Maloměřicím se dařilo od začátku. Za prvních osm minut si vytvořily tříbrankový náskok. Ten se sice soupeři podařilo čtyřmi góly v řadě smazat, pak se ovšem stav opět přetočil. V průběhu 22.-24. minuty Majlont šel do tříbrankového vedení, a to bylo pro další průběh zásadní. Do konce poločasu se pak domácím povedlo přežít sedmičku soupeře a přidali ještě další tři góly.

Extraligoví házenkáři Zubří (v zeleném) v sobotním 12. kole doma porazili Strakonice 34:24.
Trenér Zubří dává prostor mládí. Proč? A jak si vedou?

Ve druhé půli Maloměřičtí odskočili už na rozdíl osmi gólů, Zubří pak třikrát v řadě snížilo a postupně se dostalo zpátky na rozdíl, který panoval v poločase. Zbytek utkání už byl velice vyrovnaný a týmy se ve skórování střídaly většinou pravidelně. Stěžejní podíl na úspěchu domácích měl kanonýr na spojce Libor Horut, který sám nastřílel patnáct gólů.

MALOMĚŘICE BRNO – ROBE ZUBŘÍ 34:29 (16:10)

Nejvíce branek: Horut 15, Ipser 5, Svoboda 3, Krošík 3, Hliničan 3 – Mičkal 11, Palát 5, Přikryl 4. Rozhodčí: Katřina Brzósková – Marta Sovová. Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 225

DALŠÍ VÝSLEDKY 15. kola: Brno – Plzeň 23:25, Nové Veselí – Jičín 27:25, Karviná – Hranice 29:23, Kopřivnice – Strakonice 40:25.