„Zápas vyšel všem, hlavně ve druhé půli. Opět nás skvěle podržel brankář Krůpa,“ ocenil trenér Zubří, jehož výběr tak ukončil jednu dlouhou sérii porážek s Baníkem. „Jsem za to strašně šťastný, už mě nebavilo stále hodnotit jen porážky s Karvinou. Všichni podali fantastický výkon,“ poděkoval svým svěřencům slovenský trenér ve službách Robe.

Začátek přitom domácím hrubě nevyšel, po dvaceti minutách hry prohrávali o šest branek (7:13)! „Odehráli jsme špatný zápas, kdy jsme si už po prvním poločase mysleli, že je hotovo. Opak ale byl pravdou. Zubří se oklepalo a zápas otočilo,“ zlobil se na své svěřence kouč Karviné Michal Brůna.

„Neměl jsem o přestávce pocit, že bychom hráli až tak špatně,“ potvrdil domácí trenér, který svým svěřencům pro druhou půli naordinoval změny, které přinesly zvrat.

„Po přestávce jsme změnili chování v obraně, čím jsme dokázali dostávat takový tým, jaký je Karviná, pod takový tlak, který jsem sám nepoznal. Dokázali jsme ubránit Soláka a především jsme dávali v útoku góly,“ označil za klíčové Dávid. „Kluci dojednoho podali maximální výkon a po pohárovém úspěchu v podobě zajištění si účasti ve finále, je skalp Karviné další třešnička na roku, ve kterém nás sužovala zranění,“ zářil štěstím.

„Domácí podali výborný výkon, zejména Matěj Havran byl výborný v obraně i útoku. Zubří vyhrálo zaslouženě,“ dodal trenér Karviné.

ROBE ZUBŘÍ – KARVINÁ 32:28 (12:15)

Nejvíce branek: Havran 7, M. Pšenica 6, Kyryljuk 6 – Solák 9/3, Patzel 7, Fulnek 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 854.