„Z každé strany slyším, jak dobrý výsledek jsme uhráli, ale já čekal náš větší odpor. Nic proti chlapům, dali do toho hodně. Když už nic jiného, byl to perfektní trénink. Kluci makali, nic nevypustili. Hráli do konce o každý gól, do vyčerpání, do jednoho,“ pochválil své svěřence trenér Vsetína Andrej Titkov. „Ale máme ještě rezervy,“ dodal.

Jste v čele I. ligy, bez ztráty bodu. Zaslouženě?

Naprosto! Po zvládnutém těžkém úvodu se už dá předpokládat, že budeme úspěšní. Pomohla nám přesvědčivá výhra ve Zlíně a hlavně skalp rezervy Dukly.

Extraligoví házenkáři Zubří (v zeleném) v sobotním 10. kole splnili roli favorita a nakonec přetlačili Hranice 28:23.
Trenér házenkářů Zubří Dávid o husích hodech, přípravě i Lovosicích

Co je základ úspěchu?

Odhodlání hráčů, kteří zvládají svůj nabitý program. I přes pracovní povinnosti si udělají čas na házenou, na úkor věcí, které by dělali raději. V neposlední řadě je to týmový duch.

Kdo vás zatím nejvíce prověřil?

Rozhodně pražská Dukla a naposledy v poháru Zubří. Kvalitní soupeř je jistě i Litovel. V ostatních odehraných zápasech jsme měli navrch.

Jak se změnil kádr oproti loňsku?

Minimálně a to je základ úspěchu. Již tak kvalitní kádr opustil výborný obránce Indrák a místo něj přišel ofenzivní Matěj Andrš. Vyměnili jsme útočníka za obránce, v ofenzivně jsme docela silní. Dát přednímu celku extraligy 27 branek je dobrá vizitka.

Je cílem soutěž vyhrát?

Chceme vyhrát každé utkání a soutěž vyhrát. Rozehráno to máme více než slibně.

A co postup do extraligy?

Tato otázka je ještě daleko a především na vedení klubu. Popravdě v tomto složení a podmínkách to není reálné. Nemyslím tím finanční a materiální stránku, ty jsou zde kvalitní, ale spíše přístup a tréninkový proces současných hráčů týmu. Nerad bych hrál nejvyšší soutěž někde na konci a strachoval se o každý bod.

Šafařka bodovala ve florbalové lize.
Šafařka bodovala ve florbalové lize

Stále pracujete na dráze. Neuvažoval jste o návratu k házené a plný úvazek? Neobjevily se nějaké zajímavé nabídky?

Práce průvodčího mě baví, jsem v kontaktu s lidmi, lepší než ve fabrice. (smích) Nabídka žádná nepřišla, žádného agenta nemám, je ticho po pěšině. (smích) Popravdě by mě lákala jen taková, kde by se pracovalo systematicky, bylo hotové družstvo s perspektivou. A takový klub v nejbližším okolí není. Je totiž strašně vyčerpávající každý rok začínat od znova, skládat nový tým.

Nyní jedete do Šťáhlav…

Pro mě je to zápas podzimu. Když jej zvládneme, budeme v pohodě, krůček od titulu půlmistra. Středeční pohárový duel nám přišel vhod, zatřepal s námi. Nakládačka dostala kluky zpět na zem, lepší než facka.

O víkendu je svátek svatého Martina a s ním spojená posvícenská husa. Necháte si ji ujít?

Miluji ji, zvláště, když mi ji udělá manželka nebo tchyně, umí ji skvěle. U nás se dělá ale spíše kačena a na svátek Kateřiny, tedy koncem listopadu.

Zdroj: Břenek Martin
Zdroj: Břenek Martin