„Jsem moc rád, že jsme splnili roli favorita, přestože v úvodu to bylo vyrovnanější. Byl to klasický zápas těchto rivalů,“ pousmál se spokojený trenér Robe Peter Dávid.

Valachům trvalo více než půlhodinu, než odrazili chutě domácích na body. „Soupeř nečekaně dlouho vzdoroval, museli jsme docela riskovat, abychom si vypracovali uklidňující tříbrankový náskok,“ připustil slovenský kouč sedmého celku nejvyšší soutěže.

„Domácí nakonec odplatili na užší konkurenceschopný kádr, čehož jsme postupem času využili. Díky našemu vyššímu tempu jsme Hranice uběhali, po přestávce se ještě více trhli a povinné vítězství kontrolovali,“ potěšilo zkušeného kouče. „Strašně super, že se opět protočila celá sestava, zahráli si všichni a nechali na palubovce vše.“

Tři kola před koncem základní části extraligy Zubřané prakticky stvrdili svou čtvrtfinálovou účast v play-off. Z jaké pozice a proti jakému soupeři nastoupí, je zatím nejisté. Variant je mnoho. Valaši mohou skončit stejně osmí, jako klidně i čtvrtí. Rozestupy jsou minimální.

„Kluci v kabině počítají, kombinují všemožné varianty. Za mě osobně ale je stále cíl vůbec se dostat mezi nejlepší osmičku, být pokorný a skromný,“ zvedá v kabině varovně prst ostřílený trenér, jenž by se pochopitelně se svým tříletým angažmá na Valašsku chtěl rozloučit co nejlépe. I přes všechny zdravotní problémy, které tým v posledních měsících provází.

„Určitě se do konce základní části ještě pokusíme o nějaké body. Pro mě by byly cenné hlavně proti těžkým protivníkům, jako jsou Lovosice či zápas v Novém Veselí. Tyto duely nám mohou nalít novou sílu, sebevědomí na rozhodující fázi sezony,“ moc dobře si uvědomuje Peter Dávid, jehož svěřence čeká další zápas ve čtvrtek doma s Lovosicemi (17).

HRANICE – ROBE ZUBŘÍ 24:32 (12:15)

Nejvíce branek: Kučera 5/3, Pelák 5, Polášek 3 – Kyryljuk 7, Bajer 6, Havran 4. Rozhodčí: Beňuš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 237.

Výsledky 23. kola: Brno – Maloměřice 26:21 (15:7), Lovosice – Karviná 29:29 (15:11), Nové Veselí – Jičín 38:23 (19:10), Plzeň – Dukla Praha 38:37 (21:18), Frýdek-Místek – Strakonice (NE – 17.00).