„Výsledek a body bereme všemi deseti, vyhráli jsme zaslouženě,“ oddechl si spokojeně trenér Robe. „JE to druhý výhra v řadě, už si ani nepamatuji, kdy se nám to podařilo,“ poznamenal.

Základ úspěchu dali Zubřané již v první půli, kdy koncentrovaným výkonem a skvělými zákroky dvojice Štěpán Krůpa - Pavel Dufek si vytvořili rozhodující osmibrankový náskok.

Po změně stran vstal Jičín z mrtvých a dvakrát se dokázal přiblížit svému soupeři na rozdíl tří branek. Více ale už Východočeši nestihli a mohou tak litovat svých neproměněných šancí.

„V první půli jsme soupeře zcela přehráli, přejeli, kralovali jsme a vytvořili rozhodující náskok,“ pustil se do hodnocení zápasu trenér Zubří Peter Dávid. „Po přestávce se opět naplno ukázala naše slabina - vstupy do druhého poločasu,“ posteskl si kouč.

„Neproměnili jsme nějaké tři čtyři střely z dálky, naopak soupeř byl úspěšný a výsledkově se přiblížil. Naštěstí kluci nezpanikařili, i díky poslednímu úspěchu ve Frýdku-Místku jsme vedení kontrolovali, třebaže zápas byl výsledkově dramatický do konce. Pro diváka to musel být hodně zajímavý zápas, navíc s povedeným vítězným koncem,“ usmívá se zkušený trenér.

ROBE ZUBŘÍ – JIČÍN 30:25 (18:10)

Nejvíce branek: Mičkal 8/1, Kamiński 7, Bajer 5 – Hlipala 8, J. Dolejší 6, Matouš 3/3. Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 7:3. ČK: Šišák (ZUB). Diváci: 634.