ZUBŘÍ – KARVINÁ 27:27 (11:13)

Domácí nezachytili začátek. Několikrát si vylámali zuby na gólmanovi hostů Lefanovi, naopak Slezané proměňovali vše, na co sáhli, a najednou byl po pěti minutách stav 1:5. I přes mírné zlepšení Zubří šla v poločase do kabin s dvoubrankovým náskokem Karviná.

„V první půli jsme hráli moc zbrkle. Spoustu útoků jsme zakončovali z nepřipravených pozic a nesmyslných úhlů," pojmenoval hlavní příčiny trápení domácích kouč Zubří Jiří Mika.

Ani po změně stran nepřišlo žádné valné zlepšení na straně domácích. Slezané začali svůj náskok navyšovat. Ve 44. minutě už to vypadalo se Zubřím velmi špatně, to totiž Karviná vedla už o sedm branek (21:14). Ještě pět minut před koncem nic nenasvědčovalo tomu, jak mimořádné drama se na palubovce odehraje. Karviná vedla 25:20 a šla si sebejistě za vítězstvím.

Sedmička Stržínka a dva rychlé trháky Hantáka a Mičkala však snížily stav na 23:25 a šlo se do strhující koncovky. Zubřané, které už skoro všichni odepsali, se před bouřící halou vybičovali k totálnímu obratu.

Dokonce dvakrát se dostali do vedení, naposledy dvanáct vteřin před koncem, kdy Stržínek proměnil sedmičku na 27:26. Jenže v poslední vteřině byl faulován v jasné pozici karvinský Vančo a nařízenou sedmičku proměnil Petrovský. Obrovská bitva dvou moravských rivalů tak skončila dělbou bodů.

Pro domácí celek to byla vůbec první ztráta v nadstavbové části. Ale v tomto případě asi slovo ztráta není zrovna na místě.

„Prohrávali jsme čtvrt hodiny před koncem o sedm gólů. Myslím, že bod ztratila asi více Karviná než my," hodnotil šlágr 4. kola nadstavby trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. Podle něj byl hlavním důvodem zuberských problémů v utkání kromě střelby z nepřipravených pozic hlavně muž mezi třemi tyčemi. „Celá Karviná podala vynikající výkon. Hlavně nám ale dělal velké problémy gólman Lefan, který Karvinou dotáhl k bodu," pokračoval trenér domácího týmu.

Hosté, kteří už s největší pravděpodobností do bojů o titul nezasáhnou, si z Valašska odvezli bod a domácím tak solidně zavařili v bitvě o zlato.

„Bylo vidět, že domácím jde o titul, naopak my jsme hráli uvolněně. Dělba bodů je ale nakonec asi spravedlivá. Obě družstva ukázala divákům skvělou házenou. Takový sport může naplnit haly," řekl karvinský kouč Rastislav Trtík.

Nejvíce branek: Stržínek 12/9, Mičkal 4, Hanták 3, Jurka 3 – Petrovský 9/4, Hastík 7. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 10/9 – 5/4. Vyloučení: 6:11. Diváci: 800. Sled: 1:5, 9:10, 10:12, 12:16, 14:19, 14:21, 20:25, 26:25, 27:26.

Další výsledky skupiny o 1. – 6. místo: Přerov – Lovosice 24:32, Dukla Praha – Jičín 34:24.

1. Dukla Praha 26 21 3 2 741:600 45
2. Zubří 26 20 4 2 754:589 44
3. Karviná 26 17 3 6 786:696 37
4. Lovosice 26 14 2 10 726:643 30
5. Jičín 26 12 6 8 728:666 30
6. Přerov 26 11 1 14 730:799 23

Skupina o 7. – 12. místo: Třeboň – Kopřivnice 24:25, Plzeň – KP Brno 36:26, Hranice – Frýdek-Místek 25:25. Předehrávka 5. kola: Plzeň – Kopřivnice 36:19.