Po serverech koluje video, na němž během potyčky jeden z činovníků domácího klubu tvrdým úderem sráží k zemi ženu. Vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik potvrdil, že o záběry a osoby na nich už se zajímají policisté.

V hledáčku policistů jsou také další aktéři sobotní rvačky, kvůli které na stadionu ve Velkých Karlovicích zasahovalo dvacet policistů, zdravotníci i policejní vrtulník. „Dosavadní poznatky prověřujeme, získáváme informace, které by vedly k obvinění konkrétních osob," řekl včera Vladislav Malcharczik. Už dříve uvedl, že vsetínští kriminalisté sobotní incident vyšetřují jako výtržnictví. Bezprostředně po něm prověřovali šest účastníků rvačky.

Pohárové utkání s prvoligovým Zlínem mělo být pro Velké Karlovice, které hrají až čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž, svátkem. Zápas byl bezproblémový až do 75. minuty. Tehdy na stadion vtrhla skupina asi dvaceti chuligánů maskovaných kuklami či tmavými brýlemi a vrhla se do tábora příznivců Zlína s cílem ukrást vlajku. Strhla se bitka, kvůli které byl zápas na deset minut přerušený.

INFORMOVALI JSME Fotbalový svátek Karlovic pošpinila rvačka chuligánů

Paradoxně příjezd skupiny zakuklenců neměl nic společného s fotbalisty Karlovic. Šlo o příznivce Baníku Ostrava, již se přijeli mstít fanouškům Zlína za prohraný zápas svého klubu v Baťově městě. Na hřiště se dostali po přestřižení zámku jedné z bran.

Do vzniklé potyčky ale zasáhl také činovník domácího fotbalového klubu. Karlovjan jediným úderem poslal k zemi ženu, jež přicestovala s fanoušky Zlína. „Videozáznam jsme podrobně prohlédli, udělali jsme kvůli tomu v klubu mimořádnou schůzi. Vyslechli jsme si také názor člověka, co to udělal, a poslechli si jeho verzi, jak to celé vzniklo," uvedl sekretář karlovického klubu Jaroslav Valián.

Dodal, že ze strany jeho klubového kolegy se jednalo o zkrat. „Ten člověk dělá celý život do karlovického fotbalu a je z toho úplně sesypaný. Zkrat ho velmi mrzí, jenže vrátit zpátky se to nedá," řekl Jaroslav Valián.

Zdůraznil, že nechce nijak ospravedlňovat čin, který je bez debat odsouzeníhodný. Svůj podíl na incidentu však prý nese i sama žena, která se stala terčem útoku.

Nechtěnou roli v roztržce také hraje jeden místní fotbalový žáček v dresu ostravského Baníku, který šel při úvodním slavnostním nástupu na hřiště s hráči obou týmů. K útoku na tohoto chlapce měla totiž žena nabádat ostatní příznivce Zlína. „Byl to syn našeho trenéra Daniela Švrčka. Kromě Karlovic hraje také za Baník Ostrava, jehož dres měl na sobě," vysvětlil Jaroslav Valián.

Podle jeho slov zjevně opilá fanynka ze Zlína měla problémy s pořadateli během celého zápasu. Jednoho dokonce polila pivem. Kapka trpělivosti zřejmě přetekla poté, co maskovaní rowdies utekli ze stadionu. Hlasitě prý nabádala ostatní příznivce hostů, ať jdou zlikvidovat i poslední baníkovský dres, který na hřišti zůstal. Tedy ten, který měl na sobě malý syn trenéra Švrčka. „Tohle už ten člověk zkrátka nevydržel a prostě té ženské natáhl. Není to žádná omluva, jen se snažím nastínit, že ta věc měla nějaký svůj vývoj a prapůvod. Pokud paní popuzovala k útoku na dítě, dostáváme se do úplně jiné roviny pohledu," řekl Jaroslav Valián.

Incident nyní musí posoudit policisté, stejně jako celou rvačku na karlovském stadionu. Ostatně tu bude muset vedení klubu vysvětlovat zřejmě také před disciplinární komisí Fotbalové asociace České republiky. Její členové mohou rozhodnout, že klub pořadatelství nezvládl.

Podle předsedy Okresního fotbalového svazu Vsetín Stanislava Volka nelze předjímat termín, kdy vedení klubu před komisi předstoupí ani případná výše pokuty či jiný trest, jenž může klub dostat. „V každém případě by to neměl být trest exemplární, ten by neměl žádný smysl. Takovým nájezdům raubířů se neumí bránit ani ligové kluby, natož kluby divizní. Navíc Karlovice byly, co do počtu pořadatelů, připravené výrazně nadstandardně. Přesto tomu nešlo zabránit," zdůraznil Stanislav Volek.

Příliš vysoká pokuta by navíc podle něj mohla ohrozit fungování Velkých Karlovic v běžné sezoně. „Byl by to také signál pro podobné kluby, že hrát pohárovou soutěž pro ně vlastně nemá smysl," řekl Volek. Podle jeho slov je důležitá také skutečnost, že sobotní utkání se po přerušení normálně dohrálo. K tomu by měla komise přihlédnout.