"Byl to remízový zápas. Šel jsem do něho s nateklým kotníkem na posledních deset minut. Stihl jsem dát branku a ještě jsem nastřelil tyč. Klukům do kabiny samozřejmě přistane litřík slivovice," smál se po utkání 27letý Petr Ondruch.

Odchovanec valašskomeziříčské kopané hraje první sezonu mimo svůj mateřský klub.

„Začínal jsem se svou vysokou postavou na stoperu, později jsem šel do zálohy. Mezi muži hraji v útoku. Před sezonou přišlo laso z Hrachovce, a protože ve Valmezu již není v rezervě parta, co bývala, neváhal jsem, abych svému novému týmu pomohl s postupovým cílem," říká Petr Ondruch.

Řeč tudíž přišla i na legendární Benfiku, která to dotáhla z okresu až do krajského přeboru. Letos ale hraje meziříčské béčko o udržení v 1. A třídě. Petr tento tým pochopitelně sleduje.

„Byli jsme tehdy úžasná parta. Rozhodovala kabina, její soudržnost a ne peníze a zlatokopové v týmu. Škoda, že tato éra skončila, ale vzpomínám na ni hodně. V současné době hrají za rezervu Valmezu mladí kluci. Šel jsem pryč, protože tam nebylo s kým si ťuknout," vysvětluje Ondruch svůj přesun do Hrachovce.

Před příchodem do Hrachovce přerušil Petr Ondruch na rok svou fotbalovou kariéru, protože si doplňoval vzdělání na elektrikáře. Co bude po sezoně, neví. Dokonce je možné, že změní v rámci svého volného času i druh sportu.

„Začal jsem poslední dobou koketovat s golfem. Zda a kde budu hrát další sezonu fotbal, je ve hvězdách. Začal jsem hrát golf. Při tom se člověk nezraní jak při fotbale. Je to teď můj velký koníček," usmívá se fotbalista.

Tak v brzké době uvidíme, zda bude Petr Ondruch svými góly těšit fotbalové fandy, nebo ho spíše bude zajímat v klidu krásné přírody golfová jamka a aktuální výše jeho handicapu.

MARTIN NĚMEC