TESCOMA ZLÍN – ČÁSLAV 1:0 (1:0)

„Pořád je to jenom začátek. Většinou se říká, že na tabulku se má člověk dívat až po pátém kole. Na záchranu je to pořád málo bodů,“ culil se zlínský kouč Marek Kalivoda.

Jeho čáslavský protějšek Pavel Malura se naopak po zápase hodně chmuřil. Před utkáním sebevědomě prohlásil, že jeho celek chce hrát útočně s cílem urvat tři body, jenže ani z jednoho nic nebylo.

„Soupeř nás do ničeho nepustil,“ konstatoval Malura. „Věděl jsem, že když zalezeme a budeme pasivní jako Kladno a Sezimovo Ústí před námi, nemáme šanci uspět, protože domácí si vytvoří drtivou převahu a spoustu možností,“ tušil kouč Zenitu.

Sympatické předsevzetí hostů vzalo od prvních minut za své. Tescoma zamkla Čáslav na její polovině a její drtivou převahu v úvodním poločase nejlépe vyjádřil poměr rohů – 14:1. Počet zlínských kopů od praporku se nakonec zastavil na čísle 19, jenže ani jeden ke gólu nevedl.

„Nedařilo se nám při nich rozbít obranný blok soupeře. Vyzkoušeli jsme veškerý náš arzenál zahrávání standardních situací, takže musím nacvičit ještě další,“ uvedl Kalivoda.

„Mužstvo Zlína je složené velice slušně výškově, a když jsou v šestnáctce tři čtyři nebezpeční hlavičkáři, tak se to těžko odvrací. Musím ale kluky pochválit, že všechny rohy ubránili, a že to byla pořádná práce,“ pravil Malura.

Jeho svěřenci však měli při rozích i pořádnou porci štěstí. Elšíkovu tutovku zlikvidoval brankář Bárta, při hlavičce Zbožínka ho u levé tyče zastoupil obránce Růžička.

Zaslouženého vedení se tak ševci dočkali ze hry a až v době, kdy jejich tlak polevil. Švach potáhl v 36. minutě míč po pravé straně a jeho centr poslal hlavou do sítě Poznar. Pro Tescomu to byla první trefa sezony od útočníka.

Po obrátce se osmělili i hosté, jejich pokusy ale postrádaly přesnost. Daleko nebezpečnější byli domácí, jenže Novák dvakrát těsně nedosáhl na míč před prázdnou bránou, Poznarův odvážný průnik skončil rohem a jeho další střela těsně minula pravou tyč. Ze závěrečné snahy Zenitu o vyrovnání pak nic nebylo, Zlín hostům za aplausu dvou tisíc fanoušků míč téměř nepůjčil.

„Prohráli jsme zcela jednoznačně, soupeř byl výrazně lepší a utkání kontroloval,“ uznal Malura. „Zejména první půlka byla z naší strany výborná, jak jsem si představoval. Mrzí mě jenom, že jsme nepřidali druhou branku, abychom zápas dohráli ve větším klidu,“ doplnil Kalivoda.

Branky: 36. Poznar. Rozhodčí: Nenadál – Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Švach, R. Dobeš, Zbožínek – Šisler. Diváci: 2374.

Zlín: Skácel – Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek – Švach (89. Šrom), R. Dobeš, Elšík, Novák (73. J. Dobeš) – Šmahaj – Poznar (81. Borák). Trenér: M. Kalivoda.

Čáslav: Bárta – Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička – Kunášek, Prášil (77. Štětina), Kopic, Šisler, Racko (64. Bartl) – Fikejz. Trenér: P. Malura.