SLEZSKÝ FC OPAVA – TESCOMA ZLÍN 1:2 (1:1)

Trenér Opavy Radek Látal nasadil úspěšnou sestavu z Hlučína, které patřil úvod zápasu. Vedoucí branky se domácí dočkali v 19. minutě – po rohovém kopu se odražený míč dostal k Schaffartzikovi, který je posadil přesně na hlavu Pospěcha – 1:0.

„Věděli jsme, že Opava hraje doma nátlakový fotbal, což se také potvrdilo. Domácí nevypustili jediný souboj, dostali nás pod tlak a už ve čtvrté minutě jsme měli štěstí, když ze své první velké šance neudeřili. To se stalo až po odvrácené standardní situaci, kdy jsme nechali úplně volného Pospěcha ve vápně a ten to potrestal. Na tyto situace jsme přitom hráče upozorňovali," zlobil se kouč Zlína Ladislav Minář.

O šest minut později zajel ve středu hřiště do Partyše Malcharek a musel nedobrovolně předčasně pod sprchy. „Malchy celou situaci špatně vyhodnotil a protihráče musel faulovat. Na druhou stranu si nemyslím, že by se jednalo o zákrok přímo na červenou kartu," posteskl si Minář.

Domácí přesilovku nevyužili, navíc ve 35. minutě vystřelil Žurek, jeden z opavských hráčů ho tečoval na hlavu Kroči a bylo vyrovnáno! Další moment, který vzbudil na opavském stadionu emoce, byl zákrok Pospěcha na ležícího Kroupu, což sudí Královec ohodnotil červenou kartu pro opavského borce. „Do té doby to s námi nevypadalo příliš dobře a o výsledek zápasu jsem měl vážné obavy," přiznal kouč Tescomy.

Opava šla do druhého poločasu s cílem strhnout vedení na svou stranu, přitlačila soupeře a především ze standardních situací hodně zlobila. Rozhodnutí však přišlo až v samém závěru na na druhé straně. Domácí brankář si totiž vybral slabší chvilku, když nevyběhl na míč a Žurek trefil Zlínu tři body.

„Opava byla lepším mužstvem. Hlavně v prvním poločase byla aktivnější, působila fotbalovějším dojmem. Nám nakonec vyšel v závěru jeden brejk, který rozhodl. Tohoto vítězství si nesmírně cením,“ svěřil se po zápase trenér Tescomy.

„Zápas jsme si prohráli sami. Kazili jsme na můj vkus až příliš hodně přihrávek. V závěru jsme udělali jednu velkou chybu, za kterou nás hosté potrestali,“ smutnil opavský kouč Radek Látal.

Branky: 19. Pospěch – 35. Kroča, 87. Žurek. Rozhodčí: Královec – Zlámal, Wilczek. ŽK: Pospěch, Cigánek – Jelínek, Kroupa, Žurek. ČK: 41. Pospěch – 25. Malcharek. Diváci: 1674.

Opava: Květon – Kolínek (75. Nepožitek), Cigánek, Mezlík, Uvíra – Schaffartzik, Robin Wirth, Partyš, Zapletal – Pospěch, Halaška. Trenér: Radek Látal.

Zlín: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šmahaj, Görner, Elšík (46. Pazdera), Lukaštík (83. Novák) – Žurek, Kroupa (75. Bačík). Trenér: Ladislav Minář.