1. B TŘÍDA
V. BYSTŘICE – ZAŠOVÁ 1:4 (1:2)

Zatímco Valašská Bystřice si připsala druhý čtyřbrankový debakl, Zašová prožívá střelecké hody a skvělý vstup do nové sezony. V prvním poločase byli domácí lepším celkem, ale v koncovce pohořeli. Hosté vyučovali v produktivitě. Ve 4. minutě jako první zahrozil Vrábel, ale minul dobře centrovaný míč hlavou na zadní tyči. V 6. minutě vyrazil Maleňák střelu Trtíka k Bartošákovi, a ten si poradil s dorážkou velmi zkušeně – 0:1. Domácí poté obstřelovali Nosálka ze všech stran, ale k ničemu to nevedlo. A tak udeřila opět Zašová. Ve 25. minutě si na centr Pobořila naběhl Trtík a hlavičkoval naprosto přesně do protipohybu Maleňáka – 0:2. Domácí se dostali do hry v 30. minutě, kdy byl na pokyn asistenta rozhodčího odvolán rohový kop ve prospěch domácích a kopala se penalta za údajný nedovolený zákrok před jeho nařízením. S pokutovým kopem si poradil Karafiát – 1:2. V 34. minutě mohl vyrovnat Martin Vanduch, ale jeho hlavičku po standardní situaci Kremela Nosálek skvěle vyrazil. V 38. minutě potřetí a naposledy v prvním poločase zahrozila Zašová a zase z toho mohla být pro domácí pohroma. Maleňák efektně lapil gólovou střelu Trtíka. Po přestávce se hra spíše vyrovnala. Bystřice sahala po bodu v 73. minutě, kdy Nosálek rozesmutnil ve velké šanci Kremela a vyrazil míč skvělou roznožkou. Hosté podnikli brejkovou situaci, která skončila penaltovým faulem Křivy na Pobořila. Trtík zvyšoval na 1:3. Hru vabank potrestal v 80. minutě další přesnou dorážkou po rohu Chlevišťana Bartošák – 1:4. V závěru podtrhl domácí zmar další spálenou šancí Vrábel.

BRANKY: 30. Karafiát – 6. a 80. Bartošák, 25. a 73. Trtík.

JABLŮNKA – H. LIDEČ 2:2 (1:0)

Hosté byli po celý první poločas lepším týmem, aktivnějším pohybem a důrazem v osobních soubojích převyšovali své hostitele z Jablůnky. Největší šanci vstřelení branky měli v 9. minutě, Martínkovu hlavičku odvracel na brankové čáře Smilek. Jablunecká produktivita je v nové sezoně excelentní, ojedinělá akce skončila brankou. Šťastného dlouhý aut dopravil do sítě Martinek, který propálil v 21. minutě hradbu těl a určil i skóre první půle – 1:0. I druhé dějství začalo náporem Lidče a odměnou jim byla vyrovnávací branka. V 53. minutě si naběhl na přetažený centr Smolík a hlavičkou kolem domácího brankáře srovnal stav na 1:1. V poslední čtvrthodince došly hostům síly a ke slovu se přihlásili domácí. Nejdříve krotil v 76. minutě Čumův „valašský nárt“ skvělý Valčík a za osm minut vytěsnil Sauerovu parádní střelu na roh. Mezitím však kapituloval, když v 80. minutě si Bielův rohový kop srazil do vlastní sítě jeho spoluhráč – 2:1. Hosté však nesložili zbraně a dokázali vyrovnat. V 85. minutě si došel pro penaltu šikovný Hajda a přesný Ocelík i přes velkou snahu domácího Vašíčka měnil skóre – 2:2. Minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího Blažka si však domácí brankář vysloužil potlesk všech přítomných diváků v ochozech. Trestný kop kapitána hostů Seidla vytěsnil z šibenice a určil tak spravedlivou dělbu bodů.

BRANKY: 21. Martinek, 80. vlastní – 53. Smolík, 85. Ocelík.

CHORYNĚ – LIDEČKO 3:1 (1:1)

Choryně potvrdila body z Janové a hlavně za druhý poločas si vítězství zasloužila. Hosté měli velké problémy s Lubošem Hadvičákem, který měl prsty ve všem nebezpečném, co jeho celek během zápasu vyprodukoval. První poločas byl vyrovnaný. V 11. minutě Luboš Hadvičák nastřelil z jedenácti metrů pouze brankáře. Ve 22. minutě měli hosté výhodu pokutového kopu. Domácí brankář Podmol střelu Radka Číže vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 0:1. V 29. minutě nabil přesným centrem Luboš Hadvičák Tvrdoňovi a jeho volej byl milimetrově přesný – 1:1. Poločas uzavřela bratrská spolupráce, kdy Jiří centroval na Luboše Hadvičáka, ale ten hlavou v dobré šanci minul. Choryně ovládla zápas ve druhém poločase. V 54. minutě unikl po křídle Luboš Hadvičák a Vedral se hlavou trefil přesně – 2:1. V 69. minutě trefil Luboš Hadvičák tyč. V 87. minutě minul odkrytou branku ze samostatného úniku. Zasloužené gólové radosti se dočkal střelec v 88. minutě, kdy se z ostrého uhlu trefil přesně k tyči a stanovil konečný výsledek utkání – 3:1.

BRANKY: 29. Tvrdoň, 54. Vedral, 88. Luboš Hadvičák – 22. Radek Číž.

V. POLANKA – JANOVÁ 2:3 (1:3)

Janová byla v úvodu aktivnější, ale do šancí se Hornovsacané ještě moc nedostávali. Domácí se předvedli v 6. minutě, souhra Adámka s Romanem Trčkou skončila nad bránou Janové, po střele druhého jmenovaného. V 10. minutě centroval polanský Polách na hlavu Adámkovi, jeho slibný pokus zhatil Sedláček. Otěže zápasu poté převzali hosté. A hned v 18. minutě využil volného prostoru Vojtíšek, prošel i přes obránce Filgase a svou střelou překonal Kolínka poprvé – 0:1. Poté viděli divácí fotbal bez šancí. Ve 36. minutě pálil ze standardní situace těsně nad domácí Sívek. Janová pokračovala ve stoprocentním využití svých příležitostí. Vojtíšek a Fojtů si doslova povodili polanskou obranu a prvně jmenovaný poslal Janovou do vedení 0:2. Domácí se ani nestihli oklepat a byla tu další branka. Richard Šimčík přeloboval polanského obránce a zmátl také Kolínka – 0:3. Těsně před koncem první půle se domácí dočkali branky. Po rohovém kopu se k míči dostal Stanislav Adámek a propálil Sedláčka – 1:3.

Do druhé půle vletěla aktivněji Polanka. Ve 48. minutě střílel Maršálek, Sedláček pozorný. O deset minut později se Janová dostala do další slibné šance, rozhozenou polanskou obranu málem ztrestal Zbranek, ale míč pouze proletěl po brankové čáře. Další minuty Janová věnovala klidné hře a kontrolovala své vedení. Polančané si ovšem v posledních patnácti minutách vytvořili drtivý tlak. V 75. minutě střílel Gergela, Sedláček chytil. O chvíli později vypálil z trestného kopu Filgas, Sedláček se vytáhl pohotovým zákrokem. O minutu později už to ovšem vyšlo, i když s notnou dávkou štěstěny. Šafařík centroval míč do vápna a zde se od hostujícího obránce odrazil až do sítě – 2:3. Tato branka ještě umocnila polanský nápor. V 83. minutě centroval Polách a Šafařík mohl přidat další branku, jeho hlavičku opět ukázkově vyrazil Sedláček. Hned poté střílel Maršálek s Gergelou, oba bez úspěchu. V poslední minutě to ještě zkusil Polách, ale když i jeho střelu Sedláček lapil, bylo jasné, že Janová si odveze z Val. Polanky cenné tři body.

BRANKY: 44. Adámek, 77. vlastní – 18. a 40. Vojtíšek, 42. Richard Šimčík.

F. LHOTA – POLIČNÁ 3:0 (0:0)

Na tři stovky diváků se přišlo podívat na premiéru domácích v nové krajské soutěži. Poličná přijela bez pěti hráčů základní sestavy, ale s novou posilou z Valašského Meziříčí Lubošem Horákem. Ten zahrozil hned v 1. minutě, ale pak si těžce poranil nos a zápas hrál s velkým sebezapřením. Od desáté minuty odhodili domácí přílišný respekt a diktovali tempo hry. Největší šanci prvního poločasu měl Jiří Hrbáček, ale Včelný se v 30. minutě vyznamenal. Po přestávce domácí zápas rozhodli. V 50. minutě udělal jedinou chybu výborně hrající mladíček hostí Capil a toho využil Zimek – 1:0. V 62. minutě fauloval v pokutovém území Včelný Hrbáčka a Marek Kindl pokutový kop proměnil – 2:0. Silně omlazená Poličná rezignovala. V 72. minutě se krásně trefil čerstvě střídající Martin Bambuch. Jeho střela od břevna do šibenice Včelného branky byla výstavní – 3:0. Další branky již domácí nepřidali.

BRANKY: 50. Zimek, 62. Kindl, 72. Martin Bambuch.

PODLESÍ – HRACHOVEC 3:2 (1:0)

Za krásného počasí se na derby přišlo podívat 300 diváků, a ti viděli vyrovnaný zápas. První poločas toho moc ale nenabídl. V 8. minutě střílí vedle Vrána, na druhé straně zakončuje nad Bína. Ve 23. minutě jdou domácí do vedení, střelu Křižana ještě Vajgl vyráží, ale dorážku do sítě posílá Tydlačka – 1:0. V 33. minutě hlavičkuje osamocený Vrána vedle. Vyrovnat mohl také Mizera.

Druhá půle začala zostra. Ve 48. minutě využívá zaváhání domácí obrany Michal Cahlík, který si zpracovává centr a střelou překonává Michuta – 1:1. V 52. minutě zachránil hosty brankář Vajgl, když likviduje tutovku Stolařovi. V 54. minutě se na půli nedohodli domácí obránci a za následný faul na Mizeru v jasné brankové příležitosti může být jeden z nich rád, že viděl pouze žlutou kartu. V 65. minutě v těsném sledu za sebou neproměňují své šance Košut ani Křižan. V 71. minutě se tvrdou přízemní střelou prosazuje z přímého kopu Bína – 2:1. V 74. minutě Michut vyráží přímý kop hostujícího Škabrahy (ten nastoupil k prvnímu ze dvou utkání před odchodem do Rakouska), poté obránce ve snaze odkopnout míč chybuje a Michal Cahlík má práci jednoduchou – 2:2. V 76. minutě padající míč vyráží Vajgl do břevna. V 79. minutě opět Vajgl drží hosty nad vodou, vyráží hlavičku Zetka. V 80. minutě Bína nastřeluje obránce stojícího na čáře. V 83. minutě se domácí konečně dočkali, hlavou se po rohu prosazuje Borák – 3:2. V 90. minutě mají šanci k vyrovnání hosté, ale Škabrahovi nevyšlo zakončení. Utkání s přehledem řídila trojice Křenek – Beneš, Nevrla.

BRANKY: 23. Tydlačka, 71. Bína, 83. Borák – 48. a 74. Michal Cahlík.

LHOTA U VS. – NEDAŠOV 2:2 (1:1)

Lhota bez tří hráčů základní sestavy (Jasoňka, Orsága a Juřici) brala s nebezpečným Nedašovem bod všemi deseti. První poločas se domácím vydařil. Hned ve 4. minutě hlavičkoval po rohu Valchař do břevna a důrazný Bartoň dorazil do branky – 1:0. Zeťák a Urban další šance neproměnili a Nedašov před poločasem trestal. Ve 40. minutě prostřelil unikající Šenkeřík zprava Špalka – 1:1. Po přestávce převzal otěže utkání Nedašov. V 65. minutě po pěkném ťukesu poslal hosty do vedení Šuráň – 1:2. Lhota se nevzdala, přežila ještě jednu tutovku a v 82. minutě vybojoval penaltu střídající Jančina. Tu proměnil Daniel Zgarba a stanovil konečnou remízu 2:2.

BRANKY: 4. Bartoň, 82. Zgarba – 40. Šenkeřík, 65. Šuráň.

KELČ – LŮŽKOVICE NEDOHRÁNO

UTKÁNÍ BYLO V 8. MINUTĚ ZA STAVU 0:0 UKONČENO PRO PRŮTRŽ MRAČEN. NÁHRADNÍ TERMÍN BYL STANOVEN NA 24. 8. 2011 V 17.00 HOD.