VIGANTICE – SPYTIHNĚV 1:1 (1:0)

Hodně rozdílné bylo postavení obou týmů před tímto sobotním duelem. Zatímco hosté se pyšnili druhým místem, domácí se krčili blízko dna tabulky. Proto také lze pochopit snahu Vigantic odehrát zápas v náročných podmínkách, kde by se technické rozdíly obou mužstev smazaly. „Fotbal by se měl hrát pro diváka, ale ne za každou cenu,“ podotkl Miroslav Janík z Vigantic.

V tomto případě ale účel světil prostředky. Zápas začal v dobrém tempu a již ve 2. minutě zahrozil hostující Klvaňa. Za domácí odpověděl Štreit. Mířil vedle. V 7. minutě kopal domácí Mohyla trestný kop z 20 metrů, ale našel jen náruč brankáře Hájka. Ve 12. minutě začal zdraví hráčů hlídat sudí Kypr a všechny nebezpečné skluzy trestal žlutými kartami. Domácí ji za pět minut viděli třikrát, což také svědčí o jejich nasazení a bojovnosti.

Ve 22. minutě Modrá hvězda ukázala, kudy povede cesta k úspěchu. Na dlouhý míč si naběhl Radim Vokáč, ale jeho sólo mu zastavil čistým skluzem obránce Barot. O pět minut později to už vyšlo. Dlouhý odkop prodloužil hlavou Štreit a Radim Vokáč šel sám na brankáře. S přehledem poslal míč k tyči – 1:0.

Hosté byli v šoku a v první půli se do hry dostali pouze dvakrát. Ve 37. minutě po závaru střílel Večeřa, ale obrana zblokovala na roh. Blízko vyrovnání byla Spytihněv ve 40. minutě. Krátký odkop brankáře Blably pohotově vracel do opuštěné branky Kašpar, ale domácí gólman se stihl vrátit.

Druhý poločas začal únikem domácí Náměstek, ale jeho centr spoluhráče nenašel. Jako blesk z čistého nebe ve 48. minutě udeřili hosté. Štreit zbytečně na polovině ztratil míč, následoval rychlý protiútok, zakončený pohotovou střelou Horsáka k tyči – 1:1. Hosté ožili a přidali na důrazu. Během pěti minut se to ale projevilo také na třech žlutých kartách. Na čtvrthodinu získali aktivitu na své kopačky.

Po hodině hry je ale mohl zneklidnit Radim Vokáč. Náměstek mu poslal krásnou uličku, Vokáč šel sám na brankáře, ale Hájek vyrazil. V 65. minutě přišla nejkrásnější akce zápasu. Volej Mohyly z hranice šestnáctky byl výstavní a mířil do šibenice. Jenže brankář hostů předvedl parádní robinzonádu a střelu vytáhl na roh.

V 70. minutě měl Radim Vokáč na kopačce vyřešení fotbalové dřiny. Od Melichaříka dostal přihrávku za obránce, ale z pěti metrů mířil nad. Tutovka, která hodně mrzela. O pět minut později se vyznamenal domácí gólman Blabla, když vytáhl gólovou hlavičku Kašpara. V 79. minutě prokličkovala v hostující obraně posila Matouš Melichařík a krátkým švihem trefila spojnici tyče a břevna.

Favorit odpověděl hlavičkou Kašpara, která cinkla o tyčku. Oba týmy za hnaly za třemi body. Domácím se vyfauloval Pavel Gálik a po druhé žluté šel ze hřiště. Závěr byl hektický. V 89. kopal Štreit trestný kop ze dvaceti metrů, jeho centr nikoho nenašel. Hosté zahrozili závarem po dvou rohových kopech – bez úspěchu. Výborný fotbal na těžkém terénu neměl vítěze. Domácí byli k němu o kousek blíže. Za bojovnost a nasazení by si zasloužili tři body.

Branky: 27. R. Vokáč 1:0, 48. Horsák 1:1. Rozhodčí: Kypr – Vrána, Stodůlka. DS Volek. Žluté karty: Náměstek, R. Vokáč, Z. Vokáč, Štreit, Melichařík, Gálik, Mohyla – Vávra, Klvaňa, Kašpar, Barot, Němčák, Horsák. Červená karta: Pavel Gálik (Vigantice). Diváci: 60.

Vigantice: Blabla – Porubský, Z. Vokáč, Kožušník, Ondřej – Náměstek, Melichařík, Štreit, Pavel Gálik, Mohyla (83. Kulišťák) – R. Vokáč.

Spytihněv: Hájek – Chaloupka, Hubinka, Barot, Krejčí – Vávra (46. Ulman), Němčák, Klvaňa, Horsák – Kašpar, Večeřa.