Samotný turnaj byl rozložen do dvou dnů. Ve středu odehrál každý výběr čtyři utkání, další den zbývající dvě. Hrálo se podle mezinárodních pravidel na půlku hřiště v počtu 8+1.

Trenéři ještě před odjezdem museli udělat dvě změny, když pro zranění nemohli odcestovat Fárek a Lasovský, kteří patřili k oporám. Navíc přímo v Roudnici onemocněl Fojtášek, a musel první den strávit v posteli. A aby toho nebylo dost, hned v prvním zápase se zranil brankař Šedý tak, že už v dalším průběhu turnaje nenastoupil. Vedoucí týmu Josef Fojtík se ohlíží za jednotlivými zápasy: „Naši reprezentanti odehráli s každým soupeřem krásné utkání, a i když se to podle výsledku nezdá, i s Brnem to byl velmi vyrovnaný zápas, kdy se štěstí výrazné přiklonilo na soupeřovu stranu. Škoda jen v utkáních s Ústím nad Labem, Rychnovem nad Kněžnou a Prahou, že jsme neudrželi vedení a přišli o výhry. Mohli jsme být v konečné tabulce někde jinde.“ Vystoupení našich malých fotbalistů je pro náš okres velký úspěch. Vždyť málokterý okres se dokázal pětkrát po sobě probojovat do finálových bojů Danone cup tak, jako vsetínský. Je to důkaz, že na Valašsku se stále rodí výborní fotbalisté. Zápasy OFS Vsetín pohledem vedoucího Josefa Fojtíka:

OFS VSETÍN – OFS ÚSTÍ N.L. 1:1 (1:1)

Vyrovnaný zápas, jako ostatně každý z naší strany. V 6. minutě jsme šli do vedení, když vyraženou střelu Heřmánka doklepl Pavelka. Soupeř o tři minuty později vyrovnal bombou pod víko. V 17. minutě Šedý chytil pokutový kop, ale odnesl to zraněním.

OFS VSETÍN – OFS RYCHNOV N. K. 1:1 (0:0)

Po bezbrankové půli jsme šli ve 21. min. opět do vedení, když Fojtů zakončil Roupcův průnik do vápna. Ale hned v další minutě po brejku bylo srovnané.

OFS VSETÍN – MĚFS BRNO 0:3 (0:1)

Výsledek krutý, zápas však vyrovnaný. Štěstí se přiklonilo k soupeři, který nám ve 13. , 17. a 30. minutě dal 3 góly.

OFS VSETÍN – OFS BENEŠOV 1:2 (1:1)

Soupeř šel v 8. minutě do vedení, ale naši hoši v poslední minutě první půle vyrovnali zásluhou Pavelky, který zužitkoval nahrávku Rybenského. V druhé půli jsme chtěli rozhodnout, no nepodařilo se. Navíc těsně před koncem vyšel protivníkovi brejk a bylo 1:2.

OFS VSETÍN – PFS PRAHA 1:1 (0:0)

Když pět minut před koncem vstřelil Rybenský po křídelní akci Fojtů gól, zdálo se, že konečně vyhrajeme. Jenže ty nešťastné brejky proti nám. Minutu před koncem bylo z jednoho vyrovnáno. Ale to všechno ukazuje, že jsme přijeli hrát ofenzivní fotbal, a nejen se zakopat na vlastní půli a čekat co nám dovolí soupeř. Že se občas zapomene na bránění, je u této věkové kategorie normální.

OFS VSETÍN – OFS ÚSTÍ N. O. 0:1 (0:1)

Soupeř šel ve 12. minutě do vedení, pak se víceméně zakopal na vlastní půli, a i přes veškerou snahu našich borců vítězství uhájil.

Celkově sečteno: tři body, sedmé místo, za které hráči přebrali pohár a diplom z rukou bývalých reprezentantů Vladimíra Šmicera (patrona letošního ročníku) a Romana Vonáška ( v současnosti sekretáře komise mládeže při ČMFS).

REPREZENTOVALI: Robin Fojtášek, Štěpán Rybenský, Jaroslav Růčka a René Krupa(1. Valašský FC), Radek Fojtů, David Heřmánek, Filip Zubík a Martin Smilek (FC Vsetín), Štěpán Šedý, Jakub Kapusta, Jakub Trusina a Petr Roupec (TJ Poličná), Martin Pavelka a Vítězslav Jílek (FC Velké Karlovice+Karo­linka). Trenéři: Radek Fojtů st. a Dušan Melichařík, vedoucí Josef Fojtík.

A jak viděl celý letošní ročník vedoucí týmu: „Na závěr bych chtěl poděkovat nejen výše uvedeným hráčům, ale i těm, kteří nastoupili v krajské kvalifikaci a mezikrajské baráži, a kteří se pod tento úspěch podepsali. Jsou to: Martin Slovák a Prokop Fárek (1. VFC), Martin Lasovský a Štěpán Bulla (Val. Meziříčí),Tomáš Jakubík a Patrik Kovář (Střítež), Michal Baran (Val. Polanka) a Jakub Grygařík (Juřinka), dále zmiňovaným oddílům za vstřícnost při uvolňování k zápasům, trenérům výběru za výbornou práci s hochy, kteří v danou chvíli byli nominováni, a ze kterých vždy vytvořili přátelský kolektiv, ať už byli z toho či onoho oddílu. No a hlavně Pavlu Drozdovi, který vždy připravil pro realizační tým ty nejlepší podmínkyi,“ řekl Josef Fojtík.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN