Vsetínu nestačilo dvoubrankové vedení a padl

Valašsko /FOTOGALERIE/ – Valašské derby ve Viganticích rozhodly ve svůj prospěch Kateřinice výborným prvním poločasem.

28.4.2010

Fotblisté Velkých Karlovic + Karolinky (žluté dresy) díky hattricku Jana Kučery porazili Ostrožskou Novou Ves 3:1Foto: DENÍK/Marek Havran

Hodně se diskutovalo o zákroku na Radima Vokáče – byla penalta nebo nebyla? Ve Vsetíně nedohrál Hajda, ve Viganticích zase kateřinický Válek. Karlovjané sehráli tři zápasy během sedmi dnů a připsali si plný počet bodů.

KRAJSKÝ PŘEBOR
VIGANTICE – KATEŘINCE 0:1 (0:1)

Vigantická domácí tvrz padla a Kateřince si vezou tři body. Zvláště v prvním poločase byly lepším týmem a v něm také o osudu zápasu rozhodly. „Věděli jsme o ose Kateřinic: Kuzník – Novosad – Jaroš. Tu jsme chtěli eliminovat, což se nám zvláště v první půli moc nedařilo,“ prozradil něco z taktiky trenér Modré hvězdy Robert Blaško. Síla hostů je také ve standardních situacích, což potvrdili i v prvním půli. Za úvodní půlhodinu Kateřinice kopaly tři trestné kopy, ale vyšel až ten čtvrtý. Novosad posadil centr na hlavičku Jaroše a hosté vedli 0:1.

Domácí hrozili především křídelní hrou, ale do vážnější šance se nedostali. Do druhého poločasu nastoupily Vigantice o poznání aktivněji a po hodině hry šly dokonce do přesilovky. Hostující Válek se nechal zbytečně vyloučit. Tlak domácích sílil, ale trestné kopy Mohyly a Matůše se neujaly. V další dobré šanci se ocitl Radim Vokáč, ale trefil jen brankáře. Neujala se ani dorážka Štreita. Gólman Petrnek svůj tým držel nad vodou, když zlikvidoval krásný trestný kop Mohyly. Hodně vzruchu přinesla 75. minuta. Po kombinaci Petroviče s Náměstkem dostal pěknou uličku Radim Vokáč a v pokutovém území padl. Rozhodčí situaci posoudil jako filmování a udělil Vokáčovi žlutou kartu.

Na situaci se pohledy obou stran hodně odlišují. „Byla to jasná penalta a červená karta navíc,“ zlobil se trenér Blaško. Tajemník hostů Jiří Kuzník starší má jiný názor: „Sudí posoudil situaci správně, Vokáč to nafilmoval a klidně mohl dostat i červenou, neboť jeho reakce k rozhodčímu byla nepřiměřená.“ V hektickém závěru se na výlet vydal i brankář domácích Blabla a byl blízko vyrovnání. Jeho střelu vykopl z čáry Ondřej Kuzník. „Propásli jsme první poločas a ve druhém nám chybělo na vyrovnání trošku štěstí a trošku kvality. Věřím, že tuto porážku odčiníme v Hluku,“ zhodnotil trenér Vigantic Robert Blaško.

BRANKA: 31. Jaroš 0:1.

VIGANTICE: Blabla – Porubský, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš – Náměstek, Štreit, Melichařík, Pavel Gálik – R. Vokáč, Mrhálek. Střídal: Mohyla, Petrovič, Kulišťák.

KATEŘINCE: Petrnek – Zubík (86. O. Kuzník), J. Kuzník, Olšák, Ondra . Cahlík, Kotrla, Novosad, Kašpar – Válek, Jaroš (75. Úlehla).

ČERVENÁ KARTA: Válek (Kateřince).

DIVÁKŮ: 150.

VSETÍN – SPYTIHNĚV 2:3 (2:1)

Utkání se čtvrtým celkem tabulky přineslo fotbal velmi dobré úrovně a to z obou stran. Hosté působili od počátku utkání velmi kompaktním dojmem a hned od úvodu utkání si vytvořili územní převahu. Dobře hrající obrana domácích je však do žádné vážnější šance nepustila. Ve 22. minutě se zrodila velmi pěkná akce domácích. Hajda unikl po pravé straně a jeho přesný centr poslal nekompromisně hlavou do sítě hostí Nikola Němec. Ve 26. minutě zahrávali domácí rohový kop, hostující obránce zahrál rukou v pokutovém území a hlavní rozhodčí nařídil penaltu.

Nikolénovu střelu brankář vyrazil před sebe, jeho druhá střela však s přispěním jednoho z hostujících hráčů přece jen nakonec skončila v síti – 2:0. Ve 35. minutě se hostům podařilo snížit po standardní situaci. Na centrovaný míč z levé strany si naskočil Sedláček a jeho prudká hlavička skončila za zády domácího brankáře. Druhý poločas se nesl v obdobném duchu, hosté se snažili o vyrovnání, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořili. Jejich střelecké pokusy většinou končily mimo domácí branku. V 80. minutě se přece jen hostům podařilo vyrovnat. Klvaňa zahrával z velké dálky přímý kop, míč odrazem v pokutovém území přeskočil všechny hráče, včetně domácího brankáře.

Tato kuriózní branka s domácími notně otřásla a než se stačili vzpamatovat, inkasovali potřetí. V 84. minutě se před velkým vápnem domácích dostal k míči opět Klvaňa a jeho prudká střela rozhodla o osudu tohoto zápasu. Navíc byl domácím v závěru utkání vyloučen za oplácení Hajda a hosté tak bez problému dovedli utkání k vítěznému konci. Domácí celek podal v utkání bojovný a zodpovědný výkon, na body však tentokrát nedosáhl.

BRANKY: 22. N. Němec 1:0, 26. Nikolén 2:0, 35. Sedláček 2:1, 80. Klvaňa 2:2, 84. Klvaňa 2:3.

SESTAVA VSETÍN: Šmehlík – Šuška, Hromada, Nikolén, N. Němec – Hajda, A. Kamas, Pavlinec, T. Němec – Čuma, Lukáč (64. Orság).

ROZHODČÍ: Mejzlík.

ČERVENÁ KARTA: Hajda (Vsetín).

DIVÁKŮ: 80.

VKK – BYSTŘICE P. H. 1:0 (1:0)

Karlovjané dokázali z anglického týdne (během sedmi dnů sehráli tři zápasy) vytěžit maximum devíti bodů. Zápas proti lídrovi tabulky začali velmi zhurta a v pokutovém území hostů bylo neustále rušno. Nejblíže úvodnímu gólu byl ve 2. minutě Vrážel, který se prosadil po pravé straně, jeho tvrdou střelu gólman vyrazil mimo branku. Stejný hráč jen o kousek netrefil před brankářem trestný kop Jurajdy. Až v 9. minutě se připomněli domácím divákům i hosté, když se pěkně prokombinovali středem hřiště, ale Zapletal vystřelil v dobré pozici jen do dobře vyběhnuvšího Sedláka.

Ve stejné minutě se předvedl nevybíravým zákrokem hostující kapitán Švrček, který svůj nepovedený výkon nahrazoval spíše nesportovními prostředky. V době, kdy se zdálo, že nápor domácích pomalu upadá, přišla nádherná branka. To si nestárnoucí Ondřejka (39 let) vychutnal brankáře hostů svým trestným kopem z 30 metrů. Míč trefil břevno a odtud se odrazil za brankovou čáru, kde ho ještě pro jistotu uklidil do sítě Kučera. Ve 26. minutě vypálil nebezpečně vedle branky soupeře Haničák. Poté se hra vyrovnala a diváci kromě věčného simulování a řečnění hostů nic podstatného neviděli. Až ve 45. minutě měli Bystičané příležitost trestného kopu z dobré pozice, ale míč letěl daleko mimo branku.

Druhý poločas začal oboustranně nepřesnou hrou. V 52. minutě nakopl hostující obránce míč nazdařbůh na útočnou polovinu. Ten však prolétl celou domácí obranou a těsně před Sedlákem jej tečoval Samsonek. Gólman Sedlák však znovu vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a míč reflexivně vyrazil. Ovšem tak nešťastně, že si dobíhající Kocurek málem míč sám zasunul do domácí sítě. V 54. minutě se dral do šance Vrážel, ale soupeři ho dobře odblokovali. Domácí hráli to, co potřebovali, hosté neměli sílu na změnu výsledku.

V 76. minutě hosté předvedli svou „sportovní vyspělost“. To po jednom rohovém kopu padl v pokutovém území jako bleskem zasažený jejich kapitán Švrček. Teatrální pád doprovodil mohutným výkřikem. Jurečka sportovně zahrál míč do autu, aby umožnil soupeři ošetření. „Zraněného“ kapitána hostující kustod odvedl za domácí branku a hosté k překvapení všech míč domácím nevrátili a pokračovali v útočné činnost. Korunu všemu dal jejich kapitán, který nečekajíc na pokyn rozhodčího, vběhl zpoza branky znovu do hřiště, a tak viděl hloupou žlutou kartu za technický přestupek. Byla to však jeho druhá karta, a tak musel předčasně do sprch. Do konce utkání se už nic vážného na hřišti nedělo. Až v nastaveném čase se po několika trestných kopech pokusili hosté hrou vabank aspoň o bod, na výlet se vydal i brankář Pavelka, ale bez úspěchu.

Branka: 18. Ondřejka 1:0.

VKK: Sedlák – Kocurek, Ondřejka, Davídek, P. Píšek – Červenec, Haničák, Kučera, Jurajda – Mynarčík (89. P. Mikula), Vrážel (67. Jurečka). Rozhodčí: Bednařík – Tkadlec, Veselský. ŽK: Jurajda, Píšek – Švrček, Zapletal, Vyoral. ČK: 79. Švrček (BPH). DIVÁKŮ: 150.

VALAŠSKÝ FC – LUHAČOVICE 1:2 (1:1)

Domácím nevyšel vůbec vstup do zápasu a již od druhé minuty prohrávali 0:1. Po dlouhém autu míč propadl před Hrnčiříka, který jej z pěti metrů poslal do sítě – 0:1. Rožnované se do tempa dostali po čtvrthodině, ale na vyrovnání museli čekat do 28. minuty. Krásnou přízemní střelou se k tyči trefil Jakub Maléř. Potom se hrálo většinou ve středu pole a ani jedno z mužstev si nevypracovalo brankovou šanci. Druhý poločas nabídl nezáživný fotbal bez šancí. V 81. minutě ale domácí obrana chybovala a po centru z křídla zůstal sám před Majerem Bernátek – 1:2.

BRANKY: 2. Hrnčiřík 0:1, 28. J. Maléř 1:1, 81. Bernátek 1:2,

VFC: Majer – Vašut, Balejík, Karban, Bortl, – Viskupič, Varga. J. maléř, Melichařík – M. Maléř, Grygar.

Rozhodčí: Tkadlec. Diváků: 100.

Další zápasy:

Slušovice – Chropyně 0:1, Holešov – Hluk 2:0, O. N. Ves – Provodov 0:1, Morkovice – Nedašov 4:1.