KRAJSKÝ PŘEBOR

VSETÍN – PROVODOV 1:1 (0:1)

Předehrávka prvního jarního kola měla všechny příznaky dušičkové nálady. Oba týmy k zápasu přistoupily celkem vlažně, a tak na hrací ploše toho moc k vidění nebylo. Přestože každá strana získala po bodu, měly oba týmy nakonec hlavy svěšené dolů.

V úvodní pětiminutovce se domácí usadili na půdě hostů, avšak bez výraznější šance. Na druhé straně v 7. minutě musel v domácí brance zasahovat Sedlák, který s přehledem vyrazil nebezpečnou střelu Hellebranda na roh. Poté se hra odvíjela téměř patnáct minut mezi oběma šestnáctkami, takže brankáři se mezi tyčemi v podstatě nudili. Ve 23. minutě založil Vsetín rychlý útok, který však Mucha zakončil příliš zbrkle. Tato situace domácí částečně nastartovala a do pětatřicáté minuty byli viditelně lepším celkem. Jenže převahu utnula 35. minuta, kdy jejich obrana dokonale otevřela dveře Josefíkovi, který již věděl, co má s míčem udělat. Kolem bezmocného Sedláka zajistil „Rakům“ vedení. O minutu později dal poprvé o sobě vědět exligový Slončík, jehož hlavička těsně minula cíl. Těsně před přestávkou založili Valaši zřejmě nejkrásnější akci, kdy unikl po levé straně Mucha, jehož přesný centr našel uvnitř velkého čtverce úplně volného Fojtíka. Ten volil střelu bez přípravy a halfvolejem minul o centimetry svatyni Máčaly.

Nástup do druhé půle patřil jednoznačně hostům, kteří přijeli v nejsilnější sestavě a bylo znát, že někteří z nich nehráli před léty ligu nadarmo. Usadili se na polovině Vsetína a Sedlák v brance se měl co obracet. Zejména v 51. minutě prokázal své kvality po dělovce Hlavňovského. To však ještě nebylo z jeho strany zdaleka všechno. Aktivitu Provodova zcela nečekaně zchladil o pět minut později J. Lukáč, jenž zužitkoval velmi dobře zahraný rohový kop Nečase a stav střetnutí srovnal – 1:1. Nejdramatičtější minuty byly k vidění v poslední čtvrthodince. Nejdříve Sedlák zázračně vyrazil nohama z bezprostřední blízkosti tutovku Březíka a další jeho chvíle přišla v 77. minutě, kdy nařídil rozhodčí Konečný za faul J. Lukáče v pokutovém území penaltu. Exekutora Slončíka však zcela vymazal a míč skončil v jeho náruči. Po této situaci však hosté ve svém tlaku nepovolili, ba naopak. S blížícím závěrem se Vsetínští uchýlili k odkopávání míčů a čekali na závěrečný hvizd. Jenže. Když se již díval hlavní arbitr na hodinky, rozhodl se pro průnik pokutovým územím Mucha, byl evidentně sražen Hnilem a výhodu penalty dostali tentokrát domácí. Poněvadž nikdo z hráčů v poli neměl dostatek odvahy k tomu, aby zápas rozhodl, vystartoval přes celé hřiště z branky Sedlák a svůj perfektní výkon chtěl okořenit vítězným gólem. To se mu však, bohužel, nepodařilo. Po jeho bombě se míč odrazil pouze od břevna a nechybělo mnoho k tomu, aby po následném protiútoku nakonec nelovil míč ze své vlastní branky.

BRANKY: 35. Josefík 0:1, 53. J. Lukáč 1:1.

VSETÍN: Sedlák – Šuška, Nečas, Sovák, N. Němec – Fojtík (80. Orság), Kamas, Pavlinec, Mydlo – Mucha, J. Lukáč (56. O. Lukáč).

KATEŘINICE – SLUŠOVICE 5:0 (1:0)

Oba soupeři poslední dva zápasy prohráli, a tak měli v posledním letošním zápase co napravovat. Domácím chyběl v sestavě pro zranění špílmachr Novosad, a tak od prvních minut byla hra neurovnaná. První vzrušení přišlo ve 20. minutě, kdy domácí brankář Zimek vyrazil střelu hostujícího Elšíka na roh. Záhy se do jasné šance dostal Beňo, ale gólman hostů společně s obránci situaci vyřešili. Zdálo se, že do přestávky branka nepadne. Poslední pětiminutovka první půle ale výrazně otočila dějinami zápasu. Ve 41. minutě prostřelil z úhlu brankáře hostů tvrdou střelou Kašpar – 1:0. O tři minuty později fauloval loktem hrubě domácího Cahlíka kapitán hostů Bednařík a z rukou sudího viděl po zásluze červenou kartu. Přesilovku začali domácí využívat hned po změně stran. V 56. minutě zahrával Cahlík rohový kop a Zetek stál na správném místě – 2:0. Hosté mohli záhy korigovat, když po přihrávce Maňáka byl Foltýn sám před opuštěnou brankou, ale nedal. Od těchto okamžiků se hra domácích změnila v exhibici. Nejdříve Beňo ještě svůj samostatný nájezd neproměnil, ale v 67. minutě tvrdou střelou k tyči dal třetí branku. V 70. minutě se v pokutovém území nejlépe orientoval Jaroš a brankář Juřík byl na jeho dorážku krátký. Pět minut před koncem si situaci zopakoval a hosté si z Kateřinic odvezli „bůra“.

BRANKY: 41. Kašpar 1:0, 56. Zetek 2:0, 67. Beňo 3:0, 70. Jaroš 4:0, 85. Jaroš 5:0.

KATEŘINICE: Zimek – Olšák, Zetek, J. Kuzník, Ondra – Cahlík, Kotrla, Sacher (70. O. Kuzník), Kašpar – Jaroš, Beňo (75. Peredarjuk).

LUHAČOVICE – 1. VFC 5:2 (1:2)

Hostům se nepodařilo potvrdit výbornou formu posledních kol. Po špatném začátku inkasovali již ve 12. minutě první branku po rohovém kopu a následné dorážce. Přesto se ale ze šoku brzo oklepali a ve 22. minutě utekl z poloviny hřiště Michal Maléř a svůj brejk zakončil kličkou na brankáře – 1:1. Od těchto okamžiků měli hosté místy drtivý tlak. Dvě jasné šance zahodil Drápala, další tutovku poslal L. Maléř nad.

Těsně před přestávkou se ale po rohu prosadil hlavou Bortl – 1:2. Hostům ale přestávka spíše uškodila, neboť již ve 47. minutě inkasovali vyrovnávací branku. V 50. minutě chybovali hostující stopeři a domácí otočili zápas na svou stranu – 3:2. Od těchto chvil hosté odpadli a Luhačovice z jasné převahy vytěžily další dvě branky.

BRANKY: M. Maléř, Bortl.

1.VFC: Majer – Žitník, Balejík, Bortl, Poledník – Drápala, Karban, L. Maléř, J. Maléř , Melichařík – M. Maléř.

O. N. VES – VKK 1:1 (1:0)

Závěr podzimu Karlovjanům vyšel a také z jižní Moravy se nevraceli s prázdnou. Zápas hosté začali útočně, ale jejich aktivitu zastavila 8. minuta, kdy z rychlého brejku inkasovali první branku. Herní převahu hosté ale do přestávky nevyužili a vážnější šanci si nevypracovali. Druhý poločas se hrál viditelně pod taktovkou Karlovjanů, a ti se dočkali zaslouženého vyrovnání v 75. minutě. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Červenec a dělovkou prostřelil hradbu těl. Hosté toužili po třech bodech, ale domácí jejich tlaku odolali všemi dostupnými prostředky.

BRANKA: Červenec.

VKK: Sváček – Štuler, Davídek, J. Mikula, Haničák – Haas, Červenec, Orság, Kučera (70. Mynarčík) – Škrobák (55. Vrážel), Starec.

VIGANTICE – VAL. KLOBOUKY 4:0 (3:0)

Modrá hvězda dokonale využila rozlosování a z posledních tří zápasů, které odehrála v domácím prostředí, získala sedm bodů. Po vítězství nad předposledními Valašskými Klobouky může trenér Radek Malina hlásit: „Máme splněno, tolik bodů Vigantice za podzim nikdy neuhrály.“

Zápas s nováčkem začali domácí aktivně a od prvních minut se kombinačním fotbalem tlačili před branku soupeře. Výsledek se dostavil již v 10. minutě. Na pravé straně založili akci Náměstek s Chumchalem a poslali do šance Radima Vokáče. Ten střelou křížem nedal brankáři hostů šanci – 1:0. Hosté sice bojovali, ale výsledkem jejich aktivity bylo jen několik střel mimo branku. O deset minut později našel Náměstek hezkou přihrávkou Radima Vokáče, a ten si ten den obul kopačky „strelky“. Nekompromisně zavěsil – 2:0. Po půlhodině hry se zápas mohl zdramatizovat. Přísný sudí Mejzlík odpískal penaltu proti domácím. Spravedlnost ale nebyla slepá – gólman Blabla střelu hostujícího hráče bravurně kryl. Těsně před přestávkou poslal krásnou českou uličku Křiva na Kožušníka a ten třetí brankou udělal domácím poločasovou pohodu. Druhý poločas probíhal v poklidném tempu, domácí měli nahráno a tak spokojeně kontrolovali ve středu pole hru. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, dvě nadějné šance ale neproměnili. Lekci z produktivity jim Modrá hvězda ukázala v závěru. V 80. minutě si na uličku Štreita naběhl Náměstek a s přehledem zvýšil na 4:0. Hosté si málem odvezli „rukavici“. Radim Vokáč našel zpětnou přihrávkou Kožušníka, ten ale hlavou v jasné šanci minul prázdnou branku.

BRANKY: 10. R. Vokáč 1:0, 21. R. Vokáč 2:0, 42. Kožušník 3:0, 80. Náměstek 4:0.

VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Bolcek (46. Kuba), Ondřej, Matůš (80. Porubský) – Náměstek, Štreit, Chumchal, Křiva, Mohyla (55. Vičan) – R. Vokáč.

Další zápasy: Spytihněv – Holešov 3:1, Dol. Němčí – Morkovice, Chropyně – Hluk 2:1.