„Začátek byl vyrovnanější. Chvíli nám trvalo, než jsme se přizpůsobili důrazu mužů. Kombinací, pohybem a lepší fyzickou kondicí jsme ale zápas nakonec herně i výsledkově zvládli. Pomohli nám hlavně tři rychlé branky v závěru prvního poločasu,“ uvedl kouč zlínského třetiligového béčka Jan Jelínek.

Ševci se za stavu 3:0 uklidnili. Rozhodnutý zápas po změně stran kontrolovali, z dalších šancí přidali další dvě branky. Soupeři nechali skórovat pouze jednou.

Čestný úspěch Vsetína, který hrozil spíš z brejkových akcí, zaznamenal Marián Kovařík. Rodák z Hovězího se vrátil na Valašsko z druholigových Vítkovic, do Vsetína přišel jako náhrada za Hořelicu.

„Zápas ovlivnila řada absencí. I když máme široký kádr, první letošní zápas jsme odehráli pouze ve třinácti lidech. Navíc bylo vidět, že kluci toho mají po dvou týdnech přípravy dost. Na hřišti jsme byli pořádně poprvé, což se na výkonu projevilo. Soupeř je na tom lépe, v přípravě je o kus dál. Domácí byli herně lepší a zaslouženě zvítězili. I když jsme ale vysoko prohráli, utkání splnilo účel,“ uvedl vsetínský kouč Miroslav Mičega.

Jan Hellebrand
Hellebrand se těší na teplo i další zápasy. Snad si nějaký zahraji, doufá

Kádr Zlína B doznal po podzimu několika změn. Patrik Červenka zamířil za svým otcem do Kroměříže, naopak z Uherského Brodu se vrátil Sklenář. Po zranění se dávají do kupy Martin Zahradník a David Venený, kouč Jelínek zkouší oživit útočníka Matěje Votavu.

Gettler s Chwaszczem jsou zranění, proti Vsetínu nastoupil z ligového kádru pouze Nečas.

Rezerva Fastavu trénuje v lednu každý všední den. „Pokud nemají kluci školy, někdy se připravujeme i dvoufázově. To ale řešíme operativně,“ říká Jelínek.

V sobotu odehrají mladí ševci zápas, v neděli pak mají volno. Účastník MSFL má za sebou náročné soustředění v Luhačovicích, jinak se připravuje na Vršavě.

„Jsem spokojený s přístupem i kvalitou tréninků. Zatím jsme zvládli všechno, co jsme chtěli,“ těší Jelínka.

Úkol před sebou má jasný: zachránit pro Zlín třetí ligu. „Nebude to rozhodně jednoduché, ale věřím, že se s tím kluci popasují a že to zvládneme,“ věří mužstvu.

FC Fastav Zlín B – FC Vsetín 5:1 (3:0)

Branky: Vít Mlýnek 2, Tomáš Uhřík, Libor Bubčík, Vít Staněk – Marián Kovařík

Další výsledky: Zlín B – Třinec B 3:0 (1:0), Zlín B – Zlín U19 6:2 (1:1)