Vlastní gól pokazil v Jalubí hodovou sobotu

Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ - Přímý souboj aktuálně dvou nejlepších celků tabulky I. B třídy skupiny B nerozhodně. Současný lídr soutěže z Kelče proto zůstal dál na čele tabulky, ovšem stále pouze o bod před rezervou Slavičína, která ještě nepoznala hořkost porážky

29.9.2010

Zlechov - Zlámanec 1:2 (0:1)Foto: DENÍK/Michal Sladký

Zlámanec se i nadále drží na čele tabulky skupiny C, protože na hřišti aktuálně dvanáctého Zlechova těsně vyhrál.

Skupina A

Val. Příkazy - Choryně 1:3, Vaculka, Hadvičák 2, Mácha, Vel. Karlovice B - Val. Bystřice 2:2, Škrobák, Gášek - Cáb, Šebeta, Poličná - Jablůnka 1:0, I. Kundrát, Lhota u Vs. - Zašová 1:1, Zgarba - Petřek, Hovězí - Hor. Lideč 3:0, Zádilský, Hromada M., Štrbík, Val. Polanka - Lidečko 1:0, Gergela, Podlesí - Janová 5:2, Adámek P. a T., Blažek, Košut, Zetek - Vyškovský.

Skupina B
ADMIRA HULÍN - ZBOROVICE 5:0 (3:0)

Admira Hulín si s chutí zastřílela, přestože zdaleka nevyužila své všechny příležitosti. Již o poločase bylo po třech trefách o vítězství domácích rozhodnuto. V nevlídném počasí zahřály diváky velmi pěkné branky. Dvěma trefami se blýskl Šenkyřík.
Branky: Šenkyřík 2, Jurásek, Janda, Volek. Rozhodčí: Kozubík, 50 diváků. Admira Hulín: Zygar - Nedbal M., Jurášek, Hradil, Adamík (53. Kubo), Csomor, Šenkyřík (64. Hradil J.), Simerský R., Volek, Simerský M. (76. Polák). Trenér: Dorazín.

TĚŠNOVICE - MÍŠKOVICE 3:1 (2:1)

Do zápasu lépe vstoupily Těšnovice a v 11. minutě po volném přímém kopu Pochylého se z voleje trefil Vrzal. Po vedoucí brance domácí fotbalisté nepochopitelně polevili a hosté z rohového kopu o deset minut později vyrovnali. V průběhu prvního poločasu si obě mužstva dokázala vytvořit ještě dvě vyložené šance. Hosté šli dvakrát sami na gólmana, ale netrefili odkrytou branku. Domácí naopak nastřelili břevno a tyč. V závěru poločasu to byl opět Vrzal, který po rohovém kopu hlavou stanovil výsledek poločasu 2:1. Druhá půle patřila domácím fotbalistům, kteří si dobrou kombinační hrou vytvořili celou řadu šancí. Skórovat však dokázal jen Žiak v 51. minutě po ideální přihrávce Martina Pochylého. Dvakrát zachránila hostujícího brankáře opět tyč, a také proto skončilo utkání pro hosty ještě přijatelnou porážkou.
Branky: Vrzal 2, Žiak - Stoklasa. Rozhodčí: Chramcov, 70 diváků. Těšnovice: Juráň - Bartůšek J., Vrzal, Nehoda, Pochylý M., Pochylý S. Parobek, Židlík, Suchánek, Rajskup, Žiak. Střídali: Veselý, Kunc, Janoštík. Míškovice: Hložek - Javora, Sieklik, Mrázek, Kopřiva, Matulík, Krajča, Vaculík, Závrbský, Zapletalík, Stoklasa. Střídali: Malinský.

ZDOUNKY - RUSAVA 2:1 (1:0)

Zdounky se bleskově ve 20. sekundě zápasu ujaly vedení trefou Curycha, které po přestávce v 70. minutě zvýraznil Buša. Pět minut před koncem rusavský Havránek snížil, ale hostům již na vyrovnání nezbyl čas.
Branky: 1. Curych, 70. Buša L. - 85. Havránek. Rozhodčí: Daněk. Zdounky: Rampas - Buša L., Zanáška, Havránek, Pektor - Navrátil, Pospíšil (Buša P.), Němec, Adamík - Firych, Šprňa (Malát).

SLAVIČÍN B - KELČ 1:1 (0:1)

V zápase dvou kandidátů na postup udávala od prvních minut tempo zápasu rezerva Slavičína, která si za první poločas vytvořila nespočet šancí, jež však nevyužila. A když byl hostující brankář překonaný, zastoupili ho pohotoví obránci. Opět se tak potvrdilo pořekadlo „nedáš - dostaneš“ a po chybě v domácí obraně kopala Kelč penaltu, kterou výborný Škovran vyrazil, ale opět k nohám střelce Kulicha, který balon dorazil do sítě. Do druhé půle domácí vlétli jako uragán a hosté chvílemi nevěděli, co dělat. Za celý poločas nevystřelili na branku Slavičína. Domácí si opět vytvořili spoustu gólových šancí, ale Both, Melichárek, Bartoš i Holek své samostatné úniky neproměnili. Gól ale nakonec vstřelili, když se k odraženému balonu dostal Holek a technickou střelou našel místečko v brance jinak výborného gólmana Kubjáta. Kelč si po konečném hvizdu do píšťalky rozhodčího pořádně oddechla. Pro domácí to je třetí remíza doma, ale zatím zůstávají v soutěži jako jediní neporažení.
Branky: Holek - Kulich. Rozhodčí: Mihalík, Houdek, Doležal, 100 diváků. Slavičín B: Škovran - Dorúšek, Lukáš, Bureš, Fojtík, Ocelík, Krajíček, Bartoš, Melichárek, Holek, Both. Střídali: Šála, Floreš, Macek. Trenér: Dorúšek Michal. Kelč: Kubját - Novák, Kulich, Pitrun, Vinklar, Minář, Pastrnek, Machač, Hegar, Pastrnek, Skařupa. Střídali: Skařupa, Minář, Hlavica, Šindelek. Trenér: Jursík.

FRYŠTÁK - MALENOVICE 1:2 (1:0)

Obrovskou šanci promarnil již v 5. minutě malenovický Zimčík. Poté se dvakrát osmělil Fryšták, jeho zakončení ale scházela přesnost. Domácí to napravili v 17. minutě, kdy zahrávali roh a ve skrumáži se nejlépe orientoval Rozum - 1:0. Branka dodala domácím sílu a Fryšták hosty přehrával. Když ale neměli domácí přesně seřízená mířidla, skončil poločas těsným vedením Fryštáku. Po změně stran přišlo na hřiště úplně jiné mužstvo Malenovic, plné energie a sebevědomí. V 47. minutě si navíc fryštácký Rozum vstřelil vlastní branku. Tlak hostů byl stále větší a v 52. minutě vstřelili i druhou branku, ale rozhodčí ji pro údajný ofsajd neuznali. Hosty to však dlouho nemrzelo, protože o devět minut později Dyšlevský vyškolil ve vápně domácí obranu a dokonale otočil výsledek. Fryštáčané poté hledali zbytky sil a pokusili se o srovnání. Malenovičtí fotbalisté se naopak dostávali do přečíslení, ale skóre se již neměnilo. Fryšták tak ztratil svou neporazitelnost v soutěži.
Branky: Rozum - vlastní, Dyšlevský. Rozhodčí: Fabián - Dujíček, Družbík. Fryšták: Sebera - Bednařík, Holub, Petráš (76. Chudý. D), Málek, Křenek. T (63. Holomek), Rozum, Velikovský, P. Křenek, Rudolf, Noha. Malenovice: Juráň - Novák, Bičan, Zimčík, Gazda, Dyšlevský (79. Střelec), Šlachta, Blaha, Roubal, Vichorec (71. Brázda), Mikulička (88. Kostka).

HOLEŠOV B - LUBNÁ 3:3 (1:1)

Lubná uštědřila rezervě Holešova lekci v bojovnosti. Po vyrovnaném úvodu se Lubná ujala vedení, ovšem následně Holešov srovnal. Do druhé půle vstoupili domácí výborně a po pěti minutách se ujali vedení 3:1. Po zranění Roubalíka však šli herně dolů, čehož Lubná dokonale využila. Domácí potvrdili, že budou hrát o holou záchranu.
Branky: Uruba, Roubalík, Skotek - Bačinský 2, Kroupa. Rozhodčí: Mitáček - Olša, Zicháček. Holešov B: Pospíšil - Novák (Kvapilík), Snopek, Očadlík, Jirsa, Přívara Vl., Přívara M., Skotek (Duda), Oral, Uruba, Roubalík (Frybort). Trenér: Dvorník.

BŘEZNICE - LOUKY 0:1 (0:1)

V nedělním deštivém derby nastoupily oba celky útočně naladěny a hrál se otevřený a pohledný fotbal. Většinu prvního poločasu měli navrch domácí, ovšem několik střeleckých pokusů zlikvidoval brankář hostů Janča. Z rozhodující trefy se radovaly Louky, když po centru a zkamenění obrany Březnice skóroval Šimurda. Druhý poločas Březnice zatlačila Louky na jejich polovinu a odstřelovala branku hostů ze všech pozic. Ovšem gólman soupeře nedopustil změnu skóre, v 70. minutě chytil penaltu a připsal si cennou nulu. Přestože deštivé počasí nepřálo divákům ani samotným aktérům, hrál se dobrý fotbal.
Branka: 25. Šimurda. Rozhodčí: Němec. Březnice: Dyšlevský - Hamerník, Dostál, Stuchlík V., Pospíšil, Šmigura, Stuchlík P., Ambrož, Gracl, Dobeš, Adamík. Na střídání: Vyoral, Chvíla, Mol, Teplý, Štěpánik, Soukup. Louky: Janča, Janků, Šimurda, Mičola, Horák, Laciga, Štěpánek, Kadlec, Landt, Michalovský, Burša. Na střídání: Malota T., Machů. Trenér. Malota I.

Skupina C
STRÁNÍ ­ OSVĚTIMANY 2:2 (2:1)

Domácí měli raketový nástup a hned v první minutě otevřel skóre parádní střelou Stanislav Popelka. O deset minut později zasadil hostům další ránu po samostatném úniku Pomajbík. Zkušené mužstvo Osvětiman to však nepoložilo a Říha vzápětí vstřelil kontaktní gól. Domácí do konce poločasu ještě nastřelili břevno a tyč hostující branky. Ve druhé půlce už nebylo vidět tolik brankových příležitostí. Za Osvětimany se ale krásnou technickou střelou trefil Brhel, a dal tak konečnou podobu výsledku.
Branky: S. Popelka, Pomajbík ­ Říha, Brhel. Rozhodčí: Vobořil. Strání: A. Popelka ­ Adámek, Trecha (80. Vintr), Janiga, Tóth, Kolaja, Frühauf, S. Popelka, Vojtek, Mimochodek (76. Bruštík), Pomajbík (71. Mikláš). Osvětimany: Brázdil ­ Udržal ­ Zapletal, Křemeček R., Křemeček L. ­ Karlín, Březina, Trávníček, Říha (70. Blecha J.) ­ Brhel (80. Vávra), Dobeš.

ZLECHOV ­ ZLÁMANEC 1:2 (0:1)

Oba týmy se pohybují na opačných koncích tabulky, domácí si však v první půli přesto vytvořili výraznou převahu. Jenže své akce nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Jak se to správně dělá, jim pět minut před přestávkou ukázali hosté. Hubáček potáhl míč po pravé straně, krásně jej posadil na hlavu Mimránkovi, proti jehož prudké střele byl Vendel bezmocný ­ 0:1. Druhý hřebíček zatloukli Zlámanečtí do zlechovské rakve třicet sekund po změně stran, kdy poslal odražený balon do sítě Šuta ­ 0:2. Domácí se pak mocně snažili s výsledkem něco udělat, jenže jejich střelecká bezmoc jakoby neměla konce. Přerušil ji až tři minuty před koncem střídající Ondrůšek, to už však bylo příliš pozdě na to, aby domácí mohli myslet na bodový zisk.
Branky: 87. Ondrůšek ­ 40. Mimránek, 46. Šuta. Rozhodčí: Družbík. Zlechov: Vendel ­ Vaněk H., Kedra, Vaněk T., Machala, Tománek, Zajíc, Šebák, Kremr (77. Dvouletý), Slavík (68. Ondrůšek), Mazůrek (60. Dvořák). Zlámanec: Tomek ­ Šuranský, Šuta, Mišurec, Sadil, Hubáček, Němec (90. Noha), Jirsák, Damborský, Štefka, Mimránek (87. Brázdil).

JALUBÍ ­ JISKRA OTROKOVICE 0:1 (0:0)

O hodové sobotě se hrál pohledný fotbal, ve kterém ovšem nad útočným snažením dominovaly obrany obou týmů. Hra měla spád a jediné, co utkání chybělo, byly góly. Když už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, přišel polovysoký centrovaný míč do šestnáctky domácího týmu, který nešťastně poslal za záda svého brankáře T. Gajdorus. A tak se ze šťastného vítězství radovali hosté.
Branky: 85. vlastní. Diváci: 200. Rozhodčí: Chramcov. Jalubí: Engler ­ Kříž Jaromír, Grebeníček (Kříž Jan), Zich, Bobčík, Gajdorus T., Bičánek, Dobiáš (Horák L.), Janeček, Ulman, Najbrt. J. Otrokovice: Maťašovský ­ Štěpaník, Zvonek, Spurný D., Martinec, Šnajdr, Spurný M., Čonka, Šmedek, Janeba, Kordula.

HLUK B ­ ŠUMICE 3:1 (2:1)

Domácí, kterým patřila poslední příčka tabulky, šli od začátku za vítězstvím. Soupeře zatlačili na jeho polovinu a díky dvěma slepeným gólům z 10. a 14. minuty si vytvořili dvoubrankový náskok. Své další šance ale Hlučané neproměnili, a tři minuty před přestávkou tak z ojedinělého brejku vrátil hosty do hry Synčák. Ve druhé půli se hra odehrávala především mezi šestnáctkami bez větších šancí. Až deset minut před koncem si na Strakovu standardku naběhl na zadní tyč Jurásek a jeho vracečku dorazil do sítě Matyáš ­ 3:1. V závěru si domácí výhru pohlídali.
Branky: Jurásek, Horák T., Matyáš ­ Synčák. Rozhodčí: Kotačka. Hluk B: Kovařík ­ Klabačka, Říha, Matyáš, Horák Z., Tinka, Machala O., Straka L., Hlaváček, Horák T., Jurásek. Střídali: Gál, Bachan. Šumice: Šidlo ­ Juřeník, Tlach Jiří, Pilka, Kandrnál, Zajíc, Tlach Jakub, Žampach, Synčák, Gregor, Mikulec. Střídali: Valášek, Janíček, Marek.

BOJKOVICE ­ KORYČANY 3:2 (0:1)

Na domácí lavičce došlo v týdnu před utkáním k trenérské rošádě. Novému lodivodovi Bojkovic Miroslavu Poláškovi se tak premiéra, navíc před vlastními fanoušky, vydařila. Vítězství nad Korynou se však nerodilo vůbec lehce. Hosté po první půli vedli, když se už ve 3. minutě býskl technickou ranou do šibenice Marek. Domácí si pak vytvořili celou řadu šancí, žádná z nich se ale neujala. Báječně jim však vyšel vstup do druhé půle a během deseti minut otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Pak byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen hostující Marek, jenže Koryčanům se přesto podařilo vyrovnat. Bojkovice pak ovšem vystupňovaly svůj tlak a v 87. minutě se dočkaly vítězné branky. Na rohový kop Balona si naběhl Valter a hlavou zajistil svému týmu zasloužené vítězství.
Branky: 49. z pen. Ondrejík, 58. Balon, 87. Valter ­ 3. Marek, 64. Lysko. Rozhodčí: Mihálik. ČK: 61. Marek (Koryčany). Diváci: 100. Bojkovice: Konečný ­ Salvet, Kúdela, Spáčil, Hanke (78. Prachař) – Balon, Ondrejík, Floreš (79. Valter), Mlček (46. Zýka) ­ Varga, Čačko. Trenér: Polášek. Koryčany: Brázda ­ Jančík, Marek, Kvita (46. Lysko), Věžník J. ­ Posolda T., Petroš, Věžník M., Posolda P. (88. Vybíral) ­ Koval, Buš (71. Samsonek). Trenér: Věžník K.

SLAVKOV ­ KUDLOVICE 2:1 (1:1)

Hosté nastoupili dokonce se stoperem Maňáskem v bráně, favorizovaní domácí se ale přesto celý zápas trápili. Ve 21. minutě je sice poslal do vedení Polášek, ještě před přestávkou ale Bohun vyrovnal. V 56. minutě Polášek Slavkovu těsný náskok vrátil, už v nastaveném čase ale hosté mohli ukořistit bod. Vaculík postupoval sám na Pochylého, ten ale včasným vyběhnutím domácím zachránil vydřené vítězství.
Branky: Polášek, Zajíc ­ Bohun. Rozhodčí: Mikulášek. Slavkov: Pochylý ­ Zimčík, Stojaspal, Salát, Borýsek, Švardala, Chovanec, Polášek, Zajíc, Vyzváry, Kostelník. Střídali: Mančík, Kadaši. Kudlovice: Maňásek ­ Chmelař, Hložný, Bohun, Kraváček ­ Bělíček (78. Ježek st.), M. Vaculík, Zelinka, Klajn ­ Hruška, A. Vaculík.

HAVŘICE ­ SUŠICE 4:2 (2:1)

Po nervózním začátku se hosté ujali v 10. minutě vedení. Domácí se ale rychle vzpamatovali a převzali otěže zápasu do svých rukou. Čtyřmi brankami v řadě otočili průběžný stav na 4:1, hosté už pak pouze stačili zkorigovat na konečných 4:2.
Branky: Masařík M. 2, Masařík P, Franc ­ Kaštánek A. 2. Rozhodčí: Minarčík. Havřice: Rachůnek T. ­ Krajsa, Řezníček, Kadlčík, Franc, Gajdůšek, Šmotek, Masařík P., Kubáň, Ulčík, Masařík M. Sušice: Dúbrava ­ Skopal T., Kaštánek A., Kaštánek M., Hejda M., Vyorálek, Šur, Skopal L., Šlechta, Fojtášek, Mikulík.