Druhý zápas v krajské skupině A Fastav Cupu 2018 mají za sebou fotbalisté Vidče a Semetína. Tři body nakonec nejen díky dvěma proměněným penaltám vydolovali svěřenci Petra Urbana.

Vidče – Semetín 3:2 (0:1)

Branky: Vala 2, Drda – Perniš, Sviták.

„Semetín nastoupil v jiném složení než minulý týden proti Hovězí a byl to pro nás velmi kvalitní soupeř. Byl to vyrovnaný zápas, i když jsme měli místy více ze hry. Opět jsem s přístupem kluků spokojený. Při absenci Kramoliše jsme neměli takový klid v koncovce, ale nahradil ho aktivní Mičkal a Vala, byť jeho dva góly byly z penalt. Poprvé za nás chytal Lukáš Einšpígl z Dolní Bečvy. Právě s jeho mateřským klubem jsme sehráli v neděli další přípravný zápas a budeme s Dolní Bečvou jednat o jeho případném angažmá u nás,“ řekl trenér Vidče Petr Urban.

„Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř proměnil dva pokutové kopy. Utkání se zlomilo v 80. minutě, kdy jsme netrefili z jasné šance prázdnou branku a po brejku jsme inkasovali rozhodující třetí branku. Podali jsme daleko lepší výkon než v prvním zápase proti Hovězí. Byl to remízový zápas, Vidče bylo šťastnější,“ řekl hrající asistent trenéra Semetína Vítězslav Sacher.

Kateřinice – VKK 2:5 (1:3)

Branky: Drda, Fojtů – Škrobák 3, Jan Pavelka, Heger.

„Prohráli jsme zaslouženě. Po podzimu opouští náš kádr čtveřice Jiří Kuzník mladší, který jde do Hošťálkové, Jakub Cahlík do Rožnova a dvojice Václav Peredarjuk a Václav Kotrla nebude z časových důvodů hrát fotbal. Přichází Lukáš Stodůlka z Hošťálkové a zbytek budeme nahrazovat našimi šikovnými dorostenci, kteří postupně naskakují do základního kádru,“ řekl předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

„V prvním poločase dal čistý hattrick Pavel Škrobák, kterého jsme mohli do druhého poločasu stáhnout. Do akce šel dorostenec Černý a hráč rezervy Dorňák. Měli jsme utkání pod kontrolou nad snaživým týmem z Kateřinic. Hrálo se na velmi kvalitním terénu a byla to další dobrá součást přípravy,“ řekl vedoucí mužstva VKK Jaroslav Valián.

Tabulka skupiny A:

1. VKK 1 2 0 0 9:5 6
2. Hovězí 1 1 0 0 9:1 3
3. Vidče 2 1 0 1 6:6 3
4. Kateřinice 1 0 0 1 2:5 0
5. Semetín 2 0 0 2 3:12 0