Body ztrácely ale i přední týmy v céčku. Lídr z Nedakonic jen remizoval na hřišti rezervy Viktorie Otrokovice a Bojkovice ztratily dva body v Osvětimanech.

ZAŠOVÁ – NEDAŠOV 1:1 (1:1)

Zápas dvou celků z popředí tabulky měl pekelné tempo. Hosté byli dravější v koncovce, ale domácí i díky Nosálkovi brali velmi cenný bod. V 17. minutě centroval Fröhlich, Trtík hlavičkoval do břevna a následnou dorážku důrazem uklidil Pobořil – 1:0. Ve 29. minutě střílel osamocený Machač nad Nosálkovu branku. Poté dvakrát zahrozili domácí, ale své šance neproměnili. Proto ve 39. minutě nádherným volejem vyrovnal Jiří Fojtík. Ani po přestávce oba celky nestáhly nohu z plynu a hrálo se nahoru dolů. V 55. minutě nevyzrál na Nosálka Alois Fojtík. V 60. minutě čaroval hostující brankář proti tečované střele Trtíka. Když v 70. minutě zablokovala obětavá obrana domácích střelecké pokusy Jiřího Fojtíka a Aloise Fojtíka, odjel Nedašov ze Zašové pouze s bodem.

Branky: 17. Pobořil – 39. Jiří Fojtík. Rozhodčí: Nevrla – Mičkal, Chlevišťan. Nedašov: Solař – Vaněk, Talčík, Fojtík J., Cícha – Macháč M., Fojtík J., Fojtík A., Holba (64. Marek) – Šuráň (81. Novák D.), Šenkeřík (85. Fojtík J.). Trenér: Fojtík L.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Hor. Lideč – Val. Bystřice 4:0 Trčka 2, Gažo, Fojtík, Janová – Poličná 2:0 Mišun 2, Lidečko – Hrachovec 1:1 Číž – Vrána, Choryně – Lhota u Vs. 2:1 Trefil L., Hadvičák L. – Orság, Val. Polanka – Podlesí 1:3 Řezníček – Bína 2, Košut, Jablůnka – Fr. Lhota 0:2 Fichtel, Kindl.

LOUKY – TĚŠNOVICE 1:2 (0:0)

Utkání začalo ve svižném tempu, Louky se snažily využít výhody domácího prostředí. Měly i šance, ale ani tu největší nevyužily. Poté navíc začali prokazovat své kvality hosté, ale dvě tutovky jim vychytal domácí gólman. Do druhé půle nastoupily oba celky se snahou dát gól, neboť bylo zřejmé, že to může být gól rozhodující. Domácí odolávali až do 75. minuty, kdy se prosadil Suchánek. Když přidal o deset minut později druhou trefu Bernatík, zdálo se být rozhodnuto. Domácí trenéři prostřídali a zamíchali se sestavou a Loukám se podařilo snížit minutu před koncem Janotou. Na vyrovnání domácí už neměli čas. Body si odvezly Těšnovice, které byly o gól opravdu lepším týmem.

Branky: Janota – Suchánek, Bernatík. Rozhodčí: Olša – Novák Jar., Ponížil. Louky: Janča – Hubík, Galandr, Běťák, Landt, Kostka, Houfek, Štěpánek, Laciga, Bořuta, Michalovský. Janota, Janků, Kadlík. Těšnovice: Juráň – Buksa, Bartušek J., Janošík, Židlík, Bartůšek O., Bernatík, Suchánek, Nehoda, Veselý, Pluhař. Střídali: Parobek, Malát, Pochylý, Chytrý.

MALENOVICE – MÍŠKOVICE 3:1 (2:1)

Fotbalisté Malenovic chtěli přerušit sérii zápasů bez vítězství. Domácí trenér Malota se však musel obejít bez zraněných hráčů Mikuličky, Bičana, Roubala a potrestaného Šlachty. Místo nich musel zařadit do kádru dorostence, kteří se mu odměnili kvalitním výkonem. Domácí se dostali do rychlého vedení a do 20. minuty vedli již 2:0. V závěru první půle hosté snížili po chybě domácí obrany. Po přestávce se hrálo pod kontrolou domácích, ale v koncovce chybělo důraznější zakončení. Až v polovině druhého poločasu domácí Zimčík třetím gólem zápas rozhodl, Míškovičtí se snažili až do konce utkání a v poslední minutě nastřelili spojnici domácí branky po pěkné kombinaci. Výsledek už však zůstal nezměněn.

Branky: Zimčík 2, Vichorec, – Zapletalík. Rozhodčí: Ponížil, instruktor: Vrba, 150 diváků. Malenovice: Juráň – Javorský, Rosinec, Zimčík, Gazda, Střelec, Dyšlevský, Vichorec, Blaha, Struška, Bartoň Marek. Střídali: Plachý, Piňos, Zbranek. Míškovice: Mičuda, Hubáček, Javora, Mikala, Prokop, Sieklik, Matulík, Skotek, Zavrbský, Zapletalík, Herodes.

ADMIRA HULÍN – BŘEZNICE 2:1 (1:1)

Lídra soutěže Admira takřka nepustila do šancí. Domácí fotbalisty poslal do vedení J. Kubo, kdy prostřelil hostujícího brankáře po sólu téměř z půlky. Hostům se však nenápadnou akcí podařilo vyrovnat Stuchlíkem. Vítězný gól Admiry vstřelil Janda, kdy z trestného kopu prostřelil zeď brankáře Dyšlevského.

Branky: Kubo, Janda – P. Stuchlík. Rozhodčí: Mitáček, 200 diváků. Admira Hulín: Hložek – Janda, Adamkovič, Jurášek, Adamík (74. Hradil), Kubo, Csomor, Volek, Simerský R., Štoll (57. Timan).

FRYŠTÁK – KOSTELEC U H. 6:3 (3:1)

Zápas začal soubojem brankáře hostů Michalce s T. Křenkem a již v první minutě musel být pro zranění vystřídán a zasahovat musela dokonce záchranná služba. Kostelec byl v prvním poločase aktivnější, ovšem Fryšták hrozil z rychlých protiútoků. Již v 11. minutě dlouhý nákop P. Křenka zpracoval T. Křenek a v souboji jeden na jednoho s obráncem byl úspěšný – 1:0. V 18. minutě si oba hráči role vyměnili a P. Křenek zvýšil – 2:0. Po půlhodině se radoval i Kostelec, když po přímém kopu se odražený míč vrátil do vápna a útočník Hlobil měl na zakončení hlavou dostatek času – 2:1. Důležitým okamžikem byla trefa Lošťáka přímo do kabin, který domácí uklidnil. Kostelec dostala do hry málo vídaná hrubka Krhůtka, který namazal zbytečnou malou domů kosteleckému Gerátovi. Ten se kličkou zbavil poslední překážky v podobě fryštáckého brankáře a zakončení do prázdné brány nebylo problémem – 3:2. Do té chvíle téměř ve druhém poločase spící hosty kontaktní gól povzbudil. Po centru do vápna v 69. minutě zaspal znovu domácí brankář a Gerát hlavičkou vyrovnal – 3:3. Další důležitý okamžik zápasu přišel hned po rozehrávce. Lošťák po samostatné akci vrátil Fryštáku 4:3. Střelec branky byl při chuti a v 80. minutě vybídl přihrávkou ke skórování střídajícího Petráše, který zakončil přesnou ránou – 5:3. V 82. minutě se uvolnil na pravé straně hřiště T. Křenek, krásně přenesl míč na druhou stranu hřiště, kde spolupráce Petráš a střelec T. Chudý skončila šestým gólem 6:3.

Branky: Lošťák 2, Křenek P. a T., Chudý, Petráš – Gerát 2, Hlobil. Rozhodčí: Mihálik. Fryšták: Mikel – Krhůtek, Hubáček, Gajdůšek (45. Bednařík), Kolář, Hrnčiřík, Lošťák, Křenek P., Křenek.T., Chudý.T., Chudý D. (71. Petráš). Kostelec u Holešova: Michalec (2. Vajda) – Hradil, Zmeškal, Čuzy, Zakopal, Chudárek, Odstrčilík, Marek Hlobil, Kovalda, Gerát.

ZDOUNKY – KELČ 2:4 (1:4)

Kelč hned v úvodu ukázala svou sílu v ofenzivě a třemi brankami za 18 minut rozhodli zápas. Zdounkám se sice podařilo snížit, ale vzápětí Kelč zvýšila do poločasu na 1:4. Po přestávce si již Kelč výsledek pohlídala, přestože Zdounkám se podařilo snížit z penalty. Výsledek odpovídá předvedené hře, která se musela líbit i domácím divákům, kteří potleskem ocenili oba týmy. Kelč svou hrou patří k nejlepšímu týmu, se kterým se Zdounky dosud potkaly.

Branky: 30. Koza, 65. z pen. Havránek – 15. a 41. Pitrun, 8. Mareček, 18. Kulich. Rozhodčí: Beneš – Dujíček, Tichánek, 120 diváků. Zdounky: Maceja – Daněk, Buša, Adamík, Pektor, Škvarlo, Krčmář, Koza, Jelínek, Navrátil, Zlámal. Střídali: Havránek, Buša, Zapletal. Kelč: Kubját – Novák, Minář, Pastrnek, Pitrun, Hlavica, Machač, Škuřapa, Kulich, Machač, Mareček. Střídal: Vlček, Hegar, Chrástecký.

ZBOROVICE – TEČOVICE 0:8 (0:3)

Rozdíl mezi oběma týmy v prvním poločase byl v proměňování šancí. Hosté ze svých čtyř příležitostí tři proměnili, ale domácí ze stejného počtu nedokázali ani jednou skórovat, a tak první dějství vyznělo jednoznačně pro hosty. Hned na úvod druhého poločasu v pohodě hrající hosté zvýšili vedení na 4:0 a domácí hráči zápas vypustili a inkasovali ještě další čtyři branky. Za hosty se pětkrát trefil Ondík a o další branky se postarali Chudárek, Trunkát a Ševčík.

Branky: Ondík 5, Chudárek, Trunkát, Ševčík. Rozhodčí: Nohavica, 80 diváků. Zborovice: Harásek-Švejcar, Štěpánek, Šumbera, Vybíral, Hanák, Vańák, Šuta (Solař), Hlaváč, Judas, Šprňa. Tečovice: Kristek – Ševčík, Sedláček Robert, Družbík, Šnajdr, Sedláček Pavel, Křen, Poulíček, Chudárek, Ondík, Vicher, střídali Trunkát, Balcárek, Kristek.

LUBNÁ – LUŽKOVICE 0:0

Kdyby v prvním poločase vedly Lužkovice 3:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže neproměňovali své šance. Navíc podle hostů se zápas nepovedl rozhodčímu Zbrankovi, který poškodil oba týmy. Lubná ve druhé půli přidala, ale ani ona své šance nedokázala využít, třebaže nastřelila i břevno. Proto se oba týmy rozešly smírně.

Rozhodčí: Zbranek. Lužkovice: Vala – Langer, Punčochář, Čala, Josefík – Holý, Šimera, Škrabal, Samko, Ronza J., Ždanov. Střídal: Albert.

SLAVKOV – JALUBÍ 0:2 (0:0)

Domácí pokračují ve špatných výkonech, tentokrát odevzdali všechny body Jalubí. V první půli měli Slavkovští více ze hry a vytvořili si i šance, které však neproměnili. Těsně po přestávce navíc z brejku inkasovali a z tohoto šoku se už nevzpamatovali. Hosté po zbytek utkání kontrolovali hru a čtvrt hodiny před koncem potvrdil jejich vítězství proměněnou penaltou Ulman.

Branky: 46. Doseděl, 77. z pen. Ulman. Slavkov: Pochylý – Omelka, Stojaspal, Zimčík, Rožnovský – Polášek, Švardala, Vyzváry, Zajíc – Šimek, Lukašík. Střdal: Bahulík. Jalubí: Mlčák – Kříž, Gajdorus, Botek, Dobiáš, Zapletal, P. Doseděl, K. Doseděl, Horák, Ulman, Janeček. Střídali: Hruška, Grebeníček, Novák.

HAVŘICE – ZLÁMANEC 0:1 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání měli o trochu více ze hry domácí, jenže všechny body si nakonec odvezl Zlámanec. V 68. fauloval domácí brankář Kročil v pokutovém území, uviděl červenou kartu a z nařízené penalty rozhodl Damborský.

Branka: 68. z pen. Damborský. Rozhodčí: Hrbáček. Diváci: 100. Havřice: Kročil – T. Rachůnek II, Josefík, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Šmotek, Řezníček, Maršálek, D. Doležálek, Ulčík. Na střídání: Kubáň, Buráň, Vrága, Masařík, T. Rachůnek I. Trenér: Hlavín. Zlámanec: Boček – Mimránek, Smolka, Abrahám, Svízela, Hubáček, Němec, Jirsák, Řezníček, Damborský, Šurmánek. Na střídání: Sadil, Šuranský, Huráb. Trenér: Koželuh.

SUŠICE – ŠUMICE 1:2 (0:2)

Utkání týmů ze spodních pater tabulky začalo opatrně, žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. Jako první zahrozili hosté, ale střela z uctivé vzdálenosti jen olízla břevno domácí branky. Sušice pomalu přebíraly iniciativu, jenomže ve 27. minutě doslova darovaly svému soupeři pokutový kop, který Kunovský chladnokrevně proměnil – 0:1. Domácí ještě přidali na aktivitě, ale ani vyložené šance, kdy doráželi vlastní střely z malého vápna, neproměnili. Zákonitě tak přišel trest v podobě druhého gólu Kunovského, který v nastavení první půle proměnil své sólo – 0:2. Celý druhý poločas se odehrával poblíž hostující branky. Domácí si vytvořili místy až drtivý tlak, který v 57. minutě zužitkoval ke snížení Švejčara – 1:2. Sušice dál svíraly soupeře kolem jeho šestnáctky, ale zmohly se pouze na nebezpečné centry, které nedokázaly usměrnit do sítě. Soupeř se úspěšně snažil kouskovat hru neustálým poleháváním a ošetřováním, což mu bylo ke smůle domácích tolerováno. Tlak domácích se postupně změnil v platonický a hosté výhru ubránili.

Branky: 57. Švejčara – 27. z pen. a 45. Kunovský. Rozhodčí: Vobořil. ŽK: Polášek, Švejčara, Kaštánek, Hejda, Šur – Kunovský, Lux. Diváci: 100. Sušice: Polášek – Martin Mikulík, Pisklák, Švejčara, Kaštánek, T. Skopal, Hejda, Michal Mikulík, Litoš (65. Fojtášek), L. Skopal, Šur. Trenér: Pisklák. Šumice: Janíček – Tlach, Kunovský, Kandrnál (73. Salvet), Šmíd, Valášek, Marek (14. Žampach), Lux (87. Pilka), Juřeník, Gregor, Kelíšek. Trenér: Divila.

VIKTORIA OTROKOVICE B – NEDAKONICE 0:0

Domácí se na lídra tabulky vytáhli a odehráli s ním vyrovnané utkání. Šance, které se na obou stranách vyskytly, zlikvidovali dobře chytající brankáři, shodou okolností bývalí kolegové z divizního áčka Viktorie. Lašák odešel z Otrokovic kvůli pracovnímu vytížení a Křížek se v rezervě rozehrává po zranění.

Rozhodčí: Němec. Diváci: 100. V. Otrokovice B: Křížek – Galetka, Gruber, Caudr, Starec, Mařák, Šuranský, Turoň, Vavruša, Sedlář, Minarčík. Na střídání: Drozd, Slobodian, Kostka, Bielik, Kozel. Trenér: Juráň. Nedakonice: Lašák – Král, Šoustek, Čagánek, Beránek, Lukůvka, Bartošík, Klečka, Bilavčík Sedlařík, Petek. Na střídání: Stupka, Ondříšek, Hyrák, Duhajský, Trubačík. Trenér: Sklenář.

OSVĚTIMANY – BOJKOVICE 2:2 (0:0)

Hosté to na Osvětimany umí, což se v sobotu opět potvrdilo. Domácí v prvním poločase hráli špatně, prakticky nevystřelili na branku a kromě několika rohů si nevytvořili žádnou příležitost. Oproti tomu hosté měli gólových šancí několik, ale všechny zhatil výborně chytající domácí brankář Brázdil. Domácí šli do druhé půle s odhodláním vývoj zápasu změnit, jenže namísto totho inkasovali rychlý gól. Hosté si vytvářeli další šance, a když Hladík v 59. minutě zvýšil, zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. S tím však nesouhlasil domácí kapitán René Křemeček, který přesnou hlavičkou snížil. To domácí nakoplo a v 79. minutě zařídil vyrovnání střídající Hajný. V samém závěru zápasu Osvětimany dokonce sahaly po vítězství, ale vítěznou branku dát již nestihly.

Branky: 71. R. Křemeček, 79. Hajný – 48. Vacula, 59. Hladík. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: Varga, Vacula (oba Bojkovice). Diváci: 100. Osvětimany: Brázdil – Zapletal, Blecha (58. Hajný), L. Křemeček, Drobil, Karlín (69. Sokol), R. Křemeček, Brhel (81. Kolaja), Trávníček, Sklenka, Dobeš. Trenér: Penner. Bojkovice: Konečný – Spáčil, Salvet, Bartoš, Hladík (76. Zýka), Floreš, Valíček, Varga, Hanke, Vacula, Kříž. Trenér: Polášek.

KUDLOVICE – FC KORYNA 3:1 (2:1)

Domácí vstoupili do utkání výborně a po necelé čtvrthodině měli dvoubrankový náskok. Pod oba góly se podepsal Hložný, podruhé skóroval z penalty. S hosty to nevypadalo vůbec dobře a v 18. minutě navíc přišli o vyloučeného hráče. Jenže o chvíli později zničehonic snížil Věžník a Koryčany byly zpět ve hře. Od té doby jakoby domácí nevěděli, co mají hrát a hosté několikrát ohrozili Kločkovu branku. Druhý poločas byli hosté aktivnější, ale do gólových šancí je domácí nepustili. Kudlovicím se hra nedařila, přesto Hruška připojil vítězou pojistku, když krásnou ránou z dálky překonal hostujícího brankáře Brázdu – 3:1.

Branky: 8. a 13. z pen. Hložný, 57. Hruška – 20. Věžník. Kudlovice: Kloček (46. Tomaštík), Kraváček, Chmelař, Bohun, Klajn, Maňásek, Hložný (75. Grebeníček), Mikulík (87. Bělíček), Hruška, Ježek, Blaha. Koryna: Brázda – M. Věžník, Mušálek (70. Daníček), J. Věžník, Petroš, Kroutilík, Koval, Lysko, K. Věžník, Šmela, Prokeš.

ZLECHOV – STRÁNÍ 1:2 (0:1)

Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem, a kdyby vedli o tři branky, nemohl se nikdo divit. Jenže s koncovkou byli na štíru, vrcholem všeho byla obří šance Kalmuse, který nedokázal takřka z brankové čáry dostat míč do sítě. Střeleckou mizerii protrhl až ve 40. minutě Kremr, který po úniku po levé straně obhodil vyběhnuvšího Popelku – 1:0. Hostům ovšem parádně vyšla střídání a ve druhém poločase duel otočili. Nejprve se tečovanou střelou prezentoval Vintr, deset minut před koncem rozhodl utkání, kterému by více slušel nerozhodný výsledek, po nadýchaném centru Pomajbíka Mikláš – 1:2.

Branky: 40. Kremr – 50. Vintr, 80. Mikláš. Rozhodčí: Kotačka. Zlechov: Vendel – Balíček, Kedra, T. Vaněk, Machala, Kalmus (75. Matějka), Smolek, Šebák, Kremr, Jurášek, Kowalík. Strání: A. Popelka – M. Adámek, Frühauf, Janiga, Zmeko, A. Zderčík (46. Vintr), J. Popelka, Kolaja, Vojtek, M. Bruštík (65. Mikláš), Pomajbík.

1. Nedakonice 10 8 2 0 32:11 26
2. Bojkovice 9 6 2 1 23:10 20
3. Strání 9 6 2 1 20:9 20
4. Osvětimany 9 4 3 2 24:17 15
5. Kudlovice 10 4 1 5 16:23 13
6. Zlechov 9 3 3 3 17:13 12
7. Slavkov 9 4 0 5 20:21 12
8. Jalubí 9 3 2 4 12:15 11