1.A TŘÍDA

VIDČE – VAL. KLOBOUKY 0:3 (0:1)

Domácí bez distancovaného Milana Drdy a s početnou marodkou počínaje brankářem Petruželou a konče záložníkem Karlem Mičkalem nebyli v tomto utkání rozhodně favoritem. Pohromou pro ně navíc bylo, že se jim během utkání opět zranil záložník Dobeš a bojovník Stodůlka dohrál pouze se sebezapřením. Klobouky budou patřit k favoritům soutěže a na Sahaře to plně potvrdily. Převyšovaly celek Vidče jak technicky, tak kombinačně a gólem do šatny ještě více srazily domácí do herní deprese. Ve 45. minutě zužitkoval již několikátou šanci Zoubek – 0:1. Utkání se mohlo ještě zdramatizovat v 55. minutě, ale zkušený Radek Mičkal se velké šance lekl a minul branku z malého vápna. Po chybě v obraně přidal druhou branku hostí Ptáček a bylo po zápase. Brankář Vala sice při této situaci čaroval, ale na dorážku byl krátký. V druhé minutě nastavení dokončil nepříjemnou sobotu pro domácí třetí brankou Nahodil – 0:3. Rozdíl mezi oběma soupeři byl tentokrát výrazný.

BRANKY: 45. Ptáček 0:1, 66. Ptáček 0:2, 90.+2. Nahodil 0:3.

ZUBŘÍ – LIDEČKO 3:1 (3:1)

Domácí mohou těšit z tohoto utkání pouze body. Lahodnost fotbalu zůstala v kabinách. Hosté se i s novou útočnou posilou Kovačíkem ze Vsetína opět příliš neprosadili a dále zůstávají ve výsledkové krizi. V 10. minutě si na rohový kop na zadní tyči zkušeně počíhal Navrátil – 1:0. Ve 20. minutě udělal druhou branku Viktor Frňka pro Ivo Romana – 2:0. Ve 25. minutě vyrobil hrubku Cverna, namazal Kovačíkovi, a ten nabídkou nepohrdl – 2:1. Ve 32. minutě stál na konci jedné z mála hezkých kombinačních akcí opět Ivo Roman – 3:1. Domácí i přes kostrbatý výkon měli po zbytek utkání další šance z kopaček Navrátila, Libora Raždíka, Jurajdy či Viktora Frňky, ale ukazatel skóre zůstal nepohnut. Hostům paradoxně ke zlepšenému výkonu pomohlo vyloučení kapitána Radka Číže po druhé žluté kartě, ale bez gólového efektu.

BRANKY: 10. Navrátil 1:0, 20. Ivo Roman 2:0, 25. Kovačík 2:1, 32. Ivo Roman 3:1.

D. BEČVA – LŮŽKOVICE 2:2 (2:1)

Dolní Bečva, v jejíž sestavě se poprvé v této sezoně objevil záložník Balán ztratila dva body. Hosté naopak vezou ten jeden s notnou dávkou štěstí, byť do 20. minuty měli také šance na vstřelení branky. To již ale prohrávali od 5. minuty po centru Ladislava Šeny, který uklidil do branky Vašek – 1:0. Ve 20. minutě předvedla Bečva z brejku opravdovou fotbalovou modernu. Míč putoval po ose Paprskář, Josef Vojkůvka s konečnou stanicí a druhou brankou u Jaroslava Šeny – 2:0. Ve 25. minutě nedal další tutovku Jaroslav Šena, který poslal míč do odkryté branky přímo po brankové čáře a ven. Hosté zničehonic ve 42. minutě snížili po rohu hlavičkou Polepila – 2:1. Když v 50. minutě srovnal Pasteřík, domácí znervózněli. Další šance nedali Balán a Josef Vojkůvka. I když hráli od 80. minuty proti deseti a od 88. minuty proti devíti, když se hráči hostí po druhých žlutých kartách poroučeli do sprch, zlomová branka nepřišla.

BRANKY: 5. Vašek 1:0, 20. Jaroslav Šena 2:0, 42. Polepil 2:1, 50. Pasteřík 2:2.

BRUMOV B – JUŘINKA 4:2 (3:1)

Ve 20. minutě utkání bylo o osudu Juřinky rozhodnuto. To již domácí rezerva divizního celku vedla 3:0. V 5. minutě využil Řehák uklouznutí brankáře a uklidil míč do hostující branky – 1:0. V 11. minutě se po rychle rozehraném kopu dostal k míči Smolík a z výšil na 2:0. Ve 20. minutě vystihl Řehák malou domů,kterou dával Štěpán hlavou a zvýšil na 3:0. Ve 24. minutě vrátil míč před branku Zetocha a Varga s snížil na 3:1. Ve 47. minutě si na kolmou přihrávku naběhl Krahula a s přehledem přehodil vybíhajícího brankáře hostí – 4:1. V 52. minutě se v pokutovém území domácích dobře orientoval Štěpán, ale jeho střela z otočky skončila mimo branky. V 84. minutě si na centr vyskočil Zetocha a hlavou stanovil konečný výsledek 4:2.

BRANKY: 5. Řehák 1:0, 11. Smolík 2:0, 20. Řehák 3:0, 24. Varga 3:1, 47. Krahula 4:1, 84. Zetocha 4:2.

PŘÍLUKY – HUTISKO 3:2 (2:1)

Hutisku – Solanci vítězné derby s Dolní Bečvou k lepším výkonům nepomohlo. Což o to, šancí mělo v Přílukách požehnaně včetně nastřelených tyčí a břeven, ale vyhlášení střelci mají zvlhlý prach. To domácí tahali gólově po celé utkání za delší konec. Na 1:1 ještě stihl vyrovnávat po standardní situaci Luďka Poruby Macíček. Ale za stavu 3:1 už byla hezká individuální akce Maruchniče s brankovou tečkou Davida Mikulenky pouze labutí písní střelecké impotence hostujícího celku. BRANKY: 17. Macíček 1:1, 69. David Mikulenka 3:2.

HRACHOVEC – P. LHOTA 2:0 (2:0)

Fotbalisté Hrachovce fandili ve svém sobotním termínu domácích utkání v Bratislavě našemu národnímu týmu, ale i netradičně v neděli předvedli ve velice kvalitním utkání srdnatý výkon. V brance Hrachovce se představila z Valašského Meziříčí nová posila Zimek, ale pro zranění odchytal jen prvních dvacet minut. Trenér Janošek měl radost nejen ze tří bodů, ale také z blížícího se příchodu Stanislava Klimenta, který ukončí rakouskou anabázi a bude v dresu Hrachovce hostovat z mateřského oddílu 1. Valašský FC. Podkopná Lhota, byť utkání nedohrála v plném počtu hráčů kvůli faulu na pronikajícího Melichaříka, byla rovnocenným sokem. Domácí o cenných bodech rozhodl v první půli. Ve 30. minutě po akci Miroslava Sováka a hlavičce Konvičného – 1:0. V 38. minutě zase sprintující Libor Vrána vybojoval zdánlivě ztracený míč a Kabeláč si na vzdálenosti pokutového kopu věděl s precizně zpracovaným míčem rady – 2:0. Kuriozitou druhého poločasu byl neuznaný gól Sováka, když hlavní rozhodčí nebyl spokojen s tím, že v nepřerušené hře stáhla domácí lavička ze hřiště jednoho z hráčů pro křeče. Vše bylo posouzeno jako nepovolený vstup na hrací plochu.

BRANKY: 30. Konvičný 1:0, 38. Kabeláč 2:0.

MARTIN NĚMEC