1. A TŘÍDA
JUŘINKA – SLAVIČÍN B 2:1 (1:1)

Domácí potřebovali body jako sůl, ale v sobotu je čekal těžký soupeř. Rezerva Slavičína přijela na Valašsko s otevřeným hledím a již ve 4. minutě to zkoušel střelou nad branku Macek. Domácí odpověděli tutovkou, kterou trestuhodně a hodně frajersky zkazil David Štěpán. Dostal krásnou uličku od Žilinského a šel sám na brankáře Talčíka. Domácí kapitán tak dlouho vymýšlel zakončení, až celou akci pokazil. A záhy mohl přijít trest. Macek se ještě dneska diví, jak mohl po centru minout hlavičkou prázdnou branku. Stejně se vedlo na druhé straně Kuchařovi, který centr Pančocháře poslal hlavou těsně vedle. Ve 25. minutě přišlo první fotbalové pohlazení. Domácí vymysleli akci, která měla brankovou odměnu. Burda potáhl míč po levé straně, namazal Škařupovi, jehož střílený centr před branku neměl chybu. Štěpán jen nastavil placírku – 1:0. Jenže domácí se z branky radovali téměř do konce první půle a přestali hrát. Dělovku hostujícího Pekárka likvidoval Petrnek, stejně jako jeho další dorážku. Ondrejkovič to zkoušel zdálky a jeho bomba jen prosvištěla kolem břevna. Herní výpadek domácích potrestal ve 44. minutě Ondrejkovič – 1:1.

Po přestávce šlápli opět domácí na plyn a do vedení mohly Juřinku dostat dvě vydařené střely veterána Burdy. V 64. minutě dostal Štěpán míč do pokutového území od Škařupy a z otočky dal, jak se později ukázalo vítěznou branku – 2:1. V 82. minutě skončil průnik Šnajdra pouze na tyči hostující branky. A když podržel domácí v 84. minutě Petrnek, mohli se domácí radovat. Důležité utkání zvládli a připsali si tři body.

BRANKY: 25. a 64. Štěpán – 44. Ondrejkovič.

JUŘINKA: Ivo Petrnek – Šnajdr, Bartoň, Petr Koleček, Pančochář – Kocián, Kuchař, Žilinský (60. Martin Šindelek), Burda – Štěpán, Škařupa (75. Jiří Šindelek).

VLACHOVICE – HOVĚZÍ 0:4 (0:1)

Hovězí chtělo ve Vlachovicích zlomit prokletí venkovních zápasů Do první větší šance se dostali domácí s tečovanou střelou z hranice vápna si však Hučík poradil. Podobně po za pár chvil zkoušel hostující Šrámek, jeho střela však mířila těsně vedle. Hosté se do vedení přece jen dostali, když se právě Šrámek protáhnul celou domácí obranou a křížnou střelou otevřel skóre – 0:1. Ve druhém poločase opět první zahrozili domácí, když pálil nebezpečně z přímého kopu domácí kapitán Míča, střele ale chyběla přesnost. Do další vyložené šance hostů se dostal opět nebezpečný Šrámek, když postupoval sám na Fojtíka, tísněn obránci však jeho zakončení nebylo ideální. Zlomový moment přišel asi po hodině hry. Rohový kop Martina Hromady se dostal až ke Kovářovi, který fantastickým volejem vymetl pavučiny v šibenici domácích – 0:2. Hned vzápětí se domácí radovali znovu, Kovář posilněn brankou pronikl do vápna, dal míč pod sebe a střídající Karel Štrbík rozvlnil síť domácích potřetí – 0:3. Poslední branku přidali hosté už jen pár chvil před koncem, když unikl znovu rychlonohý Šrámek, obešel brankáře a do prázdné branky zvýšil na 0:4. V úplném závěru ještě nebezpečně hlavičkoval jeden z domácích, Hučík byl však na místě. Hosté si tedy připsali první venkovní body a jako nováček si zatím vedou více než zdatně.

BRANKY: 38. a 86. Šrámek, 63. Kovář, 65 Štrbík.

HOVĚZÍ: Hučík – Juřica, Kostka R., Kučera M., Kostka Z. – Hromada D.( 57. Štrbík), Blaha, Zamečník, Hromada M. – Šrámek (80. Varaja), Kovář (75. Kučera R.).

BRUMOV B – D. BEČVA 4:2 (3:2)

Na marodku hostí, která nabývá obřích rozměrů, přibyl před utkáním obránce Skalík a během utkání jeho spoluhráči Adamec a Růčka, a tak musel naskočit se sebezapřením Josef Vojkůvka. Bečvané zaspali úvod utkání a již v 6. minutě prohrávali o dvě branky. Jurajda kapituloval po tečované střele do jehop protipohybu a poté také, když domácí hráč dostal v pokutovém území moře času – 2:0. Ve 24. minutě se hosté dostali do utkání, když byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Kozák a Vašek si s pokutovým kopem bez problémů poradil – 2:1. Hned za dvě minuty si Kozák perfektně zpracoval míč a nezištně přeloboval domácího brankáře – 3:2. Ve 29. minutě šli domácí také z pokutového kopu do vedení, když celkem neúmyslně se do problematického zákroku připletl obránce Hajda. Po přestávce šli hosté za vyrovnáním. Hned ve 46. minutě střílel do šibenice Kozák, ale domácí brankář čaroval. V 75. minutě volal po gólu střílený centr Vladislava Šeny, na který nedosáhl ani jeden z útočného dua. V 88. minutě upravili domácí brejkem do otevřené obrany ze situace, která zaváněla ofsajdem na konečných 4:2.

BRANKY: 24. Vašek, 26. Kozák.

D. BEČVA: Jurajda – Adamec (18. Josef Vojkůvka), Maléř, Martinák, Hajda – Stavinoha, Růčka (46. Krhůtek), Vašek, Vladislav Šena – Kozák, Paprskář.

VIZOVICE – VIDČE 0:3 (0:2)

Vidče se vrací na vítěznou vlnu. Zodpovědným výkonem si připsalo proti málo nebezpečným domácím tři body. Již v 5. minutě se pěkně trefil z přímého kopu Michal Kramoliš – 0:1. Ve 12. minutě trefil Martin Dobeš břevno domácí branky. V 15. minutě se hostující záložník již dočkal a střelou z hranice pokutového území zvyšoval na 0:2. Po přestávce domácí sice vystrčili růžky, ale Petružela si se všemi dalekonosnými střelami bez problémů poradil. V 66. minutě se podruhé prosadil po přesné přihrávce Michal Kramoliš – 0:3. Viddče opět zasahuje do boje o samotný vrchol tabulky.

BRANKY: 5. a 66. Michal Kramoliš, 15. Dobeš.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Petr Urban (85. Marek Vala) – Pavel Drda, Nerad, Dobeš, Vaculín (68. Křenek) – Michal Kramoliš, Lukáš Vala.

ZUBŘÍ – LUKOV 3:0 (1:0)

Zubří zlomilo statistické prokletí proti Lukovu a málo nebezpečného soupeře bez problémů přehrálo. Střel a šancí měli domácí na tři zápasy, ale jejich střelci Jurajda s Drdou se hledají. A tak čest zachraňovali sváteční kanonýři. Ve 2. Minutě přestřelil Jurajda z jedenácti metrů, V 5. minutě unikal po křídle sám Drda, ale zase z toho nic nebylo. V 7. minutě završil úvodní drtivý tlak domácích nastřeleným břevnem Krupa. V 18. minutě se Zubří konečně dočkalo, když Drda unikl a pod sebe našel ideálně naběhnutého Pavlíčka – 1:0. Domácí se uklidnili a do konce poločasu mohl dvakrát skórovat Drda. Pavlíčkovi dokonce zkazil radost až na brankové čáře za překonaného brankáře zastupující obětavý obránce Lukova. Po přestávce zahrozili vydařenými střelami Jurajda s Berkou. Rozhodnutí přineslo až dobré střídání trenéra Neráda. Po minutě na hřišti se trefil Blaško, když mu akci připravili Drda s Jurajdou – 2:0. V 80. minutě uzavřel střelecký účet Drda, který konečně zlomil střelecké prokletí. Za branku může děkovat střídajícímu Poláchovi – 3:0. Zubří se střelecky trápí, le zápas nakonec s přehledem zvládlo.

BRANKY: 18. Pavlíček, 78. Blaško, 80. Drda.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka (70. Pavlica), Tichý, Jiří Raždík, Šustáček – Pavlíček (75. Polách), Libora Raždík, Jurajda, Krupa – Drda, Ivo Roman (77. Blaško).

ŠTÍTNÁ N. VL. – HUTISKO 0:2 (0:0)

Hutisko také nemíní opustit umístění na bedně a bralo všechny body s nebezpečnou Štítnou. Hlavně v prvním poločase si hosté vypracovali pět brankových příležitostí. Domácí brankář čaroval. Útočné duo Jakub a David Mikulenkové se do příležitostí dostávali, ze záložní řady je aktivně podporovali Macíček se Špirkem. Hosté se dočkali hned po přestávce, kdy se hra vyrovnala. Branky střílelo ale Hutisko. Ve 47. minutě byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Macíček a Petr pokutový kop proměnil – 0:1. Definitivní rozhodnutí nachystali hosté v 81. minutě, kdy bombu Špirkaa dorazil Škopek a upravil na konečných 0:2.

BRANKY: 47. Petr, 81. Škopek.

HUTISKO: Horák – Roman Křenek, Petr, Robin Křenek, Vaštík – Škopek, Macíček, Špirko, Abík – Jakub Mikulenka, David Mikulenka.