Velké Karlovice ztratily jasně vyhraný zápas

Valašsko – Lídr soutěže Spytihněv předvedl na Valašsku nemožné. Zápas ve Velkých Karlovicích dokázal vyrovnat i bez tří vyloučených hráčů. Vsetínští fotbalisté dokončili „zahraniční misi“ (třikrát hráli na hřišti soupeře) a přivezli cenný bod ze Slušovic.

23.8.2010

Mladý útočník FC Velké Karlovice+Karolinka Petr Starec (zelený dres) v zápase proti Spytihněvi (3:3) sice branku nedal, ale vybojoval pokutový kop. Foto: Veronika Kudělková

Vigantice byly v Chropyni lepším týmem a tři body jim zajistil Radim Vokáč. V Rožnově pod Radhoštěm se potkaly dva týmy, které ještě nebodovaly, ba dokonce nevstřelily branku. S přehledem tam vyhrály Kateřinice 4:1.

KRAJSKÝ PŘEBOR

VKK – SPYTIHNĚV 3:3 (3:1)

Tak takový zápas Velké Karlovice dlouho neviděly. Hosté prohrávali 3:1, hráli bez 3 vyloučených hráčů a dokázali urvat bod.

Zápas začal bez vzájemného oťukávání. Obě mužstva nečekala na nějaké přípravné kombinace a hned se snažila první přihrávkou hledat své útočníky. Jako první však udeřili hosté. Již v 6. minutě odcentrovali z pravé strany před domácí branku. Tam Pavel Mikula netrefil míč, ten proletěl až na roh velkého vápna, kde si míč pohodlně připravil ke střele kapitán hostů Barot a nekompromisně zavěsil na 0:1. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Postupně, i díky sporným výrokům rozhodčího Prokopa, na hřišti přibývalo nervozity a vrcholem byl zkrat brankáře hostů. Ten si ve 23. minutě pohodlně naskočil na nepřesný centr domácích. Ačkoliv měl míč zcela bezpečně v rukavicích, neodpustil si knockout nohou na kolem probíhajícího Starce. Rozhodčí bez váhaní tasil červenou a nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Červenec – 1:1. Než se hosté vzpamatovali, naskočil si na trestný kop tentokrát kapitán domácích Josef Mikula a hlavičkou do protipohybu náhradního gólmana hostů dostal domácí ve 31. minutě do vedení – 2:1. Hosté však nadále hráli aktivně a snažili se o vyrovnání. Ve 36. minutě před domácí šestnáctkou vybojoval míč Josef Mikula. Posunul ho na mladého Štulera, který si narazil s Červencem a krásně vyslal do brejku nejmladšího hráče na hřišti Pavla Škrobáka. Ten ukázkovým lobem přehodil špatně vyběhnutého gólmana – 3:1. To už domácí pevně drželi otěže zápasu ve svých rukou. Hýřili pohybem a nápady. Nejprve se po pasu Července dostával do šance Mynarčík, ale brankář byl na místě. Vzápětí vyslal těsně vedle pravé šibenice „pumelici“ z 30 metrů Kučera.

Do druhého poločasu vstoupili hosté jako vyměnění. Najednou jich bylo plné hřiště a domácí obrana měla najednou plné kopačky práce. V 59. minutě však hosté opět předvedli svou hloupost a nedisciplinovanost, když Sokol zcela zbytečně fauloval na půlce hřiště a také on viděl červenou kartu. Zdálo se být po zápase. Hosté však ani v devíti lidech nesložili zbraně a do hry vložili srdce. Naopak, domácí hráči hráli hodně ležérně. A tak přišel trest v podobě pokutového kopu po faulu Davídka, kterým v 65. minutě hosté Vávrou snížili na 3:2. Karlovjané to zjevně nebrali vážně, zvláště když v 76. minutě po druhé žluté kartě šel pod sprchy i třetí hostující hráč Horsák !!! Od této chvíle domácí předváděli doslovně „holomajznu“. Míče okamžitě nakopávali do útoku, čímž se dobrovolně vzdali dvojice středních záložníků. Několikrát se řítili v převaze tří hráčů na dva, nebo dokonce čtyř na dva, ale své akce nedokázali ani dovést ke střele na branku. Vrcholem zmaru pak byla 89. minuta. Na polovině soupeře fauloval zbytečně Starec, hosté nakopli dlouhý míč před domácí pokutové území. Ten oba domácí stopeři podcenili a Barot chytrým lobem hlavou přehodil vyběhnutého Sváčka – 3:3. V nastavení se už domácí nevzpamatovali ze šoku a tak zápas skončil dělbou bodů.

Vzhledem k průběhu zápasu se nelze divit zklamání a frustraci domácích hráčů, ani naštvanosti domácích diváků. Fotbal zase jednou ukázal svou krásnou rozmanitost. Před hostujícím mužstvem je třeba smeknout za jejich bojovnost a odhodlání i při početní nevýhodě.

BRANKY: 6. Barot 0:1, 23. Červenec pen.1:1, 31. J. Mikula 2:1, 36. Škrobák 3:1, 65. Vávra pen. 3:2, 89. Barot 3:3.

SESTAVY VKK: Sváček – Štuler, J. Mikula, Davídek, P. Mikula – Červenec, Haničák (Kocurek), Kučera, Mynarčík – Škrobák (Píšek), Starec. Rozhodčí: Prokop – Veselský, Krajča. ŽK: Haničák, Davídek, Kučera – Horsák. ČK: Hájek, Sokol, Horsák (všichni Spytihněv)

DIVÁKŮ: 250.

SLUŠOVICE – VSETÍN 0:0

Ze stadionu ve Slušovicích se v poslední době Vsetín příliš radostně nevracel. Tentokrát udělal světlou výjimku a z horké domácí půdy si odváží za bezbrankovou remízu zlatý bod. Ten je možno, vzhledem k průběhu utkání, ale objektivně považovat za opravdu šťastný.

Domácí v podzimní části soutěže disponují velmi dobrým kádrem, což dokazovali od úvodních minut utkání. Zatlačili svého soupeře na jeho polovinu, a ten podnikal pouze sporadické protiútoky, které však končily převážně na hranici pokutového území. Slušovický brankář Juřík byl během celého střetnutí prakticky bez práce, což však nelze říci o vsetínském Sedlákovi. Domácí hráči jej dokonale rozchytali a veškeré míče směřující na branku končily v jeho náručí. Největší šanci první půle zlikvidoval v 30. minutě, kdy po prakticky jediném zaváhání vsetínské obrany postupoval středem zcela sám na branku nejlepší hráč domácích Foltýn. Sedlák včasným vyběhnutím a vytlačením hráče ze střelecké pozice mu záměr o vstřelení gólu překazil. Foltýn se předvedl ještě jednou a to o sedm minut později, kdy po rozehraném rohovém kopu bombou z voleje jen těsně minul vsetínskou svatyni. Hlavním důvodem domácí převahy byla špatná hra vsetínské zálohy, která nedokázala podržet či přesně rozehrát míč a předvedla nejslabší vystoupení z doposud odehraných utkání. Ke konci první půle se poměr sil částečně srovnal a hra se odvíjela převážně mezi oběma šestnáctkami.

Druhý poločas přinesl téměř stejný scénář jako první pětačtyřicetiminutovka. Domácí „bušili“ do vsetínské obrany, která v čele se skvělým Sedlákem statečně odolávala. V 55. minutě přišel podpořit zálohu Pavlinec, ale průběh zápasu se příliš nezměnil. Slušovice svůj nápor stupňovaly, jenže ztroskotávaly na své střelecké nemohoucnosti. Na hrotu jejich útoku se pohyboval bývalý vsetínský hráč Maňák, který se několikrát ocitl ve slibné střelecké šanci. Rovněž jako ostatní hráči domácích v rozhodující chvíli selhal, což bylo pro Vsetín určitě příjemné zjištění. Největší šanci, pokud to tak lze vůbec nazvat, měli hosté v 88. minutě. Po levé straně postupoval obránce Němec, ale místo samostatného úniku otevřeným prostorem volil zbytečnou přihrávku na střídajícího Pastorka, který byl navíc v ofsajdovém postavení. Ještě v nastaveném čase mohl ve prospěch Slušovic rozhodnout Zbranek, který na malém vápně nikým neatakován, naštěstí levačkou promáchl.

SESTAVA VSETÍNA: Sedlák – Šuška, Nečas, Sovák, N. Němec – Viskupič (32. Orság) T. Němec (55. Pavlinec), Mydlo, Fojtík (82. Pastorek) – O. Lukáč, J. Lukáč.

CHROPYNĚ – VIGANTICE 0:1 (0:0)

Dobrý start do podzimní části znamenal pro Vigantice zatím čtyři body a další tři si přibalili na Hané. Od prvních minut hráli hosté sebevědomě a v úvodní dvacetiminutovce domácí k ničemu nepustili. Radim Vokáč se dostal do dvou brejků, ale obránci jej dokázali dvakrát zblokovat. Nadějně vypadala pěkná akce ze 35. minuty, kdy se Chumchal dostal za obranu, ale těsně minul. Domácí branku Blably ohrozili v závěru poločasu, ale obrana stačila zachránit. Také druhý poločas nabídl podobný obrázek a hosté byli jasně lepším týmem. Přišly další tři šance, které ale Radim Vokáč neproměnil. Naštěstí pro hosty ale jejich kanonýr výborně bojoval a dočkal se v závěru zasloužené odměny. Mezi 60. – 70. minutou se ke slovu dostali domácí a vypracovali si jednu jasnou tutovku. Pagáč ale nastřelil na čáře stojícího spoluhráče. Rozhodující chvíle zápasu přišla v 78. minutě. Po akci Chumchala se dostal do brejku Radim Vokáč a nekompromisně prostřelil domácího gólmana – 0:1. Vigantice tak vezou tři body a již se těší na sobotní derby ve Vsetíně.

BRANKA: 78. R. Vokáč 0:1.

SESTAVA VIGANTIC: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej (84. Kulišťák), Matůš – Štreit, Bolcek, Chumchal, Vičan (55. J. Vokáč), Mohyla – R. Vokáč (80. Křiva).

1.VALAŠSKÝ FC – KATEŘINICE 1:4 (0:1)

Zápas dvou zatím neúspěšných měli v prvním poločase pod kontrolou hosté. Svůj tlak korunovali již ve 13. minutě, kdy Majera překonal Jaroš – 0:1. Také v dalším průběhu byli kateřiničští hráči blíže brance. Dvě tutovky postupně spálili Zetek a Jaroš – brankář Majer doslova čaroval. Domácí se v první půli k ohrožení hostující branky prakticky nedostali. Také druhý poločas měli hosté pod kontrolou a domácí hráli hodně mátožně.

V 63. minutě přidal druhou branku Sacher a čtyři minuty později trestný kop Beňa šikovně tečoval Zetek – 0:3. Rožnované se zmohli pouze na akci Drápaly, který z úhlu mířil do brankáře. V 78. minutě přece jenom snížil M. Maléř. Hosté v závěru pečetili Jarošem.

BRANKY: 13. Jaroš 0:1, 63. Sacher 0:2, 67. Zetek 0:3, 79. M. Maléř 1:3, 89. Jaroš 1:4.

SESTAVY

1.VFC: Majer – Bortl, Balejík, Poledník, Žitník – Bartoň, Šimek, Stavinoha, J. Maléř, Drápala – M. Maléř. KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík, Kamas, Olšák, Ondra – Cahlík, Beňo, Sacher, Kašpar – Zetek, Jaroš. ROZHODČÍ: Chlevišťan. DIVÁKŮ: 150.

DALŠÍ ZÁPASY: Holešov – Provodov 0:0, Morkovice – Luhačovice 4:1, Val. Klobouky – O. N. Ves 1:0, Hluk – Dolní Němčí. 3:1.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN

23.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč Provozní elektromechanici Elektrikáři, elektromontéři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ELEKTRIKÁŘI, ELEKTROMONTÉŘI, Požadujeme: vyučen v oboru elektrikář, dobrý zdravotní stav, řidičský průkaz sk. C výhodou, Nabízíme: stravenky, První kontakt: osobně na pracovišti (pí. Trlicová Pavlína), ov. tel. 19.9.2018. Pracoviště: Technické služby města vsetína, příspěvková organizace, Jasenická, č.p. 528, 755 01 Vsetín 1. Informace: X, . Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 11 000 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: odpolední úklid kanceláří., První kontakt: telefonicky od 8-15hod. nebo e-mailem., Prosíme zájemce, aby nechodili osobně na adresu místa výkonu práce a nejprve kontaktovali zaměstnavatele telefonicky., ov.17.9.18. Pracoviště: Jaspa servis s.r.o. 03, 1. máje, č.p. 1009, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Urbanová, +420 721 974 449. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRODAVAČ/KA, Nástup možný ihned., Nabízíme: pružná pracovní doba, finanční růst., První kontakt: telefonicky na čísle 775 151 406 nebo osobně: Husova 269/4a, Valašské Meziříčí, ov. tel. 19.9.2018. Pracoviště: Eduard kašík, Husova, č.p. 269, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Iveta Kašíková, +420 775 151 406. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 19 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel požaduje: praxe výhodou, Práce na stavbách. Možnost prodloužení pracovního poměru., První kontakt: telefonicky nebo e-mailem., ov.20.9.18. Pracoviště: Commodum, spol. s r.o., 756 27 Valašská Bystřice. Informace: Radomíra Zezulková, +420 571 646 430kl.127.