„Prakticky nám pomohly problémy a nezájem Zábřehu pokračovat v MSFL, respektive divizi. A protože zájem postoupit neprojevily ani celky z jihomoravského krajského přeboru, svazové vedení nás v neděli, coby celek s největším počtem bodů na sestupových příčkách, oslovilo s nabídkou pokračovat v divizi," upřesnil asistent trenéra a zejména šéf kopané ve Velkých Karlovicích Dalibor Kučera, jenž si následně vzal 12 hodin na rozmyšlenou.

On sám se přitom již po skončení soutěže netajil, že jeho klub je připraven hrát jak krajský přebor, tak případně divizi. „Finančně jsme zabezpečeni i na variantu nést vyšší náklady spojené s cestováním v divizi. Nejdůležitější tak byl názor kabiny, která v uplynulém ročníku trénovala na třicet procent a mistráky pak hrála na sto třicet. Naší podmínkou k přihlášení do divize tak bylo výrazné zlepšení tréninkové morálky. Už nechceme, aby se opakoval podzim, kdy jsme uhráli pouhých devět bodů. Kluci během čtyřhodinového nedělního referenda na sociální síti téměř jednomyslně naši podmínku přijali, a tak jsme v pondělí ráno oficiálně přihlášku do divize poslali," potvrdil Kučera, jenž věří, že jeho tým má na lepší umístění než boj o záchranu.

„Vše je ale podmíněno přípravou. Trénovat pouze jednou týdně jako nyní pak jasně ukázalo následky – herní trápení a hromadu zranění. Pokud budou kluci makat, mají na to hrát v klidu divizi. Podzim se již nesmí opakovat. Příčinu v našich řadách jsme našli, teď nezbývá než se poučit," dodal šéf karlovické kopané.

Ze záchrany valašského klubu přitom mají radost minimálně další tři celky z krajských soutěží. V krajském přeboru se totiž rázem udržela po sezoně dvanáctá Chropyně, v I. A třídě Nedašov a v I. B třídě Ratiboř. „Všechna tato rozhodnutí jsou na základě pravidel a soutěžního řádu a všechny celky projevily zájem ve svých soutěžích zůstat," potvrdil šéf Sportovně-
-technické komise KFS Zlín Stanislav Travenec.