„Začínal jsem sice s fotbalem v Mikulůvce, a i když nejsem rodák z Jablůnky, hraji tady pořád. Nějaké kontakty byly, ale zůstal jsem věrný jednomu klubu," představuje se čerstvá hvězda víkendu Pavel Brodek.

„Několikrát jsem chtěl již s fotbalem skončit, ale co bych dělal jiného? Mám ten sport velmi rád," zamýšlí se Brodek.

V Jablůnce jsou rádi, že stále mají v sestavě spolehlivého obránce a exekutora pokutových kopů. V tomto klubu, který je v současné době na vzestupu, zažil i horší časy. „Spadli jsme z B třídy, pak se po nějakém čase postoupilo. Jenže jsme hráli pořád ve stejném složení a nedařilo se. Třikrát jsme se zachránili. Pak přišel nový trenér Aleš Vyškovský, který si přivedl několik nových hráčů.

Je to výborný trenér, pomohl i mně s tím, jak to máme na hřišti hrát od obrany. Hrajeme to odzadu na rychlé brejky. Máme vepředu šikovnou trojici Biel, Horák, Čuma. Ambice na postup nemáme. Horní Lideč zatím vypadá nejlépe. Ale chceme hrát nahoře a bavit se fotbalem."

Jablůnka má mnoho derby zápasů s Ratiboří, Kateřinicemi a jinými. Brodek derby sice příliš neprožívá, ale je rád, že nemusí s týmem tolik cestovat:

„Nejsem místní rodák, tak to tolik neprožívám, ale musím říct, že zápasy se sousedy v pěkném prostředí, jako mají například Kateřinice, jsou rozhodně lepší než daleké výjezdy například do Nedašova," má jasno zkušený bek.

Sobotní zápas se Lhotou, ve kterém si Brodek vysloužil nominaci na Hvězdu víkendu, byl u Vsetína vyrovnaný, Brodek ho rozhodl dvěma proměněnými penaltami.

„Doma se nám hraje hůře. Musíme tvořit, venku to jde lépe na brejky. Obě penalty byly nařízeny za jasné zákroky. Na exekuci jsme určeni já a Luboš Horák. Na první jsem šel a proměnil jistě. U druhé byl Luboš faulovaný, tak jsem šel opět. Měl jsem štěstí a nadvakrát to dostal do brány," popisuje své dva zásahy Brodek.

Nebylo to poprvé, co zkušený obránce Jablůnky penaltami rozhodl zápas. „Byl to již několikátý zápas, takže jsem do kabiny žádnými speciálními prémiemi nepřispěl. Ale v týdnu jsem měl narozeniny a jelikož se zadařilo, lahvinka do kabiny klukům připlula," usmívá se Pavel Brodek.

Valašský deník se přidává ke gratulantům poctivému zkušenému obránci a přeje, aby jeho kariéra ještě v dresu Jablůnky nějaký ten rok pokračovala.

MARTIN NĚMEC