Lhotka nad Bečvou se otřepala z porážky v minulém kole a deklasovala Střítež. Podmáčené terény nedovolily odehrát zápasy okresního přeboru v Kateřinicích a ve čtvrté třídě v Ratiboři.

OKRESNÍ PŘEBOR

JABLŮNKA – FR. LHOTA 2:1 (1:0)

Nový lídr okresního přeboru se tentokrát na tři body hodně natrápil a omluvou mu nemůže být ani fakt, že postrádal tři hráče základního kádru. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale do šancí se převážně dostávali domácí borci. Po úvodním oťukávání přišla 13. minuta a trestný kop pro domácí tým. Střela Brodka proletěla vápnem a zapadla do kouta Boškovy svatyně – 1:0. V další šanci se ocitl domácí Rott, ale míč měl na dlouhou nohu. Když záhy Sehnal hlavou mířil z dobré příležitosti nad, několikrát zahrozili bojovní hosté. Jenže obrana, dirigována kapitánem Mrlinou, hrála s přehledem. V závěru první půle chybu Vašíčka nepotrestal Mňačko. První poločas ukončil trestný kop Tomšíka, který trefil břevno. Domácí začali aktivně i ve druhé půli a již ve 48. minutě pálil nad Smilek. Přišla ale 51. minuta a hodně vzruchu na „zeleném jevišti“. V pokutovém území byl faulován hostující B. Filák a sudí Teter k velké nelibosti domácích nařídil penaltu. Jenže Zimkovu střelu gólman Vašíček skvěle vyrazil a poradil si i s dorážkou. Hosté ale nerezignovali a ovládli střed pole. V 53. minutě se dral do šance Naiser, obránci na poslední chvíli odvrátili na roh. V 57. minutě Francovka tlak zužitkovala, ale velký podíl na vyrovnání měl gólman Vašíček. Lehký centr z levého křídla mu vypadl z náručí a pohotový Mňačko již věděl, jak jej dopravit do opuštěné svatyně – 1:1. Domácí hráli nervózně, ale z jediné pohledné akce nakonec vytěžili tři body. V 67. minutě se krásně prokličkoval po pravém křídle Sehnal a na penaltě našel zapomenutého Holého. Ten technickou střelou nedal Boškovi šanci – 2:1. Francovka už na vyrovnání neměla sil ani šance, domácí zápas dohráli v klidu. Trestný kop Tomšíka mířil nad a volání po penaltě za faul na Sehnala sudí Teter nevyslyšel. Když v závěru naklusal na hřiště i trenér domácích Jan Kamas, bylo jasné, že si Jablůnka tři těžce vydřené body pohlídá. Lídr okresního přeboru tak navlékl desátý vítězný korálek v řadě.

BRANKY: 13. Brodek 1:0, 57. Mňačko 1:1, 67. Holý 2:1.

SESTAVY

JABLŮNKA: Vašíček – Šťastný, Mrlina, Hajný, Brodek – Smilek, Tomeček, Holý, Tomšík – Rott (60. Václavík), Sehnal (88. Kamas).

FR. LHOTA: Boško – Pukýš, Rössner, L. Filák, Matůš – Šuta (56. M. Kuriš), B. Filák, Z. Kindl, Naiser (85. P. Filák) – Zimek, Mňačko (72. Bambuch).

ROZHODČÍ: Teter.

DIVÁKŮ: 100.

PRLOV – HUSLENKY 4:2 (3:2)

Domácím vyšel vstup do zápasu a po dvaceti minutách vedli 3:0. Jenže hosté zabojovali, Vozák s Gargulákem potrestali chybu brankáře a obrany – 3:2. Čtvrtá branka ve druhé půli definitivně určila, kdo se bude radovat ze tří důležitých bodů. Do listiny střelců se za domácí dvakrát zapsal Sláčik, po jedné brance přidali Dubec a Novosad.

LHOTKA N. B. – STŘÍTEŽ 6:0 (3:0)

Domácí udělali hostům lekci z produktivity. Zvláště v první půli své šance na rozdíl od Střítežanů proměnili. Střeleckou produkci načal v 16. minutě Michal Man, který se výborně orientoval ve skrumáži. Ve 33. minutě opět Man dostal dlouhou přihrávku za obranu a dovolil si na brankáře i blafák – 2:0. Pohledná akce se povedla ve 41. minutě Vavříkovi, který zvýšil na 3:0. Druhý poločas – to byla jedna velká exhibice domácích. Z mnoha šancí vstřelili tři pěkné góly. V 55. minutě se prosadil Vozák, v 77. minutě krásná přihrávka Korytáře našla Rosenkrance – 5:0. Účet zápasu podepsal v 90. minutě Vavřík, který po individuální akci nechal „zazpívat kanára“ – 6:0.

HORNÍ BEČVA – RATIBOŘ 3:0 (0:0)

Ratiboři na jaře došel dech a nenabrala jej ani v horském prostředí Horní Bečvy. Po celý zápas se prakticky k ohrožení domácí branky nedostala. Branky padaly až po změně stran. Klid do domácích řad přišel v 68. minutě, když penaltu proměnil Třeštík. O deset minut později přidal druhou branku Solanský a výsledek pečetil pět minut před koncem Indruch.

Stínem utkání bylo vážné zranění domácího Martináka, který po nešetrném zákroku jednoho z hráčů hostí skončil v sanitce se zlomeným loktem.

HALENKOV – LOUČKA 3:0 (0:0)

Zápas se stal jednoznačnou záležitostí Halenkova, ale branky padaly až ve druhé půli. Domácí v první půli zahazovali šance, dvakrát Šťastný, jednou Pastorek neměli střelecké štěstí. Teprve po změně stran domácí prolomili své trápení. Ve 48. minutě se krásně trefil Krejčí a uklidnil svůj tým. Hosté domácí branku prakticky neohrozili a nevytvořili si ani jednu šanci. Navíc od 54. minuty hráli bez vyloučeného Cikharta. V 76. minutě Krejčí trestný kop napálil do tyče. Další branky přišly v závěrečné desetiminutovce. Dva sólové brejky zakončili úspěšně v 81. minutě Mikula a o tři minuty později Robert Koňařík.

VSETÍN B – LIPTÁL 2:1 (1:1)

Poslední celek tabulky by si za výkon v tomto zápase zasloužil bod. Dobře začal a již v 10. minutě vedl 0:1 po brance Válka. Domácí těsně před přestávkou vyrovnali z penalty Plškem. Remízový zápas nakonec skončil šťastným vítězstvím Vsetína, když rozhodující gól vstřelil v 80. minutě Spáčil.