„Završili jsme první fyzický blok. V 18 lidech jsme hráli proti velmi silným soupeřům, kteří točili na každý poločas novou jedenáctku, ale i přes vysokou porážku si odnášíme jak ze zápasu s Baníkem Ostrava, tak ze tří duelů Tipsport ligy i pozitivní věci. Kluci se přesvědčili, jak se hraje velký fotbal, šanci dostali i mladí hráči. Hodně dobře se jeví Furmánek, který se i dnes střelecky prosadil.

Behan s Byrtusem sehráli za nás poslední utkání a odchází do Otrokovic. Testovali jsme obránce Filipa Přikryla (ten již v minulosti ve Valmezu působil, pozn. aut.) a Alexe Řeháka z HFK Olomouc a jejich výkon se nám zamlouval. Lukáš Lasovský si prodlouží svůj pobyt v divizních Hranicích. Čekáme do pondělí, jak na zkouškách uspěje trojice Jurča, Gregáň, Skwarczek a poté se rozhodneme o dalším posílení. Máme tři hráče rozjednány s Frýdkem – Místkem, budeme se dívat i na Olomoucko.

O smlouvě a návratu budeme jednat i se zkušeným Alešem Michálkem. V utkání s Frýdkem – Místkem jsme sehráli směrem dozadu zatím nejlepší zápas. Na začátku byl Frýdek lepší a vedl 2:0. Pak jsme snížili a byli jsme lepší. Přibrzdila nás vlastní branka do poločasu,“ řekl po utkání k aktuálnímu dění v týmu třetiligového nováčka manažer Pavel Býma.

„Od pondělí začneme klasicky trénovat až do 31. ledna, kdy budeme hrát se Třincem. Zaměříme se kromě běhání již na práci s míčem a chci kluky lépe poznat. Měly by přicházet posily, aby zapadly dobře do týmu. Do 17. března máme ještě dva měsíce času na kvalitní přípravu,“ dodal trenér Valmezu Michal Hubník.

Tipsport liga

Frýdek – Místek – Valašské Meziříčí 5:1 (3:1)

Branky Valašského Meziříčí: 22. Furmánek.

Valašské Meziříčí: Michut – Přikryl, Drozd, Řehák, Václavek – Michálek – Byrtus, Behan, Bartozel, Bělíček – Furmánek. Střídali: Wludyka, Vychodil, Gajdoš. Trenér Michal Hubník.