Nový trenér domácích Ondřej Gazdoš dal v sestavě šanci domácím dorostencům. Valmez utkání nezvládl a před posledním kolem klesl na 14. místo tabulky, které je nyní sestupové.

Domácí ztrácejí bod na Otrokovice, u kterých se nedá předpokládat, že by nevyhrály v posledním kole na hřišti již zachráněného Rýmařova.

Pak by Valmezu nestačila ani výhra nad HFK Olomouc. A tak je větší šance na udržení třetí ligy v tom, že na úkor Olympie Praha, která by nezískala licenci, setrvají ve druhé lize Vítkovice. Pak by nebylo konečné 14. místo sestupové.

„Dal jsem dnes šanci v základní sestavě domácím mladým odchovancům za výborný přístup k tréninkům a při přípravě na zápas. Naopak někteří zkušenější hráči měli delší tréninkový výpadek a zůstali na lavičce. Právě mladí odchovanci jsou budoucností klubu, ať se zachráníme nebo ne. Hosté byli velmi efektivní a všechny své šance proměnili. My jsme na hřišti nehráli tak týmově jako oni. Ne všichni naši hráči tam nechali něco navíc a to se projevilo na konečném výsledku,“ řekl trenér Valmezu Ondřej Gazdoš.

Val. Meziříčí – Uherský Brod 2:4 (1:2)

Branky: 15. Furmánek, 84. Tobiáš – 13. David, 37. Maňák, 80. a 82. Hruboš.
Val. Meziříčí: Michut – Chapodze, Šulák, Sovák, Gajdoš (56. Václavek) – Bartozel, Drozd, Vychodil (56. Tobiáš), Vrána – Gomola, Furmánek (88. Smékal). Trenér Ondřej Gazdoš.

Autor: Martin Němec