Valmez pod vedením trenéra Pavla Hajného prohrál ve Frýdlantu nad Ostravicí 2:3. Oba góly hostujícího mužstva zaznamenal Vozák.

„Úvodních pětatřicet minut z naší strany nebylo špatných. Měli jsme převahu i šance. Na konci prvního poločasu nám soupeř vstřelil krásnou, ale náhodnou branku do šibenice. Ve druhé půli už byl Frýdlant lepší, když využil naší chyby a zvýšil na 2:0. My jsme výsledek dvěma brankami Vozáka pouze korigovali,“ zhodnotil premiérové vystoupení nový kouč Valmezu.

Hajný dal příležitost všem hráčům, které měl v sobotu k dispozici.

„Pár věcí bylo dobrých, celkově je to ještě hodně syrové,“ říká zkušený trenér.

Roman Půček
Gretzky pod stropem arény? Obrovská motivace, hlásí Půček

Po minulé nepovedené sezoně ve Valmezu skončili Dekleva. Palo, Matyáš, Fojtík a Šichor. S týmem naopak trénují Švec, Juříček, Vokoun a Kiss Farkas. Zmiňované kvarteto loni hrálo pod vedením Hajného v Novém Jičíně, odkud by mělo zamířit do Valašského Meziříčí.

Příchod avizovaných akvizic ale zatím nebyl administrativně dotažený. „Takže nyní nemá cenu o posilách mluvit,“ říká Hajný.

O místo v divizním kádru usiluje také moldavský fotbalista Aristovskij. Ani už něj není jisté, zda nakonec ve Valmezu zůstane.

Valaši se na novou sezonu připravují čtyřkrát v týdnu, o víkendu je čeká další duel v Ústí u Hranic.

V dalších víkendových přípravných zápase Skaštice zvítězily na hřišti slovenského Makova jasně 5:0 a Brumov doma remizoval s Lednickým Rovným 4:4. Nedělní duel brumovské rezervy s Nevšovou se kvůli nedostatku hráčů soupeře neuskutečnil.

Přípravný fotbal –

1. FBK Frýdlant nad Ostravicí – TJ Valašské Meziříčí 3:2 (1:0)

Branky Valmezu: Vozák 2

Další výsledky z přípravy: Makov (Slovensko) – Skaštice 0:5 (0:3), Konečník, L. Batík, L. Motal, Frýdl, Mynarčík. FC Brumov - ŠK Lednické Rovné 4:4 (1:3), branky Brumova: Filip Novák, Jakub Habanec, David Juřica a Tomáš Kolouch. Brumov B – Nevšová nehráno