V úvodním sobotním dnu, který přinesl hodně chladné počasí, hrály týmy v šesti členných skupinách každý s každým. Po prvním dnu se mezi favority turnaje určitě zařadili právě vítězové těchto skupin. Byla to AC Sparta Praha, FC Graffin Vlašim, FC Svratka Brno a ŠK Slovan Bratislava. V neděli ráno přivítalo všechny týmy sluníčko a celkově se počasí oproti sobotě vylepšilo. Na první pořadatelský tým, který hrál pod hlavičkou „Valašské Meziříčí I" čekaly po sobotním třetím místě v základní skupině A, tentokrát týmy FC Svratky Brno, FC Baníku Ostrava a FC Hlučína. I když se klukům nepodařilo už v této skupině zabodovat, nelze jim upřít bojovnost a také získání dalších cenných herních zkušeností. V následném souboji o konečné 15. místo podlehl Valmez I Petržalce, a tak skončil šestnáctý.

Tým hrající pod hlavičkou Valašské Meziříčí II neuhrál v turnaji ani bod a skončil na 24. místě. „Přestože naše dva týmy výsledkově nedosáhly na přední příčky, tak předvedly bojovné výkony a zaslouží pochvalu," ohlédl se za turnajem jeden z mládežnických trenérů Valašského Meziříčí a také jeden z organizátorů Martin Číž.

V play o ff bvojích si pak vítězství na Valmez cupu odvezli malí fotbalisté Sparty Praha, kteří ve finále porazili Vlašim 3:2. Bronzovou příčku obsadil tým SK Sigma Olomouc, který v zápase poražených semifinalistů přehrál FC Baník Ostrava 2:0. „Pro diváky byl turnaj skvělou přehlídkou špičkových týmů, které ve Valašském Meziříčí určitě nemůžeme sledovat často. Nedělní závěrečné duely přijel sledovat dokonce trenér reprezentace ČR Pavel Vrba. Pro kluky to byl skvělý zážitek, na který budou určitě rádi vzpomínat. Dle reakcí zúčastněných týmů se turnaj po všech stránkách vydařil a mnozí už se ptali na příští ročník. Závěrem je zapotřebí poděkovat všem, kteří se na pořádání takovéto akce podíleli. Především chci zmínit rodiče týmu Valašského Meziříčí U10, kteří obětovali celý prodloužený víkend a stali se hlavní složkou celého organizačního týmu. Zapotřebí je poděkovat naší Tělovýchovné jednotě, městu a řadě regionálních firem," bilancoval velmi povedený dvoudenní turnaj za všechny organizátory Martin Číž.

Kompletní výsledky naleznete na webu turnaje: valmezcup2015­.webnode.cz