OKRESNÍ PŘEBOR

HUTISKO B – PODLESÍ B 4:0 (2:0)

Domácí v záchranářském souboji získali konečně první jarní body a se svým výkonem mohli být konečně spokojeni. Naopak rezerva Podlesí míří k sestupu. V 33. minutě otevřel skóre zápasu Marek Adamec. Tentýž hráč vybojoval ve 42. minutě pokutový kop pro Ondřeje Baroše – 2:0. Po přestávce kontrolovali domácí zápas. Zaujaly dvě branky Petra Červeného mladšího. Ten poprvé nastoupil jako střídající hráč za muže a hned se dvakrát prosadil. Navíc udělal radost svému stejnojmennému otci, který byl jako levý obránce dlouhá léta velkou oporou prvního týmu.

BRANKY: 33. Adamec, 42. Ondřej Baroš, 78. a 83. Petr Červený.

STŘÍTEŽ – VAL. BYSTŘICE 5:2 (4:1)

Útulný areálek ve Stříteži přilákal na atraktivní okresní derby na 250 diváků a domácí funkcionář Daniel Třeštík byl spokojený nejen s výsledkem, ale také s výdělkem pro domácí klub: „Přišlo hodně diváků, takže nám to něco hodilo do klubové kasy. Nejen úžasných pět branek Oldy Malého přispělo k vydařenému sobotnímu odpoledni. Musím pochválit Petra Stodůlku, který je mimochodem mým švagrem, takže máme v rodině dvojitou radost ze tří bodů, dále tradičně zkušeně hrajícího Tomáše Šťástku a ofenzivního krajního obránce Teleckého, který je nyní naší chloubou. Chodí se na něho dívat zástupci divizních klubů. On je trochu horká hlava, tak jsme ho udělali kapitánem. Nyní se nám nebývale daří, ale postup není prioritou. Jdeme zápas od zápasu. Celý tým šlape a všichni kluci zaslouží uznání."

V samotném utkání propadla hostující Valašská Bystřice v defenzívě. Na úvodní branku ostrostřelce zápasu Malého sice ještě zareagoval vyrovnáním Vrábel, ale pak si hosté se zkušeným špílmachrem domácích absolutně nevěděli rady. Ten těžil z křídelních akci Lušovjana a nebo zachoval chladnou hlavu a loboval vybíhajícího brankáře. Malý dal všech pět branek a euforii domácích nezabrzdilo ani vyloučení střídajícího Basela, který za zmaření jasné brankové příležitosti vyfasoval červenou kartu po čtyřech minutách svého pobytu na hřišti. Radim Macháček uzavřel velmi ofenzivní utkání, v kterém Střítež potvrdila vynikající jarní formu.

BRANKY: 9., 24., 33., 40. a 56. Malý – 13. Vrábel, 88. Macháček.

POLIČNÁ – KELČ B 3:1 (3:0)

První čtvrthodinka byla v oťukávání soupeřů. Ve 13. minutě se Aleš Žniva drze protlačil do pokutového území hostů, kde byl faulován a z následného pokutového kopu se štěstím, kdy gólman hostí směr jeho střely vystihl, se prosadil – 1:0. Ve 25. minutě se k míči dostal Matěj Šedý, který oklamal celou hostující obranu, nezištně přihrál na jedenáctku volnému Žnivovi, který bez problémů do prázdné branky zvýšil na 2:0. Třetí branku vybojoval také Matěj Šedý, který se na rohu pokutového území dostal k míči, drze si pohrál s obranou soupeře i s brankářem hostů a s trochou štěstí uzavřel poločas utkání na 3:0. Ve druhém poločase se domácí pustili zbytečně do diskuzí s rozhodčím, většinou oprávněně, nesoustředili se na hru, více diskutovali, než hráli. Hosté se dostávali do hry a v 61. minutě po chybě domácí obrany snížil Herman na 3:1. Domácí si uvědomili, že vítězství a tři body za výhru jsou pro ně důležité, trenér neukázněné hráče se žlutou kartou vystřídal a zabránil tak možnému vyloučení těchto hráčů z důvodu jejich nedisciplinova­nosti. Domácí zasloužené vítězství uhájili.

BRANKY: 13. a 25. Žniva, 40. Šedý – 61. Herman.

N. HROZENKOV – P. BEČVA 2:5 (2:2)

Hosté potvrdili roli favorita až ve druhém poločase. V tom prvním byl souboj posledního s prvním naprosto vyrovnaný. Na vedoucí branku hostujícího Hartmana odpověděl Šulák, to samé platilo po trefě Lukáše Křenka mladšího, kdy se hned po rozehrávce radoval Orság. Od 19. minuty již v prvním poločase branky nepadaly. V tom druhém vzal vedoucí celek přeboru otěže zápasu do svých rukou. Lukáš Křenek mladší jedním a jeho starší jmenovec dvěma góly definitivně zlomili zápas na stranu favorita. Prostřední Bečva se na body dost nadřela, ale svoji roli splnila.

BRANKY: 12. Šulák, 19. Orság – 6. Hartman, 18. a 54. Lukáš Křenek mladší, 68. a 89. Lukáš Křenek starší.

LHOTKA N. B. – HALENKOV 1:1 (1:0)

Výsledek tohoto zápasu zůstal ve stínu událostí, které ho provázely v hledišti na pomezní čáře hostujícího laického rozhodčího. To, že v 9. minutě nedal penaltu domácí Vavřík a že na vedoucí branku neúspěšného exekutora pokutového kopu ze 44. minuty odpověděl po přestávce hostující Jakeš, nebylo pro zápas podstatné. Lhotka měla více tutových šancí a ztratila dva body. Utkání však mělo nedůstojnou kulisu. Hostující laický rozhodčí Josef Toman byl o poločasové přestávce na popud hlavního rozhodčího vyměněn vedoucím mužstva: „Vyhodili mě z lajny, že prý jsem opilý a chtěli na mě volat policii. Přišel hlavní pořadatel a byl jsem vykázán. Vidím za tím zinscenování ze strany domácího funkcionáře Arnošta Pavelky, který s námi má dlouholeté spory. Jeho postoj a chování absolutně nechápu." Domácí multifunkcionář Arnošt Pavelka okomentoval okolnosti zápasu takto: „Pan Toman měl nakoupeno. Byl hodně opilý, a tak ho logicky v poločasové přestávce velmi dobře pískající rozhodčí Jiří Nuc nechal vyměnit. Pro mě je nevysvětlitelné chování hostujících fanoušků, kteří tady podněcovali rvačky. Jejich chování bylo sprosté. Úplně mi to znechutilo dělat fotbal v okresním přeboru, mám chuť se na to vykašlat a jít s týmem do 4. třídy. Stupidita fanoušků Halenkova dosáhla u nás vrcholu," říkal po utkání Arnošt Pavelka.

BRANKY: 44. Vavřík – 57. Jakeš.

VKK B – HUSLENKY 7:0 (3:0)

Hosté působili žalostně a jen s námahou si divák toto mužstvo představil na 2. místě tabulky. Údajně byli oslabeni, ale na to se historie nebude ptát.

Již ve 3. minutě otevřel kanonádu Vlasťa Pinkava, aby ve 26. a 41. minutě brankami Ládi Orsága a Pavla Mikuly s penalty ještě skóre do poločasu uzavřeli na 3:0. To ještě ve 29. minutě nedal domácí Adam Králík penaltu. Po poločase se zase střílelo, jako u Verdunu. Nejprve Pavel Píšek ve 49. minutě, znovu Adam Králík v 59. minutě z penalty a dále v 74. minutě Honza Pavelka. Nakonec na 7:0 skóroval v 84. minutě opět z penalty Pavel Maliňák. Kopaly se čtyři penalty, nutno ovšem říct, že všechny byly zasloužené. Hosté prostě na fotbalovější domácí neměli a potom se penaltám nedalo divit. Byla to hra kočky s myší a domácí si odnesli jedno z velice pěkných jarních vysvědčení.

BRANKY: 3. Pinkava, 26. Orság, 41. Mikula, 49. Píšek, 59. Králík, 74. Pavelka, 84. Maliňák.

H. BEČVA – D. BEČVA B 5:1 (1:1)

Rezerva Dolní Bečvy se na jaře trápí a další debakl utržila na Horní Bečvě. Se silami hosté vydrželi jen první poločas, kdy na branku Koňaříka zareagoval ještě dorážkou přímého kopu Ryl. Po přestávce si domácí otevřeli střelnici. Nádhernými brankami z voleje a vymetenou šibenicí se prezentoval Martin Ondruch. Po rohu se prosadil kapitán Pavel Roman a z nulového úhlu poslal hosty domů s gólovou rukavicí Solanský.

BRANKY: Martin Ondruch 2, Koňařík, Roman, Solanský – Ryl.

1. Prostřední Bečva 18 13 0 5 56:27 39
2. Střítež 18 10 4 4 50:36 34
3. Huslenky 18 11 0 7 39:40 33
4. FC Vel.Karl.+Karol. B 18 10 2 6 52:35 32
5. Halenkov 18 9 5 4 34:27 32
6. Valašská Bystřice 18 9 4 5 46:35 31
7. Lhotka n.B. 18 9 3 6 46:29 30