KATEŘINICE – 1. VALAŠSKÝ FC 4:2 (0:1)

Po dvou porážkách se ocitli hráči Kateřinic v herním útlumu, který byl patrný jen v prvním poločase. Proto v první půli Rožnované soupeře přehráli a netajili se s bodovou touhou. Domácí jim to v první půli hodně umožnili, neboť hráli bez zájmu a bojovnosti. Ve 33. minutě se hosté dočkali. Michal Maléř se skvěle orientoval v pokutovém území a střelou podél Zimka otevřel skóre – 0:1. Domácí budíček přišel hned po přestávce. Ve 47. minutě zatáhl míč Cahlík a přihrávkou pod sebe našel Peredarjuka. Ten ale prázdnou branku trestuhodně minul. O tři minuty později se připomněl kanonýr Válek, ale jeho střelu vytáhl Majer výborným zákrokem na roh. V 55. minutě již byl Válek důraznější a dělovkou prostřelil brankáře – 1:1. Po hodině hry byl v pokutovém území šlapákem faulován Válek a s nařízenou penaltou si poradil – 2:1. Dokonalý obrat v zápase zajistil v 65. minutě Peredarjuk, který chytrou tečí hlavou překonal Majera potřetí. Domácí soupeře jasně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy přidají další gól. Ten přišel v 80. minutě, kdy přihrávku Válka zužitkoval střídající Vítek. Hosté v závěru korigovali Drápalou. Kateřinice tak dosáhly na třetí příčku, což je v třináctileté historii účinkování oddílu v KP největším úspěchem. Kanonýr Válek odehrál 19 zápasů (v 11 chyběl kvůli studijnímu pobytu v zahraničí) a nastřílel 27 branek.

BRANKY: 55. a 60. pen. Válek, 65. Peredarjuk, 80. Vítek – 33. M. Maléř, 88. Drápala.

KATEŘINICE: Zimek – O. Kuzník, J. Kuzník, Ondra – Cahlík, Kotrla, Sacher, Kašpar, Drda (75. Vítek) – Peredarjuk (80. Kamas), Válek (86. Dančák).

VFC: Majer – Žitník, Poledník, Balejík, Bolcek – Karban, Stavinoha, L. Maléř, Melichařík – M. Maléř, Drápala. Střídali: Šimek, P. Maléř.

VSETÍN – SLUŠOVICE 2:1 (1:1)

Před posledním zápasem krajského přeboru by snad na domácí nevsadil zlámanou grešli ani ten největší optimista. Nejenže základ týmu museli prakticky vytvořit hráči B mužstva, ale vsetínské hráče zasáhla rána nejtvrdší na postu brankáře. Zraněnou jedničku Ladislava Sedláka měl nahradit jeho bratr Ondra, avšak toho vyřadila z debutu v prvním mužstvu neposlušná záda. A tak se mezi tři tyče musel postavit obránce Bartošek, jenž svým výkonem překvapil všechny přítomné diváky. Zpočátku to však neměl vůbec jednoduché. Než se stačil rozkoukat a zkontrolovat své tyče, lovil míč ze své sítě poprvé, ale naštěstí i naposled. Běžela devátá minuta hry, když se velmi lehce mezi domácími obránci protáhl M. Elšík a poslal hosty do vedení. Netrvalo snad ani dvě minuty a Vsetín vyrovnal. Průnik do pokutového území a následné sražení Mucha ustál, nezištně přihrál Hrňovi, který svou „morální povinnost“ beze zbytku splnil. Poté se hra na dlouhé minuty soustředila především mezi šestnáctky, což přivítali oba brankáři. Ten domácí měl však možnost se předvést ve 26. a 40. minutě hry, když bravurně zlikvidoval nebezpečnou střelu Čuříka, respektive Foltýna.

Druhá půle začala mírným náporem Vsetínských, žel šanci si nevytvořili. Byli aktivnější především v záloze, kde na sebe upoutal pozornost svými úniky podél postranní čáry zejména N. Němec. A po jednom z nich i „zapršelo“. V 59. minutě zakončil svůj výlet přesnou přihrávkou do pokutového území, kde již číhal kanonýr Mucha a z otočky střelou po zemi k pravé tyči, nedal slušovickému Juříkovi šanci. Domácím se v dalším průběhu hry naskytly ještě dvě dobré příležitosti zvýšit vedení, avšak Hrňa ani Preisler této možnosti nevyužili. Ke konci utkání se proto soustředili hlavně na kontrolu svého jednobrankového vedení, což se jim především zásluhou velmi dobře hrající obrany, za níž kraloval Bartošek, v pohodě podařilo. Po závěrečném hvizdu ne příliš přesného hlavního rozhodčího Šubíka vypukla v domácím táboře oprávněná radost ze třetího vítězství v řadě. Hráči tak dali svému trenéru Gajdůškovi nejlepší dárek nejen k jeho sobotním jmeninám, ale především na rozloučenou, neboť po šestiletém a dá se říci, že i úspěšném působení u vsetínského týmu, svou práci společně s vedoucím mužstva Trávníčkem ukončil. Vzhledem k dlouhodobým problémům, se kterými se Valaši hlavně v jarní části soutěže potýkali, lze hodnotit konečnou devátou příčku v tabulce za opravdový úspěch.

BRANKY: 11. Hrňa, 59. Mucha – 9. M. Elšík.

VSETÍN: Bartošek – Plandor, Šuška, Kamas, Zbranek – Preisler, (76. Herman), Fojtík, T. Němec, N. Němec – Mucha, Hrňa.

SPYTIHNĚV – VKK 4:2 (2:1)

S otevřeným hledím odcestovali Karlovjané k lídrovi tabulky, který chtěl po zápase slavit postup do divize. Hosté nastoupili v hodně kombinované sestavě. Domácí začali očekávaným tlakem, ale obrana Valachů hrála pozorně. Chyba přišla až v 15. minutě a Spytihněv šla do vedení 1:0 Kovářem. Jenže odpověď byla blesková. Orság o minutu později po pěkné kombinaci skóre srovnal – 1:1. Otevřený fotbal pokračoval až do konce první půle. V jejím závěru se podařilo domácím vstřelit druhý gól Horsákem. Nástup do druhé půle patřil favoritovi, který v 50. minutě přidal třetí zásah. Trefil se Gröpl. A mohl pomalu začít slavit postup. V 70. minutě po nedorozumění obrany a brankáře musel Sváček zahrát rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Do branky přišel Bil. Ten kapituloval v 75. minutě. Hosté ale zabojovali. V 80. minutě unikl obraně Vrážel a zápasnickým chvatem byl poslán k zemi. Domácí obránce Krejčí viděl červenou kartu a Vrážel penaltu proměnil. Karlovjané si v závěru vypracovali dvě tutovky, ale ani Kučera, ani Vrážel nebyli úspěšní.

BRANKY: 15. Kovář, 43. A. Horsák, 50. Gröpl, 75. Ulman – 16. Orság, 80. Vrážel pen.

VKK: Sváček – Maliňák, J. Mikula, Haničák, P. Mikula – Mazáč, Orság, Kučera, Haas – Vrážel, Škrobák. Střídal: Bil, Matocha.

DOHRÁVKA
VSETÍN – VAL. KLOBOUKY 2:1 (0:0)

V dohrávaném utkání se ve Vsetíně představil beznadějně poslední tým tabulky a jistý sestupující do nižší soutěže. Čekalo se tak povinné vítězství domácích, zvláště po dobrém výkonu v minulém zápase s celkem FK Chropyně. Hosté však, zejména v první půli, svým výkonem mile překvapili a byli domácímu celku více než vyrovnaným soupeřem. Jejich hru zdobila rychlost, důraz a hráči se dobře pohybovali. Jediné, co lze hostujícímu mužstvu za první půli vytknout, byla nedůrazná koncovka, branku domácích ohrožovali většinou z uctivé vzdálenosti a navíc nepřesně. Domácí celek se v první půli herně trápil a k ohrožení hostující branky se prakticky vůbec nedostal. A tak není divu, že první půle skončila bez branek. V jejím závěru se domácím nešťastně při jednom ze zákroků zranil brankář Sedlák, ale první půli se sebezapřením dochytal. Druhá část přinesla podstatně lepší fotbal, a to především ze strany domácích, kteří na hřiště vlétli jako vyměnění. Navíc jim výborně vyšel úvod. Ve 48. minutě pronikl Mucha s míčem po pravé straně, přesnou přihrávkou našel v pokutovém území hostí Ondru Lukáče a ten s přehledem svou šanci proměnil v úvodní branku utkání. Domácí se však z vedení neradovali dlouho. V 51. minutě hosté podnikli rychlý protiútok po pravé straně, následoval přesný centr, na který si naskočil hostující Martínek a prudkou nechytatelnou hlavičkou srovnal stav utkání na 1:1. Po hodině hry postihla domácí mužstvo další pohroma, zranění brankáře Sedláka se natolik zhoršilo, že v utkání už nemohl pokračovat, a jelikož na lavičce domácí náhradního brankáře neměli, musel se do branky postavit hráč z pole Mucha. Domácí hráče to však nijak nedeprimovalo, nadále se tlačili do útoku a v 65. minutě se jim opět podařilo skórovat. Vzorně zapracovala bratrská dvojice Němců – Tadeáš pěkně pronikl po pravé straně, přesný centr našel v pokutovém území hostí bratra Nikolu a jeho lavička skončila podruhé v síti hostující branky. Pozorně hrající domácí obrana již žádný zvrat v utkání nepřipustila, naopak v samotném závěru mohli domácí své vedení ještě navýšit, ve dvou šancích se ocitl střídající Spáčil, při té první skončila jeho křižná střela těsně vedle levé tyče hostující branky, při té druhé ve snaze přehodit vyběhnuvšího brankáře hostí jeho oblouček skončil těsně nad břevnem. V 86. minutě ještě stojí za zmínku reflexivní zákrok Muchy v domácí brance proti prudké střele jednoho z hostujících hráčů, která měla gólové parametry.

BRANKY: 48. O. Lukáč, 65. N. Němec – 51. Martínek.

VSETÍN: L. Sedlák (60. Spáčil) – Šuška, Orság (55. Pavlinec), Kamas, N. Němec – Preisler (80. Herman), Fojtík, T. Němec, Zbranek – Mucha, O. Lukáč.

DALŠÍ ZÁPASY: Provodov – Holešov 2:2, Luhačovice – Morkovice 2:2, O. N. Ves – Val. Klobouky 3:3, Dol. Němčí – Hluk 1:4.

1. Spytihněv 30 22 2 6 86:41 68
2. Morkovice 30 19 6 5 94:38 63
3. Kateřinice 30 19 1 10 82:57 58
4. Vel. Karlovice 30 15 8 7 51:29 53
5. Provodov 30 13 8 9 49:41 47
6. Luhačovice 30 13 7 10 54:40 46
7. Vigantice 30 12 8 10 46:49 44
8. Holešov 30 13 4 13 61:51 43