Řadu administrativních nedostatků při vyplňování zápisů o zápase také trestala finančními postihy. A nebyly zrovna malé. Sudí v krajském přeboru zaplatili na pokutách celkem 2400 korun, v 1. A třídě to bylo již 5400 korun a v 1. B třídě dokonce 6000 korun. Nejčastějším prohřeškem rozhodčích bylo chybné uvedení názvu oddílu či neuvedení střelců zápasů.

V krajském přeboru na podzim působilo celkem 23 hlavních rozhodčích a v pomyslném žebříčku se na prvním místě umístil Miloš Vrána následovaný Tomášem Batíkem a Radimem Doležalem. V první desítce je z valašských sudích nejlépe umístěn Zdeněk Kypr, ve druhé desítce se usadili Petr Bělunek, Petr Holub a René Stodůlka. 1. A třída měla na podzim v soutěži celkem 22 sudích. Nejlépe hodnocený byl Jan Houdek a hned za ním dvojice Valachů Zdeněk Kneisl a Tomáš Dokoupil. Na počátku druhé desítky se umístili Lukáš Žniva a Libor Skalický. Na opačném pólu druhé desítky je Jan Rovenský.

Nejnižší krajská soutěž – 1. B třída má nejlepšího podzimního sudího Zbyňka Kováře, hned za ním se usadili Ondřej Perutka a Karel Mičkal. V první desítce jsou navíc hodnoceni Radim Zubek, Rostislav Křenek a Jiří Nevrla. Rozhodčí Vladimír Blažek nebyl hodnocen. Celkem 1. B třídu řídilo 25 hlavních rozhodčích.

Sedmdesátka krajských sudích ale o zimní přestávce rozhodně nelelkuje a fyzicky se připravuje na náročné jaro. Herní praxi dostanou při řízení dvou zimních turnajů v našem regionu, které začnou v polovině ledna v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí.

Vladimír Štěpán