Skupina A

KELČ - ZUBŘÍ 1:0 P. K., NA PENALTY 4:3

Byl to vyrovnaný zápas. Domácí se snažili dobývat úpornou obranu Zubří, ale za celý zápas se jim to nepodařilo. Hosté měli nebezpečné střely, Kelč zase brala rozdílový druhý bod po penaltách díky brankáři Jirkovi Kizovi. Ten první dvě penalty hostů chytil a sám již poněkolikáté v sezoně následně přesnou střelou v rozstřelu dosáhl vítězné branky v zápase.

Kelč: Kiza Novák, Greš, Radim Pastrnek, Škařupa Kulich, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Hegar Jaroslav Machač, Martin Pastrnek. (Střídal: Tomáš Hlavica.)

Zubří: Randus Petr Majer, Berka, Bortl, Pavlíček Krupa, Michal Majer, Libor Raždík, Kalod Drda, Vokáč. (Střídali: Lojkásek, Kocián.)

H. LIDEČ - BRUMOV B 2:0 (0:0)

Skvělý brankář domácích Kubín vychytal Horní Lidči tři body. Hosté byli totiž za stavu 0:0 i 1:0 u mnoha šancí, které mohly skončit v domácí brance. Kubín však chytal velký zápas. A když už byl překonán, pomohla mu branková konstrukce.

Domácí byli hodně efektivní. Po zmatcích v hostující obraně dal první branku Sporek, druhou přidal po akci střídajícího Trochty křižnou střelou Abík.

Branky: Sporek, Abík.

H. Lideč: Kubín Surovec, Vaštík, Smolík, Chovanec Miklovič, Seidl, Martin Petrušek, Abík Fojtík, Sporek. (Střídali: Kliš, Trochta, Vaculčík.)

JUŘINKA - V. PŘÍKAZY 0:4 (0:3)

Dokonalou lekci moderního fotbalu daly Valašské Příkazy Juřince. Výkon domácích byl mdlý, pomalý a bez momentu překvapení. Proto bylo logické, že to málo, co si Juřinka vytvořila, neproměnila. Hosté hýřili pohybem a nadšením. Jejich útočná dvojice Juřica, Vaculka sehrála vynikající zápas a byla u všech branek svého celku.

Branky: Juřica 3, Vaculka.

Juřinka: Holáň Paťava, Hromádka, Štěpán, Šnajdr David, Škorňa, Škařupa, Vaculín Vajgl, Vavřík. (Střídal: Kopřiva.)

V. Příkazy: Srba Karas, Strnad, Gargulák, Vlček Ryza, Staník, Šenkeřík, Vobořil Juřica, Vaculka. (Střídali: Chovanec, Smolík, Valčík, Číž.)

VAL. MEZIŘÍČÍ B - VIDČE 2:3 (1:1)

Hosté překvapivě dobyli Valašské Meziříčí, které doma body nerozdává. Ze vzduchu trestal domácí ledabylost Vladimír Urban. Hosté v oslabené sestavě museli postavit hodně veteránů, ale podali výborný výkon. Domácí sice otočili z 0:1 na 2:1, ale mysleli si za tohoto stavu, že se ten zápas vyhraje sám a hosté je za to dokonale potrestali. Oba celky zůstávají v popředí tabulky a to je pro valašský fotbal příjemný pohled.

Branky: Viktor Vaculín, Martin Sviták Vladimír Urban 2, Michal Kramoliš.

Val. Meziříčí B: Příhoda Gromus, Vaculín, Černý, Novák Martin Václavík, Sviták, Žilinský, Hrabovský Michal Kundrát, Švajda. (Střídal: Solanský.)

Vidče: Marek Vala Křenek, Dobeš, Vladimír Urban, Stodůlka Petr Mičkal, Fryšara, Špůrek, Lukáš Vala Kramoliš, Marák. (Střídal: Skotnica.)

PODLESÍ - V. KLOBOUKY 2:1 P. K. (0:0), NA PENALTY 5:4

Před výkopem oba týmy a fanoušci uctili minutou ticha památku zesnulého Václava Ostřanského, bývalého hráče a věrného fanouška oddílu Podlesí.

První půle přinesla vyrovnaný fotbal. Již ve 4. minutě má dobrou šanci Žniva, zakončuje ale do brankáře. Na druhé straně mají hosté velkou šanci v 15. minutě, ale obhození Sáblíka jde těsně mimo. V 19. minutě pak centimetry chybí k zakončení Pavlu Bělockému.

Jinak ze strany domácích to byl v první půli hodně rozháraný výkon hra postrádala přesnost, mezihru a větší nasazení. Hosté hráli chytře a při dvou nebezpečných střelách chyběla větší přesnost. Ve 28. minutě přímý kop Košuta ze 16 metrů jde nad.

Do vedení jdou hosté v 57. minutě, domácí chybují při rozehrávce ve vlastní šestnáctce a šanci proměňuje Kurtin 0:1. Tato branka se stala impulzem pro domácí a ve zbytku utkání byli aktivnějším týmem.

Vyrovnání se dočkali v 65. minutě, centr uklízí hlavičkou do sítě Žniva 1:1. V další velké šanci zakončuje Zetek do brankáře. V 75. minutě pak další gólovku neproměňuje Radim Blažek, odražený míč posílá nad.

Hosté čekali na rychlé brejky a několik z nich domácí odvrátili doslova na poslední chvíli. Řadu rohů a standardních situací pak obrana hostí odvrátila.

Došlo tedy na penalty, kde v 5. sérii přestřelil hostující hráč a brankář domácích Ostřanský následně zajistil bod navíc domácím.

Branky: Aleš Žniva Adam Kurtin.

Podlesí: Ostřanský Stolář, Petřvalský, Radim Blažek, Holčák Košut, Pavel Blažek, Zetek, Adámek Bělocký, Žniva. (Střídal: Rybenský.)

D. BEČVA - VLACHOVICE 1:3 (0:0)

Domácí představili nového trenéra. Týmu se ujal Josef Šíra, Milan Matula se přemístil na post vedoucího mužstva. Dokud měli domácí síly, soupeře přehrávali. Jenže zase nedali sedm čistých šancí, když jim před koncem prvního poločasu pomalu docházel dech a v tom druhém museli prostřídat.

Na vedení Dolní Bečvy odpověděly Vlachovice běhavým fotbalem a třemi brankami v síti domácího brankáře Stolárika, přičemž první branka z přímého kopu byla výstavní.

Branky: David Jurečka Zbyněk Míča, Jaroslav Hověžák 2.

D. Bečva: Stolárik Kuběna, Jurečka, Josef Vojkůvka, Stavinoha Balán, Vašek, Šena, Trna Petr Vojkůvka, Radek Růčka. (Střídali: Maléř, Lušovský, Paprskář.)

Ostatní výsledky: Podkopná Lhota Nedašov 1:2.

1. Kelč 10 4 4 1 1 16:11 21

2. Val. Meziříčí B 10 6 0 1 3 38:14 19

3. Horní Lideč 10 5 1 2 2 18:10 19

4. Vidče 10 5 2 0 3 20:17 19

5. Nedašov 10 5 1 2 2 16:13 19