DIVIZE – SKUPINA E

MFK KARVINÁ B – VAL. MEZIŘÍČÍ 3:0 (1:0)

Pod novými trenéry vstoupili hosté do utkání velmi špatně. Již ve 4. minutě chyboval při odkopu Lasovský a domácí následnou herní situaci zrealizovali ve vedoucí branku – 1:0. V 8. minutě volala po vyrovnání pěkná střela Marka. Následně si hosté vypracovali dva přímé kopy z velmi nadějných pozic, ale ani Michálek ani Výmola se do branky netrefili. Jinak byli domácí v prvním poločase lepším celkem, dvakrát je skvělými zákroky podržel brankář Kmecík, jednou mu pomohlo z toho břevno, na které míč po těžké střele vyrazil. Meziříčí zaspalo také úvod druhého poločasu, Hned v jeho první minutě sehráli domácí učebnicově rychlý protiútok – 2:0. Do zápasu se mohli hosté dostat v 58. minutě, ale jejich branka po standardní situaci nebyla pro ofsajd uznána. O chvíli později neřešil akci jeden na jednoho v dobré pozici dobře Macíček. Od 68. minuty hráli hosté pouze na tři obránce, ale k dalšímu zdramatizování zápasu se nedostali. V 75. minutě inkasovalo potřetí a bylo po zápase. V 89. minutě navíc viděl Hrdlovič po zmaření jasné brankové příležitosti červenou kartu a Valašské Meziříčí dohrálo další neúspěšný zápas v deseti.

Trenér Jan Navrátil tak prožil neveselou premiéru: „ Věděli jsme, co nás čeká. Po sérii porážek se tým nenachází v dobré psychické pohodě. Jsme v časové tísni, máme málo času na trénink, jsme teď v programu trénink zápas. Odchází nám součinnost jednotlivých řad. Kluci tady něco nacvičovali, ale nejsme produktivní a musíme znovu promyslet také zahrávání standardních situací. Čeká nás mnoho práce."

VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec, Vykydal, Michálek, Lasovský (75. Drápela) – Hrdlovič, Pászto, Macíček, Marek (83. Podzemný) – Neuberger (60. Řepka), Výmola (85. Mézl).

Autor: Martin Němec