VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – FOTBAL FRÝDEK MÍSTEK 2:1 (2:0)

Jen v úvodu zápasu favorizovaný účastník MSL potvrzoval roli favorita. Již v 1. minutě střílel nebezpečně frýdecký Maceček, ale Pospěch vytáhl jeho střelu na roh. Valaši odhodili respekt po deseti minutách a rychlý Macíček se dostal sám před brankáře. Lužný ale včas vyběhl.

O minutu později nedorozumění Hrdličky s brankářem Lužným málem potrestal Bína. Stejný hráč v 17. minutě prokličkoval do pokutového území a jeho střílený centr usměrnil do sítě skluzem Macíček – 1:0.

Hosté po úvodní brance totálně vyklidili hřiště a Meziříčané ovládli hru. Trestné kopy Michálka a Barteckého zlikvidoval gólman Lužný.

Ve 35. minutě posila z Jakubčovic Jahoda připravil tutovku pro mladého Neubergera, ten ale sám před brankou střílel jen do Lužného.

O čtyři minuty později Neuberger vyslal do brejku Bínu, jeho jasnou šanci zlikvidoval opět gólman hostů. Kapituloval ale ve 40. minutě, kdy se Macíček dostal po rohu k odraženému míči a z otočky jej napálil pod břevno – 2:0.

Záhy mohl snížit hostující Maceček, ale z deseti metrů pálil jen do brankáře Pospěcha. Také úvod druhé půle patřil hostům.

V 51. minutě domácí faulovali v pokutovém území a frýdecký Maceček kopal penaltu. Jenže jeho střelu skvělým zákrokem zlikvidoval Pospěch. Hosté se branky přece jenom dočkali o tři minuty později. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Soukup – 2:1.

Tlak Frýdku nabral na intenzitě, ale domácí gólman Pospěch chytal s přehledem. V závěru zápasu mohli domácí vedení povýšit. Nejprve dělovka Neubergra orazítkovala spojnici tyče a břevna.

Dorážku poslal hlavou Navrátil trestuhodně vedle. V poslední šanci zápasu se ocitl Bína, ale jeho blafák mu gólman hostů vystihl.

„Každé vítězství se silným soupeřem nám dodá větší sebevědomí. Hráči se přesvědčili, že se dá hrát s každým soupeřem, pokud k zápasu přistoupí s nasazením a důrazem,“ hodnotil spokojený domácí kouč Karel Orel.

BRANKY: 17. Macíček 1:0, 40. Macíček 2:0, 57. Soukup 2:1.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Pospěch – Kudělka, Bartecký, Michálek, Navrátil – Marek, Molnár, Neuberger, Macíček (85. Výmola) – Bína (89. Polách), Jahoda.

FR. MÍSTEK: Lužný – Švrček, Hrdlička, Staněk, Krása – Chýlek (40. Biolek), Literák, Cabák, Cesnek – Soukup, Maceček. ROZHODČÍ: Proske – Nesrsta, Viščor. DS Kubíček. DIVÁKŮ: 200.