„Do vyřešení případu příslušnými komisemi se už nebudeme k celé kauze za klub vyjadřovat," odmítl Dalibor Kučera, člen vedení domácího klubu, jenž podle nepodložených informací se měl do šarvátky s fanoušky aktivně zapojit a odnést si z ni kromě šrámů a podlitin i zlomeninu nosu. „To není pravda. Věřím, že ti, kteří tyto dezinformace roznáší, je mají velmi dobře zdokumentované, aby se vyhnuli případným soudním dohrám. Žádný zlomený nos nemám a veškerou tuto snahu cítím jako osobní útok na mou osobu v souvislosti s blížícími se volbami jak na úrovni kraje, tak na nejvyšší svazové úrovni," upozornil bývalý první místopředseda fotbalového svazu.

„Všeobecně se totiž ví, že Zlínský kraj bude hrát rozhodující roli pro rozložení sil na Moravě. Netajím se totiž přáním, aby Zlínskému kraji nevládla klika rozhodčích, tak jako tomu je v Čechách," upřesnil.

Stejně tak aktuální stav faulovaného a zraněného domácího Pinkavy hostujícím obráncem Michálkem z 8. minuty, který negativní emoce v hledišti prakticky rozpoutal. „Má nadvakrát zlomenou nohu nad kotníkem. Lékaři jej operovali téměř čtyři hodiny, v noze má šrouby a hned tak se do běžného života nevrátí. Nyní se léčí v nemocnici," potvrdil člen vedení Velkých Karlovic+Karolinky.

Hosty mrzí vážnost zranění domácího hráče, ovšem úmysl popírají. „Fotbal je kontaktní sport a zranění ze soubojů o míč nejsou nijak výjimečná. Bohužel, v tomto případě došlo ke zcela neúmyslnému zranění vážnějšího charakteru," píše se v prohlášení klubu Valašského Meziříčí.

„Neadekvátní reakce jednoho z domácích funkcionářů, který v následujících minutách neskutečně vulgárně napadl fanoušky našeho klubu, rozdmýchala vlnu emocí. Musíme objektivně přiznat, že naši fanoušci, neznalí povahy zranění domácího hráče, na hrubé invektivy domácího činovníka zareagovali rovněž v nepatřičné podobě," píše se mimo jiné.

Podle hostů napadání fanoušků soupeře není prý ve Velkých Karlovicích jen problém tohoto zápasu. „Velmi smutné je, že iniciátorem všeho byl místní činovník pan Kučera, který nejprve slovně provokoval a následně fyzicky napadl naše fanoušky. Vyústěním byla situace připomínající lynčování, kdy čtyři domácí diváci drželi jednoho z našich příznivců. Nečinnost místních pořadatelů při fyzickém napadání diváků, které trvalo takřka dvacet minut, je rovněž zarážející," píše se v prohlášení.

Celé prohlášení valašskomeziříč­ského klubuNa zápas do Velkých Karlovic odjížděl náš tým, po loňském nepříjemném zážitku s obavami.

V 9. minutě sobotního zápasu bohužel došlo k neúmyslnému střetu valašskomeziříč­ského obránce Michálka s domácím hráčem Pinkavou, po kterém musel být hráč Pinkava odvezen sanitkou do nemocnice se zlomeninou nohy. Fotbal je kontaktní sport a zranění ze soubojů o míč nejsou nijak výjimečná. Bohužel, v tomto případě došlo ke zcela neúmyslnému zranění vážnějšího charakteru.

Neadekvátní reakce jednoho z domácích funkcionářů, který v následujících minutách neskutečně vulgárně napadl fanoušky našeho klubu, rozdmýchala vlnu emocí. Musíme objektivně přiznat, že naši fanoušci, neznalí povahy zranění domácího hráče, na hrubé invektivy domácího činovníka zareagovali rovněž v nepatřičné podobě, ale v duchu hesla „akce vyvolává reakci". Do takto vzniklé strkanice se přidali někteří další diváci a jediný přítomný místní pořadatel pouze nečinně přihlížel, což vedlo k několika zraněním našich fanoušků a rovněž výše zmiňovaného domácího funkcionáře.

Vedení klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek se od celé záležitosti distancuje a považuje tento incident za jev, který na fotbalové stadióny nepatří.

Výše uvedené prohlášení jsme chtěli zveřejnit bezprostředně po skončení emotivního zápasu. Bohužel oficiální stížnost, kterou podali funkcionáři FK Velké Karlovice a jejíž citace proběhly na internetu, nás přinutila k napsání následujícího dodatku.

Podle domácích funkcionářů nastoupil kapitán týmu Valašské Meziříčí do zápasu s jediným cílem – zlikvidovat hráče Velkých Karlovic. Náš kapitán Aleš Michálek, za kterého se vedení klubu jednoznačně staví, je příkladem hráče s férovým přístupem k fotbalu. Trváme na tom, že (bohužel vážné) zranění domácího hráče vyplynulo z fotbalového souboje ve hře a bylo zcela a evidentně neúmyslné. Stačí shlédnout záznam zápasu na stránkách, které uvádíme níže.

Napadání fanoušků hostujících týmů není ve Velkých Karlovicích jen problém tohoto zápasu. Příslušným orgánům FAČR postačí obvolat kluby, které měly v této obci své zápasy v předchozích kolech. Stačí se podívat na diskuze na internetových stránkách a stížnosti na hulvátství a napadání hostujících fanoušků na tamním stadiónu je k nalezení více než dost. Sobotní zápas byl jen pokračováním. Velmi smutné je, že iniciátorem všeho byl místní činovník p. Kučera, který nejprve slovně provokoval a následně fyzicky napadl naše fanoušky. Vyústěním byla situace připomínající lynčování, kdy čtyři domácí diváci drželi jednoho z našich příznivců a p. Kučera jej napadal.

Nečinnost místních pořadatelů při fyzickém napadání diváků, které trvalo takřka dvacet minut, je rovněž zarážející. Pomíjíme i to, že vulgarity, kterými pořadatelé častovali hostující fanoušky a během zápasu i asistenta rozhodčího, který bohužel sdílel prostor v jejich blízkosti, byly neskutečné a civilizovaný člověk se musel stydět. Opět si stačí pustit záznam zápasu na internetu – zejména druhý poločas je zvukově nepublikovatelný.

Rovněž nemůžeme souhlasit s názorem velkokarlovických činovníků o faulech hostů před každou z branek vstřelených do sítě FC VKK. Znovu nám nezbývá než odkázat nestranné pozorovatele na záznam zápasu.

V případě, že bude náš klub dále zcela nepodloženě a neobjektivně napadán, jsme připraveni podniknout na svou obranu další kroky.

Děkujeme hráčům a realizačním týmům obou mužstev a rovněž všem rozhodčím i delegátovi svazu za to, že nepodlehli emotivnímu prostředí a s klidnou hlavou nechali proběhnout sportovní část.

Pevně věříme, že fotbalový svaz veškeré skutečnosti pečlivě přešetří a s klidným svědomím očekáváme jeho rozhodnutí.

Na samotný závěr dodáváme – Nikdy se nestalo a to ani v derby utkání s Velkými Karlovicemi, že by problémy podobného ražení byly na našem (valašskomezi­říčském) stadiónu. Jak je možné, že ve Velkých Karlovicích jsou incidenty tohoto charakteru tak časté a opakující se, a to nejen při zápasech s naším týmem?

Pro ty, kteří mají zájem objektivně posoudit zápas a sami si chtějí udělat obrázek o naprosté sportovní regulérnosti zápasu, nestrannosti a profesionalitě rozhodování arbitrů, dáváme možnost shlédnout VIDEO

Vedení klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek.