DIVIZE E

VAL. MEZIŘÍČÍ – SLAVIČÍN 3:1 (1:1)

Utkání, hrané za deštivého počasí na měkkém terénu, se vyznačovalo řadou osobních a hlavičkový soubojů ve středu hřiště. Zápas částečně postrádal na obou stranách přesnost v přihrávkách i v zakončení. Byl hrán v dobrém tempu, zvláště v druhém poločase. S přibývajícím časem se trávník změnil na bahno a tak fotbalová krása byla vystřídána bojovností. Tou domácí jasně převyšovali hosty a zaslouženě vyhráli. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí hru a skóre brzy vyrovnali. V závěru důrazem v pokutovém území rozhodli o konečném vítězství. Hned ve 3. minutě si domácí Výmola vypracoval průnikem mezi obránci gólovou šanci, ale mířil vedle branky. V 6. minutě zachránila domácího brankáře Štěpána od pohromy tyč. V 9. minutě pěkně z dálky vypálil Kuzník, brankáři míč vypadl, ale Výmola již neměl čas na přesnou dorážku.

V 15. minutě najednou po rohu udeřili hosté a neobsazený hráč je dostává do vedení – 0:1. V 31. minutě mohli hosté vést o dvě branky, ale sám hráč před Štěpánem mířil vedle. V 36. minutě po předešlé střelecké aktivitě domácích bylo zaslouženě vyrovnáno, když Štreit posadil trestný kop přesně na hlavu Michálka – 1:1. Poločas uzavřela dobrá střela Štreita, kterou ale hostující brankář pokryl. Aktivní úvod druhého poločasu patřil hostům, ale v 51. minutě podržel domácí Štěpán. V 62. minutě není Slavičínu uznána branka pro ofsajdové postavení hráče. O minutu později naopak na druhé straně zahrává trestný kop Štreit a hlavička Svitáka pod břevno zaznamenává regulérní branku – 2:1.

Domácí najednou zvýší tlak a po centru Horáka v 77. minutě definitivně rozhodne opět hlavou ze vzduchu Macíček – 3:1. Poslední šancí zápasu byla 85. minuta a únik Drápely, který ale nastřelil jenom brankáře. Meziříčané tak ve třetím utkání pod vedením nového kouče Tomáše Truchy podruhé vyhráli. „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme zlomit sérii nepodařených domácích utkání. I když jsme vyhráli, bylo ve hře hodně nepřesností. Jsme spokojeni s body, ale už ne s tím, že si něco v kabině řekneme a na hřišti to pak vypadá jinak," hodnotil vyhraný duel trenér Valmezu Tomáš Trucha.

BRANKY: 36. Michálek, 63. Sviták, 77. Macíček.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Štěpán – Švajda, Michálek, Sviták, Kuzník – Štreit, Kundrát, Marek (68. Macíček), Capil (68. Drápela) – Výmola, Horák (88. Navrátil).