Hodně smolný zápas sehráli fotbalisté Valašského Meziříčí, kteří svého soka z Hranic jasně přehráli, ale po chybách obrany v závěru doháněli jednobrankové manko. „Je to škoda, že jsme opět vyrobili hrubky v obraně a soupeř nám udělil lekci z produktivity,“ smutně hodnotil dva domácí zápasy asistent trenéra Michal Petružela.

Nakonec byli Meziříčané rádi, že alespoň vyrovnali. Defenzíva – to je hlavní podzimní problém Nečasových borců. Proti Hranicím nepomohlo ani pět změn v sestavě a zařazení zkušeného Svitáka na místo stopera. Asistent Petružela ale našel po zápase i slova chvály: „Kluci zabojovali a podařilo se nám vyrovnat. V příštím zápase chceme vyhrát,“ říká odvážně. Jenže soupeř to bude těžký, Meziříčané jedou do Města Albrechtice, které jsou na čtvrtém místě tabulky.

Středa byla také smutná pro karlovické fotbalisty, kteří během úvodní půlhodiny ve Slavičíně třikrát inkasovali, a bylo po zápase. „Domácí dali branky vyloženě po našich chybách. O všem se rozhodlo v první půli, ve druhé se ani z jedné strany už nic velkého neudálo,“ uvedl k duelu ve Slavičíně kouč Velkých Karlovic Viktor Kollanda. O víkendu si může jeho klub spravit náladu, čeká jej u dna krčící se Rýmařov, který zatím stále na první vítězství čeká. Jenže právě takové zápasy jsou hodně nevyzpytatelné.

Kompletní dohrávku zvládl také krajský přebor a na programu bylo také první valašské derby. Kateřinice hostily v Hošťálkové na náhradním hřišti Vigantice. A hrál se výborný fotbal, kterému chybělo jen více branek. Domácí za první poločas zahodili řadu jasných šancí a dokumentovali, proč zatím vstřelili pouze tři branky. „Je to naše trápení, pokud hrajeme dobře kombinačně, přichází i šance. Bohužel to finální řešení je špatné,“ hodnotil trenér Kateřinic Miroslav Kamas, který musel vzhledem ke zranění stopera Kuzníka dokonce v prvním poločase na hrací plochu. Modrá hvězda z Vigantic se probudila až po změně stran, šla do vedení, nedala penaltu a v závěru pykala. „Druhá část byla z naší strana o hodně lepší, zápas jsme ovládli. Škoda jen, že jsme nepřidali druhou branku,“ stěžoval si trenér Robert Blaško. Oba soupeři se krčí ve druhé polovině tabulky a v sobotu budou chtít bodovat. Kateřinice míří do Slušovic, Vigantice do Holešova.

Nejvíce radosti zatím přinášejí výkony vsetínských fotbalistů, i když ve středu se bodový stroj mírně zadrhl. Hluk se představil ve výborném světle a zvláště v prvním poločase Vsetín přehrál. „Kluci ale zabojovali a podařilo se jim v závěru vyrovnat. Za výkon a nasazení ve druhé půli si to zasloužili,“ konstatoval člen výboru Jiří Kořínek.

Nyní jedou vsetínští k nováčkovi do Zborovic a rádi by se chtěli vracet s bodovým ziskem. V tabulce se usadili na druhé příčce a zatím neokusili hořkost porážky. Opačný pól tabulky obsadil 1. Valašský FC a z domácího dvojzápasu nevytěžil ani bod, ani nedal branku. Proti Holešovu dokonce pohrdl pokutovým kopem. V sobotu je čeká ale hodně těžký zápas v Chropyni.

Dva zajímavé zápasy o víkendu nabídnou nižší krajské soutěže. Do Vidče zamíří sousední Valašská Bystřice a bude se hrát netradičně již od 14 hodin. Ve Valašském Meziříčí se na umělé trávě proti béčku (to vyhrálo dohrávku v Poličné 2:1) představí lídr ze Zubří a bude to souboj o čelo tabulky.

Výsledky středečních zápasů (podrobné zpravodajství přineseme v pondělním vydání Valašského deníku):

Divize: Slavičín – V. Karlovice Karolinka 3:0, Val. Meziříčí – Hranice 2:2. Krajský přebor: Kateřinice – Vigantice 1:1, Vsetín – Hluk 2:2, 1. Valašs.FC – Holešov 0:3. 1. B. třída: Poličná – Val. Meziříčí B 1:2.