Karlovjané hráli jen půl hodiny, zbytek zápasu patřil koncertu svěřenců Miroslava Kamase z FC Vsetín. Předposlední tým olomouckého krajského přeboru vyučoval v efektivitě divizní Valašské Meziříčí.

Sedm týmů zimního turnaje doplnili na osm fotbalisté z Hutiska–Solance, ale premiera se jim nevyvedla. Inkasovali sedmičku od domácího týmu.

ZT NOVÝ JIČÍN

4. KOLO

VSETÍN – V. KARL. + KAROLINKA 6:1 (1:1)

Na umělce v Novém Jičíně se hrálo valašské derby. Lépe začali Karlovjané a již v 5. minutě posadil Králík trestný kop na hlavičku Orsága – ten mířil vedle.
V 9. minutě chyboval brankář Vsetína Vašíček, ale obránci stačili míč uklidit do bezpečí. Záhy se k odvážnému sólu přes polovinu hřiště dral Mynarčík, Vašíček byl ale připravený.

Po dvaceti minutách hráči Vsetína odhodili ostych a Pavlinec protáhl Sedláka. První branka padla ve 24. minutě. Chytrý pas Července neměl chybu a Králík jen nastavil placírku – 0:1.

Jenže vedoucí branka nastartovala mladé hráče Vsetína. V první šanci ještě Čuma mířil vedle, záhy mu Sedlák namazal při rozehrávce od branky. Opět vedle. Po půlhodině hry se protáhl do vápna Hajda, ale zbytečně hledal spoluhráče.

Ve 32. minutě brankář Sedlák srazil v pokutovém území Němce a nařízenou penaltu nadvakrát proměnil Nikolén – 1:1. Vsetín ovládl hru a Karlovjané vyráběli jednu chybu za druhou. Ve 36. minutě Čuma v jasné šanci trefil brankáře a stejně zakončil další tutovku Hajda. Sedlák byl v jednom ohni střel a ve 42. minutě reflexivně vyrazil dorážku Němce.

Druhý poločas byl koncertem střídajícího Muchy. Během 45 minut vstřelil čtyři branky, jednu přidal Pavlinec a Vsetín uštědřil soupeři debakl. Nutno dodat, že trochu nespravedlivě - tak vysoko. „Musíme zůstat při zemi a kluky musím krotit v jejich emocích, soupeř nezasloužil takovou porážku,“ hodnotil trenér Vsetína Miroslav Kamas. „Propadli jsme v defenzívě a takové výpadky ve hře jsme měli i na podzim. Což by mělo být pro nás poučením pro jaro,“ varoval trenér FC Velké Karlovice+Karolinka Viktor Kollanda.

Branky: Mucha 4, Nikolén, Pavlinec - Králík.
Vsetín: Vašíček – Zbranek, Nikolén, Šuška, Karlík – Růžička, A. Kamas, Pavlinec, T. Němec – Čuma, Hajda. Střídali: Orság, Hrňa, Mucha, Kocián.
VKK: O. Sedlák – Štuler, Kučera, Maliňák, P. Mikula – P. Píšek, Červenec, Orság, Jurajda – Králík, Mynarčík. Střídal: M. Haničák.

BĚLOTÍN – VAL. MEZIŘÍČÍ 4:2 (3:0)

Divizní Meziříčí soupeře z krajského přeboru (olomoucký KP – předposlední místo) totálně podcenilo a zvláště v prvním poločase se nestačilo divit.
Pohybliví hosté ze tří střel na branku vstřelili tři góly a zvláště při druhém se gólman Sváček červenal. Když krátce po změně stran přidal Bělotín čtvrtou branku, bylo po zápase. Drtivý meziříčský finiš přinesl jen snížení Výmolou a Barteckým. „Soupeře jsme totálně podcenili a náš přístup k zápasu byl katastrofální,“ rozčiloval se kouč Karel Orel.

BRANKY: Výmola, Bartecký.
SESTAVA VM: Sváček – Palát, Mikula, Vaculín, Kudělka – Macíček, Michálek, J. Navrátil, Marek – Neuberger, Salajka. Střídali: Výmola, Bartecký, Vajgl.

STARÉ MĚSTO – FRENŠTÁT 1:4 (1:2)

Branky: Slíva – Černoch, Skotnica, Bartoš, Plachý.

NOVÝ JIČÍN – HUTISKO SOLANEC 7:1 (2:1)

Branky: Polonyi 4, Dědík 2, Rupert – Baroš.

DALŠÍ PROGRAM ZT NOVÝ JIČÍN: Sobota 20. února 2010: Valašské Meziříčí – Vsetín (9), V.Karl.+Karol. – Hutisko Solanec (11).