DIVIZE
VKK – DOLNÍ BENEŠOV 1:0 (1:0)

Karlovjané se díky pohotové hlavičce Davídka dočkali vítězství, ale cesta k němu byla hodně náročná. Nesmírnou bojovností a dřinou se ubránili v závěru drtivému tlaku soupeře a získali cenné tři body.

Od prvních minut se hrál vyrovnaný duel a hra se spíše pohybovala mezi šestnáctkami. Oba soupeři to zkoušeli střelami zdálky, ale pozorní brankáři se střelami neměli problém. V první půlhodině byli hosté o chloupek lepším týmem.

Nejdůležitějším okamžikem zápasu se stala 31. minuta. Na rohový kop Mynarčíka vyskočil nejvýše Davídek a pěknou hlavičkou poslal domácí do vedení – 1:0. Branka tým dokonale nakopla a až do konce první půle si Karlovjané vytvořili velký tlak. Ve 37. minutě postupoval z křídla sám na brankáře Rohela Plánka, gólman ale jeho střelu vytlačil nad břevno. Po rozehrání rohu střílel z otočky opět Plánka, ale trefil zase jen nohy brankáře. Druhá, uklidňující branka visela ve vzduchu. Orság se pěkně prokličkoval až do vápna, ale jeho střelu stačili obránci zblokovat. Ve 44. minutě předložil Jurajda krásný centr na nabíhajícího Píška, ten ale míč minul. Také druhý poločas začali domácí aktivně, ale výsledkem byly jen dva trestné kopy Ondřejky, které do vápna neprošly. Po hodině hry se dostali ke slovu hosté. Středula postupoval sám na Sedláka, ale domácí gólman čaroval. Střelu vyrazil a míč stačil ještě daleko před šestnáctkou rozehrát rychlý brejk pro Mynarčíka. Ten ale nadějnou akci ukličkoval. V 67. minutě to zkoušel hostující kapitán Juchelka zdálky, ale míč jen těsně minul horní břevno. Hra se přestěhovala před domácí branku a bylo jen otázkou času, kdy jejich defenzíva padne. V 77. minutě už hosté zvedali ruce nad hlavu. Obrana Karlovic zapomněla na Barcala, který se po centru ocitl sám před Sedlákem. Střelec ale mířil těsně vedle. To byla tutovka. O dvě minuty později se vyznamenal domácí gólman Sedlák, když krásným zákrokem vytáhl ze šibenice trestný kop Juchelky. S blížícím se závěrem se hra hostů stala křečovitou a bylo jasné, že pozorná obrana, dirigovaná skvělým Josefem Mikulou a Ondřejkou, tentokrát vydrží. V závěru mohl přidat pojistku Plánka, ale na zakončení sóla neměl síly, a v poslední minutě střídající Kašpar, jehož hlavičku chytil u tyče gólman Rohel. K férově hranému utkání přispěla svým výkonem (ale i vzhledem) slečna rozhodčí Pavlíková, která udržela v klidu i jinak bouřlivou „lajnu smrti“!

BRANKY: 31. Davídek 1:0.

SESTAVA VKK: L. Sedlák – Haničák, Ondřejka, J. Mikula, P. Mikula – Píšek, Orság, Davídek, Jurajda – Mynarčík (82. Kašpar), Plánka.

PORUBA – V. MEZIŘÍČÍ 1:2 (0:0)

Svěřenci trenéra Nečase konečně zabrali a u velmi kvalitního soupeře předvedli kolektivní výkon, korunovaný výhrou a třemi body. Meziříčí odjíždělo k zápasu v kompletní sestavě a případný neúspěch si nikdo nepřipouštěl. Jenže úvod zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že hosté budou v tomto utkání úspěšní. Fotbalisté Poruby od úvodních minut Meziříčí sevřeli a rychlou kombinací jej nepustili k vytvoření si vážnější šance. Již ve 4. minutě podržel hosty vynikajícím zákrokem Štěpán. Domácí předváděli výbornou kopanou a v 17. minutě perfektně zahraným rohovým kopem Štěpána překonali. Jenže na brankové čáře stál Vaculín a skóre zápasu se neměnilo. Ve 32. minutě kryl hostující brankář prudký centrovaný míč a z následného protiútoku mířil Mydlo nad branku soupeře. A když ve 35. minutě neuspěl ani Neuberger, poločas skončil smírně. Ve druhém poločase se hosté osmělili, přestali mít z domácích zbytečný respekt a nebojácně se pouštěli do útoku. Meziříčí zvýšilo důraz v osobních soubojích a přesnými přihrávkami dokázalo udržet míč na svých kopačkách. Aktivita se jim vyplatila v 52. minutě a nádherně pod břevno se trefil Mičkal – 0:1. Domácí odpověděli za deset minut a stav utkání srovnali – 1:1. V 65. minutě vyšlo hrajícímu trenérovi hostů střídání. Do hry poslal Macíčka, který se ihned střelecky prosadil. Jeho střela mířila sice pouze do tyče, ale odražený míč našel Svitáka, který nezaváhal – 1:2. Fotbalisté Poruby nadále hrozili a Štěpán si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. V 72. minutě chytil domácímu útočníkovi tutovku a o osm minut později zlikvidoval rychlou reakcí další gólovou situaci. Hlavně díky brankáři Valašského Meziříčí se už stav zápasu nezměnil.

BRANKY VM: Mičkal, Sviták.

SESTAVA V. MEZIŘÍČÍ: Štěpán – P. Sovák, Vaculín, Navrátil, Škabraha – Neuberger (65. Macíček), Guráš (73. Horák), Sviták, Marek, Mičkal (90. Kudělka) – Mydlo.

Další zápasy: Havířov – Orlová 1:1, Bystřice p.H. – Kravaře 0:1, Hranice – Rýmařov 3:1, Slavičín – M. Albrechtice 5:0, Frenštát – Šumperk 1:1, V. Losiny – Brumov 6:1.