V souboji ohrožených Lhota porazila Hrachovec

Valašsko - Hutisko bylo dalším valašským soupeřem, který doplatil na střeleckou fazónu Příluk. Lidečko dohrávalo na Dolní Bečvě bez dvou vyloučených hráčů a s obráncem Havelkou v brance. Vidče podlehlo Lůžkovicím po nevýrazném výkonu.

29.9.2008

V souboji ohrožených Lhota porazila HrachovecFoto: Foto: Tomáš Dostál

1.A TŘÍDA
LŮŽKOVICE – VIDČE 1:0 (1:0)

V Lůžkovicích fotbal plakal a vzhledem k produkci obou týmů měl zápas skončit bez branek. Jenže domácí ve 20. minutě potrestali na zadní tyči po centrovaném míči nedůslednost zadáků Vidče a vstřelili jedinou a rozdílovou branku. Za celých devadesát minut viděli diváci jen topornou bitvu. Oba celky se dokázaly trefit mezi tyče dvakrát, ale se slabými střelami neměli brankáři potíže. Za šanci se nedá považovat ani břevno ze 70. minuty, kdy náhodný vysoký míč poskočil z horní strany na břevně videčské branky. Hosté si po bezkrevném výkonu připsali další zbytečnou porážku.

BRANKA: 20. Novotný 1:0.

BRUMOV B – JUŘINKA 4:4 (2:4)

Juřinka vedla na půdě Brumova ve 24. minutě již 4:0, přesto tento zápas nedokázala vyhrát. Oba týmy takřka výlučně útočily a obrana nebyla na pořadu dne. Od 34. minuty, kdy se poprvé trefil za domácí Kolínek, předvedla Juřinka kolaps v defenzívě a jasně vyhraný zápas dovedla k remízovému konci. Ve 2. minutě vystřelil přesně k tyči Sovák, ale domácí brankář byl zákrokem proti gólovému úspěchu. Ve 3. minutě se již po rohu prosadil Strnad – 0:1. Ve 14. minutě vyvezl míč Křižan a opět neomylně zakončil Strnad – 0:2. V 17. minutě vybojoval Viskupič dobrý prostor pro Kociána – 0:3. Zápas ze strany Juřinky dostával exhibiční nádech. Vše ještě podpořila 24. minuta a krásný trestný kop Sováka do šibenice domácí branky – 0:4. Rezerva Brumova je parta bojovníků a dokázala neuvěřitelné. V 34. minutě byl přísně posouzen zákrok Štěpána v pokutovém území jako penaltový, Kolínek 1:4. V 37. minutě se poprvě ukázal při zakončení hlavou veterán Dekleva – 2:4. Juřinka ztrácela dech a ve 44. minutě to mohlo být již jen o branku, ale Korček čaroval. Hned po přestávce odmítl možná definitivní rozhodnutí hlavou Štěpán. V 71. minutě si na zadní tyči počkal na centrovaný míč nikým nehlídaný Šindler – 3:4. V 74. minutě odmítl další rozřešení tříbodové tajenky nad střílející Křižan. Dělbu bodů zajistil v 78. minutě z přímého kopu Dekleva – 4:4. Hosté mohli poté jen zpytovat své svědomí ze ztraceného utkání.

BRANKY: 3. Strnad 0:1, 14. Strnad 0:2, 17. Kocián 0:3, 24. Sovák 0:4, 34. Kolínek 1:4, 37. Dekleva 2:4, 71. Šindler 3:4, 78. Dekleva 4:4.

LHOTA U VS. – HRACHOVEC 3:1 (0:1)

Souboj dvou celků ze samotného konce tabulky vyzněl lépe pro Lhotu, která hlavně ve druhém poločase Hrachovec přehrála. I když se na kdyby nehraje, tak měl v 60. minutě za stavu 0:1 šanci na rozhodnutí Martin Vajgl. To Hrachovec celou hodinu hry vedl po brance Jiřího Vrány ze 13. minuty. Po zranění se do sestavy vrátil Kabeláč, ale po vyléčení achilovky si zranil kotník a v 30. minutě odstoupil ze hry. Vladimír Vajgl již v prvním poločase doslova čaroval a to při pokusech Kulhaje a Zeťáka. Až v 65. minutě kapituloval a to jen díky netaktickému postrčení Fabiána na Daňu. Kopala se penalta, Juřica – 1:1. Od této chvíle Lhota jasně opanovala zápas a přidala další branky. V 73. minutě vyrazil centr Surovce, který již směřoval do branky Vajgl na Daniela Zgarbu, a ten dorazil – 2:1. Daniel Zgarba prožil ještě jednu gólovou radost v minutě 79. minutě, kdy zakončoval akci Juřici – 3:1. V 81. minutě trefil Juřica a přímého kopu spojnici břevna a tyče a v 85. minutě ukázal své umění opět Vajgl, když vychytal osamoceného Surovce.

BRANKY: 13. Vrána 0:1, 65. Juřica 1:1, 73. Daniel Zgarba 2:1, 79. Daniel Zgarba 3:1.

P. LHOTA – V. BYSTŘICE 2:0 (0:0)

Na silně podmáčeném terénu předvedly oba týmy více bojovnosti než fotbalu. Brankově se prosadili pouze domácí. Lhota hrozila Maleňákovi z trestných kopů, ale hostující brankář kapituloval až v 60. minutě po tečované hlavičce Holeňáka – 1:0. I Bystřice vystrkovala růžky, ale Labaj, Lazor ani Martin Vanduch domácího brankáře překonat nedokázali. V 70. minutě ztratil míč ve středu pole Kremel, Machýček chybu spoluhráče hasil jen za cenu faulu. Domácí rychle standardní situaci rozehráli a Bořuta potrestal zkoprnělou hostující defenzívu – 2:0. V 80. minutě se snažil překvapit domácího brankáře Lazor, ale střelou ze čtyřiceti metrů těsně minul.

BRANKY: 60. Holeňák 1:0, 70. Bořuta 2:0.

D. BEČVA – LIDEČKO 1:1 (0:1)

Velmi tvrdě hrané utkání na Dolní Bečvě nezvládl hlavní rozhodčí Ruman, který hosty trestal žlutými a červenými kartami a domácí hlavního arbitra viní z nenařízení pokutového kopu. Lidečko bod bere všemi deseti, protože odehrávalo v devíti s hráčem Havelkou v brance. Ten od 75. minuty čelil tlaku domácích, který ale ustál. Ve 20. minutě otevřel skóre po brejku Aleš Číž – 0:1. Ve 44. minutě byl přísně po druhé žluté kartě vyloučen Ovesný. V 52. minutě vyrovnal po rohu Petr Vojkůvka – 1:1. K velmi spornému momentu došlo v 75. minutě. Petr Vojkůvka tvrdě atakoval hostujícího brankáře Hyžáka. Ten to neunesl a vrazil do domácího hráče. Následně byl vyloučen. Domácí se dožadovali pokutového kopu, poněvadž byli přesvědčeni, že hlavní rozhodčí hru nepřerušil. Ten byl opačného názoru. Body se tak v nervozním duelu dělily.

BRANKY: 20. Aleš Číž 0:1, 52. Petr Vojkůvka 1:1.

PŘÍLUKY – HUTISKO 3:1 (1:0)

Příluky stále vyhrávají a vedou tabulku. A to hlavně díky střelci Machačovi a bezchybné koncovce. S obranou to již tak slavné není, ale Hutisko i díky vychýlené mušce Maruchniče s Křenkem střelecký recept nenašlo. Hostům nepřidala ani inkasovaná branka do šatny ze 44. minuty. Ve 49. minutě zvyšoval Machač na 2:0. Nejdramatičtější byla poslední čtvrthodinka zápasu. V 76. snižoval po brejku Maruchnič – 2:1. V 82. minutě si hosté dali nešťastnou vlastní branku – 3:1. V 83. minutě nedal penaltu po faulu na Maruchniče Malý. Hutisko si zápas prohrálo triviálními chybami.

BRANKY: 44. Machač 1:0, 49. Machač 2:0, 76. Maruchnič 2:1, 82. vlastní 3:1.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 200 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16200 kč, mzda max. 18200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘI, Zaměstnání na dobu určitou 1 rok - při oboustranné spokojenosti možné prodloužení pracovní smlouvy!, POŽADUJEME: min.SŠ vzdělání s výučním listem nebo maturitou v oboru požadované práce, praxe v oboru požadované práce, znalost dietního vaření, schopnost týmové práce, zdravotní způsobilost, potravinářský průkaz, trestní bezúhonnost., NÁPLŇ PRÁCE: výroba teplých jídel nebo specialit teplé kuchyně, výroba dietních jídel v rozsahu podle dietního systému. , NABÍZÍME: stravování., PRVNÍ KONTAKT: p. Hana Davidová, telefonicky Po-Pá od 8:00-14:00 hod. na čísle 739 480 261, e-mailem: davidova@sluzbyvsetin.cz nebo osobně na pracovišti po telefonické domluvě. Pracoviště: Sociální služby vsetín, příspěvková organizace 03, 756 23 Jablůnka nad Bečvou. Informace: Hana Davidová, +420 571 452 219.

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 15 000 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků Lakýrníci a natěrači kovů a kovových výrobků *. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: LAKÝRNÍCI *, První kontakt: telefonicky 571 495 937 nebo e-mailem: anna.krenkova@zamet.cz. Pracoviště: Zamet, spol. s r.o. 02, 756 03 Halenkov. Informace: Anna Křenková, +420 571 495 937.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Plastikáři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PLASTIKÁŘI, Požadujeme: vyučení v technickém oboru je výhodou, ale není podmínkou, zaškolíme. Spolehlivý a zodpovědný přístup, manuální zručnost, dobrý zdravotní stav., Nabízíme: zázemí stabilní zavedené firmy, zajimavé mzdové ohodnocení závislé na výkonu, práci ve dvousměnném provoze, závodní stravování zdarma, možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou., První kontakt telefonicky na čísle: 571 447 575, 731 503 492 v pracovní dny od 7 - 15 hod., e-mail: jana.cahlova@form-composite.com, možnost osobní schůzky v areálu FORM s.r.o. ve Střelné., ov. email 18.4.2018. Pracoviště: Form s.r.o. 02, 756 12 Horní Lideč. Informace: Jana Cahlová, +420 571 447 575,731 503 492.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 19 800 Kč

Číšníci a servírky Číšník / Servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19800 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: praxi v oboru, spolehlivost, samostatnost, pracovitost, schopnost jednání s lidmi, trpělivost. , Nabízíme: Personální strava, možnost ubytování., Možno i na dohodu., První kontakt: osobně nebo telefonicky (8-15 h.). Pracoviště: Penzion pod přehradou, 756 57 Horní Bečva. Informace: Ester Masná, +420 604 278 761.

Videosouhrn 21.–22. dubna 2018

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Extraligoví házenkáři Zubří (v bílém) v play-off proti Frýdky-Místku

Házenkáři Zubří jsou v semifinále. Za postup dostali guláš a tři piva

Valmez srazily do kolen individuální chyby a dostal čtverku

Velmi líbivé utkání sehráli fotbalisté třetiligového Valmezu na půdě postupového aspiranta z Velkého Meziříčí. Kvalitní soupeř v utkání trestal jejich individuální chyby a byla z toho nakonec příliš vysoká porážka.

V Poličné někdo tráví kočky, v jedné zjistili zakázanou látku

Případem pošlých koček v Poličné u Valašského Meziříčí se začala zabývat policie. Zvířata se ztrácejí už tři roky.

Neukázněný kuřák zapálil střechu rodinného domu v Hrozenkově

V pátek v noci, krátce po dvaadvacáté hodině vyjeli profesionálové ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Karolinky, Halenkova, Nového Hrozenkova a Velkých Karlovic k požáru střechy rodinného domu v Novém Hrozenkově, který sousedí s budovou místní pekárny.

Michal Molek: Naši žáci budou připravení a neztratí se v žádném systému

ROZHOVOR/ Ředitel Michal Molek v rozhovoru o alternativním vzdělávání, rostoucím zájmu i úloze dnešních škol