VSETÍN IV. TŘÍDA

15. kolo

ZDĚCHOV – RATIBOŘ B 5:1 (4:0)

Ve Zděchově bylo už v poločase hotovo. Ve 30. minutě domácí vedli už 3:0, do přestávky přidali další kousek, a pak už se zápas jen dohrával.

Branky: Macek 3, Ezechýl, Novák – Uhrin.

LHOTA B – HALENKOV B 2:1 (1:1)

Branky: Helis Tomáš 2 – Hromada Petr

STŘELNÁ – FK VSETÍN B 4:1 (0:1)

Domácí po obrátce prokázali svou nespornou jarní kvalitu. Dvěma slepenými góly otočili na 2:1, posléze přidali další dva a o majiteli tří bodů bylo rozhodnuto.

Branky: Samiec, vlastní, Krajča, Michal Filák – Chytil.

SEMETÍN – HUSLENKY B 12:3 (9:0)

Branky: Smýkal 3, Fabík 2, Mikušek 2, Švach, Plandor, Sacher, Palička, Smilek- Brhlík 2, Maňák.

ZUBŘÍ B – VAL. BYSTŘICE B 0:0

Možná jeden z klíčových zápasů ohledně postupu do III. třídy se odehrál ve středu odpoledne v Zubří, kde se sjela velmi dobrá návštěva, která se ale gólu nedočkala. Domácí sice dali gól hned v 5. minutě zápasu, ale rozhodčí Josef Nuc jej pro ofsajd neuznal. Podobně pak dopadla i jiná situace ve druhé půli, kdy opět pro ofsajd nebyl uznán další gól domácích. O něco více ze hry měli určitě domácí fotbalisté, ale gólově to nedokázali vyjádřit. Proto zápas skončil dělbou bodů po bezbrankové remíze.

KLADERUBY – CHORYNĚ B 3:2 (2:1)

Domácí chtěli dát zapomenout na blamáž z minulého kola, kdy jen remízovali s Jasenicí a v derby se sousedním rivalem se jim to nakonec i podařilo. Domácí v poločase vedli 2:1, důležitý byl jejich gól po změně stran na 3:1. Hosté už stihli jen snížit na 3:2, a tak také zápas skončil. Kladeruby si tak v derby, na které přišla krásná návštěva, vylepšily reputaci u domácího fandů. „Chtěli jsme odčinit minulé kolo a myslím, že jsme podali výkon o hodně procent lepší. Naši fanoušci tak konečně mohli být s výsledkem spokojeni. A to jsme ještě dali asi čtyři tyčky a tři břevna, takže jsme vyhráli zaslouženě," hlásil po utkání jeden z domácích hráčů Michal Vlach.

Branky: Pelc, Gerla, Štěpán – Tvrdoň 2.

JASENICE – MIKULŮVKA 3:5 (2:5)

Branky: Žák, Kubičný, Začal – Jasný 3, Sehnal, Baroň.

BRANKY – POLICE 4:0 (2:0)

Domácí fotbalisté zvládli sousedské derby s bravurou. Nebyl pro ně problém ani to, že někteří hráči den před zápasem odpracovali velmi solidní šichtu na místním kácení máje, dle zpráv agentur snad až do ranních hodin. Před velmi dobrou návštěvou byli domácí v prvních minutách trochu v útlumu, ale po chvilce udeřili. Po půlhodině hry byl hodně důrazný Džobák a probil se až ke gólu – 1:0. Chvíli po něm přidal druhu branku Vidlička. Ve druhé půli přišly další gólové momenty až v závěru, kdy domácí definitivně dvěma dalšími góly potvrdili svoje jasné vítězství. O oba góly se postaral Petr Chocholatý, který hrál skoro celý zápas v obraně, ale na posledních patnáct minut byl týmovými stratégy přesunut na hrot. „Na konci mě šoupli dopředu, tak jsem jim musel ukázat, že tam patřím a že tam je moje místo, za dva góly jsem rád," smál se po utkání autor dvou gólů Petr Chocholatý. Vítězové derby si pak společně mohli sednout k pivečku, v Brankách se za pěkného počasí a parádní návštěvy vypily dva padesátilitrové sudy – rekord jarní sezony.

Branky: Chocholatý 2, Džobák, Vidlička.

HORNÍ BEČVA B – KRHOVÁ B 3:0

Branky: Ondryáš Petr, Hejný Petr, vlastní

ZUBŘÍ B – JARCOVÁ 1:3 (0:1)

Domácí, možná v návaznosti na zklamání ze středeční bezgólové dohrávky s Valašskou Bystřici B, předvedli proti Jarcové jasně nejhorší výkon jara. Hosté v poločase vedli, a i když se domácím hned zkraje druhé půle podařilo srovnat a už to vypadalo lépe, hosté na nic nečekali a dvakrát udeřili a rázem to bylo 1:3. Béčko Zubří bylo jen stínem mužstva z předchozích kol, Jarcová si odvezla překvapivé, ale zasloužené body.

Branky: Bublík – Janovský 2, Žarlok Tomáš

V. LHOTA – V. BYSTŘICE B 1:3 (1:2)

Do Velké Lhoty se nedostavil rozhodčí, a tak zápas odpískal domácí Jaroslav Mičkal. Domácí tým nebyl v zápase horším celkem, ale pohořel na proměňování šancí.

Branky: Konečný z pen. – Cáb z pen., Daniel Bolf, Vrábel.

1. Val. Bystřice B 20 15 1 4 62:16 46
2. Branky 20 14 2 4 55:30 44
3. Jarcová 20 11 4 5 57:33 37
4. Zubří B 19 11 3 5 68:34 36
5. Choryně B 20 11 3 6 65:40 36
6. Kladeruby 20 10 4 6 42:37 34
7. Police 19 9 3 7 54:39 30