V prvním zápase favorit Valašské Meziříčí B udolal Valašskou Bystřici až ve druhé půli. Juřinka se nečekaně trápila s účastníkem okresní soutěže. Poslední zápas nedělního programu nabídl derby, které skončilo vítězstvím lídra 1. B třídy z Podlesí.

Pravidelné zpravodajství z turnaje ve Valašském Meziříčí i ve Vsetíně budeme přinášet vždy v úterním vydání Valašského deníku.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VAL. BYSTŘICE 4:2 (2:1)

V prvním poločase mezi oběma týmy nebyl rozdíl dvou tříd vůbec vidět. Domácí rezerva začala aktivně a již ve 3. minutě napálil odražený míč zpoza šestnáctky Ligas přesně k tyči – 1:0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Vrábel svůj únik zakončil střelou do břevna. Hostující M. Vanduch pohrdl nadějným trestným kopem z hranice šestnáctky. Bystřičané se dočkali vyrovnání ve 20. minutě. Po rohovém kopu Kremla nedůrazná obrana dostala míč jen k Vaškovi, který střelou o tyč vyrovnal. Záhy brejk Vrábela skončil jen těsně vedle Vondrákovy tyče. Na druhé straně své sólo Ondruch namířil jen do padajícího brankáře Maliňáka. Ten si poradil i s dorážkou. Po půlhodině hry se středem obrany protáhl Vajgl a střelou k tyči nedal brankáři šanci – 2:1. Ve 36. minutě mohl vyrovnat Bolf, který z malého vápna zakončoval akci Vrábela. Vondrák ale vytáhl skvělý zákrok.

Ve druhé půli hostům začaly docházet síly a účastník krajského přeboru si vytvořil převahu. V 50. minutě střílel Badošek do tyče. O dvě minuty později vyslal do šance Vajgl Vančuru a ten zvýšil na 3:1. V 54. minutě mohli hosté snížit. Vrábel byl v pokutovém území faulován a sudí Holub nařídil penaltu. Tu ale M. Vanduchovi brankář Vondrák vyrazil. Dorážku poslal Vlček vedle.

V 69. minutě přistrčil Badošek Barošovi a jeho krásná dělovka ze 20 metrů skončila v šibenici – 4:1. Poslední desetiminutovka ale patřila Bystřičanům. V 71. minutě minul Bolf hlavičkou prázdnou branku. Záhy chybu obrany trestal Vrábel, ale mířil jen do tyče. Hosté se dočkali v 76. minutě, kdy zpoza šestnáctky napřáhl levačkou Bolf a míč překvapil Vondráka – 4:2.

BRANKY: 3. Ligas, 30. Vajgl, 52. Vančura, 69. Baroš – 20. Vašek, 76. D. Bolf.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Vondrák – Badošek, Škorňa, Sekyra – Václavík, Ligas, Nečas, Vančura, M. Kundrát – Ondruch, Vajgl. Střídali: Brachánek, Gromus, Baroš, Šuler, Foltýn.

VAL. BYSTŘICE: Maliňák – Křiva, Lazor, Vašek, D. Vanduch – D. Bolf, Kremel, Macháček, M. Vanduch – Vrábel, Frňka. Střídali: Válek, Kuba, Vlček.

ROZHODČÍ: Holub.

JUŘINKA – VŠEMINA 1:0 (0:0)

Branky: Šindelek.

PODLESÍ – HRACHOVEC 4:2 (1:1)

Branky: Borák 2, Bína, Zetek – Vrána, Mizera.

PŘÍŠTÍ PROGRAM: sobota 28. ledna: Val. Meziříčí jun. – Zubří (9), Juřinka – Podlesí (10.50), Všemina – Val. Meziříčí B (12.40).