Do Vsetína zamíří nejslavnější moravský klub – Baník Ostrava. I když sice přijede jeho záložní tým, je všeobecně známo, že v sestavě se to jen hemží hráči, kteří již okusili prvoligový trávník (Buček, Tomašák, Metelka, Zeher a další). Na rodný trávník se v dresu Baníku také vrátí vsetínský odchovanec, jedenadvacetiletý Roman Kučerňák.

Vsetínu jde o hodně a po porážce v Havířově klesl na poslední místo. „Boj určitě nevzdáváme, protože ve hře je ještě devět kol. Čekají nás sice nyní dva nejlepší celky divize, ale věřím, že kluci zabojují a něco uhrají,“ burcuje před zápasem trenér Milan Gajdůšek.

Druhý divizní účastní FC Velké Karlovice Karolinka ve středu dohrál poslední odložený zápas s Rýmařovem a brankou Surého již ze třetí minuty utkání zvítězil 1:0. Kromě radosti ze tří důležitých bodů může fanoušky těšit také návrat Ondřeje Haase po těžkém zranění z podzimu. V sobotu se mužstvo představí opět v domácím prostředí a přivítá předposlední Havířov, který na jaře předvádí velmi dobré výkony. V silách Karlovjanů je ale zvládnout i tento zápas. Vítězství by je posunulo do středu tabulky.

Sobotní odpoledne v Kateřinicích nabídne zápas dvou klubů z opačných pólů tabulky krajského přeboru. Domácí tým se pohybuje v sestupových vodách, ale vítězný zápas ve Valašských Příkazech naznačil, že se začíná blýskat na lepší časy. „Z naší strany to byl povedený zápas a věřím, že nás nastartoval k lepším výsledkům,“ stručně rekapituloval trenér Kateřinic Radek Fojtů. Potvrdit zisk tří bodů bude ale pro domácí hráče hodně těžké, neboť v cestě jim bude stát aspirant na postup – 1. Valašský FC.

Ten zatím bojuje především sám se sebou a hledá jarní tvář. Po dobrém výkonu se vrátil z Dolního Němčí s prázdnou, po fotbalové selance zase rozdrtil Provodiv, a tak se nabízí právem otázka – s jakou formou se představí Rožnované právě v Kateřinicích. Boj o postup je i nadále otevřený pro pět družstev a jakákoliv ztráta by byla nepříjemná. Tu si nemůže dovolit ani Valašské Meziříčí, které se v neděli představí doma proti Hluku. V minulém kole mužstvo postihla velká marodka a bude otázkou, s kolika zraněnými hráči bude moci trenér Emil Nečas počítat.

V domácím prostředí se letos podruhé představí Modrá hvězda z Vigantic, která přivítá hratelné Slušovice. Na umělý trávník do lázeňských Luhačovic cestuje letos již potřetí celek Valašských Příkaz, ale tentokrát bude v roli hosta. V Příkazech chybí nejen pohoda, ale při absenci střelců Kovačíka se Spáčilem, i branky.

Zajímavě se vyvíjí situace v 1. A třídě, kde je rušno na čele tabulky, ale i na jejím chvostu. Mezi postupové kandidáty se nenápadně přihlásilo Vidče, jehož formu v ostrém testu v sobotu prověří vedoucí Vlachovice. Do sestupových vod zabředla po mizerných jarních výkonech Lhota u Vsetína, kterou čeká v neděli zápas pravdu v Hutisku – Solanci. Rušno je také na obou koncích tabulky 1. B třídy. Vedoucí dvojici doplnil nenápadný celek Podlesí, do sestupových vod se namáčí Zašová, Loučka i rezerva Karlovic.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN