1.B TŘÍDA

VAL. PŘÍKAZY – CHORYNĚ 3:1 (2:1)

Ve 12. minutě ukázal svou pověstnou rychlost Vaculka a v situacích z očí do očí brankáři se většinou nemýlí – 1:0. Ve 22. minutě se nešťastně spolu srazili domácí hráči Gabriš a Švajka. Prvně jmenovaný, režisér domácí hry musel odstoupit a Příkazům se tolik přestala dařit kombinace. Hosté srovnali ve 32. minutě, po centru zprava dorážel Luboš Hadvičák – 1:1. Do kabin šli ale spokojenější domácí, když střelu Šenkeříka dorazil nezištně Ondrejík – 2:1. Tentýž hráč ještě do poločasu orazítkoval břevno choryňské branky. Druhý poločas měl tempo, ale byl již spíše bojem. V 76. minutě vzal hostům naději alespoň na bod Škorňa, který se za protesty na adresu hlavního rozhodčího nechal vyloučit. V 83. minutě vyslal uličkou do další branky Šenkeřík Vaculku – 3:1. Hattrick odmítl domácí expres v minutě 86., kdy z dalšího samostatného úniku mířil těsně vedle. Choryně odešla opět poražena a na výhru stále v novém ročníku čeká.

BRANKY: 12. Vaculka 1:0, 32. Luboš Hadvičák 1:1, 42. Ondrejík 2:1, 83. Vaculka 3:1.

H. LIDEČ – HOVĚZÍ 0:4 (0:3)

Na půdu druhého týmu tabulky Horní Lidče, která již devět utkání v řadě nepoznala hořkost porážky, přijelo Hovězí. Do sestavy hostů se po třech zápasech vrátil střelec Šrámek a byl to právě on, kdo v 16. minutě otevřel skóre, když po centru Valíčka zakončil hlavou k levé tyči – 0:1. Ve 23. minutě měli domácí možnost k vyrovnání. Jaroslav Skřipka se dostal po chybě obránce k míči, jeho střelu z úhlu brankář Koňařík vyrazil pouze před Lukáše Skřipku, který dorážel do prázdné brány. V poslední chvíli však situaci skluzem zachránil Daniel Hromada a míč vykopl. Pravidlo nedáš-dostaneš Hověžané potvrdili za dvě minuty. Dlouhý nákop Zdeňka Kostky zachytil Šrámek, míč předal Kovářovi, a ten do protipohybu prostřelil brankáře – 0:2. Stejný hráč se prosadil i o třináct minut později, tentokráte hlavou po centru Štrbíka – 0:3. Hattrick se Kovářovi podařilo zkompletovat ve druhém poločase, konkrétně v 60.minutě, kdy mu efektně patičkou narazil Šimčík a Kovář zkušeně obstřelil brankáře – 0:4. Dvě minuty předtím ovšem domácí mohli náskok naopak snížit. Buček dokázal překonat domácí obranu, střela z dvaceti metrů však skončila v Koňaříkových rukavicích. Na 0:5 mohla zvýšit ještě dvojice střídajících hráčů Juřica-Kučera R., střela z otočky druhého jmenovaného však jen těsně minula levou tyč. Domácí, kteří se v zápase do zakončení příliš nedostali, mohli v závěru alespoň snížit zásluhou teče jednoho z hovězských obránců, který nebezpečně namířil střelu z 35 metrů, brankář Koňařík však ukázal, že je ve formě a těžkou střelu nadvakrát zlikvidoval.

BRANKY: 16. Šrámek 0:1, 25. Kovář 0:2, 38. Kovář 0:3, 60. Kovář 0:4.

POLIČNÁ – VAL. BYSTŘICE 4:3 (2:2)

Poličná se dočkala prvního vítězství v sezoně, protože vsadila na zkušenost. Vedle veteránů Fröhlicha, Valáška, Kundráta se objevil v sestavě také Milan Kleindorf. A tato čtveřice dovedla Poličnou ke třem bodům. Hosté sice v úvodu několikrát pozlobili domácí obranu, ale ve 12. minutě bylo všechno jinak. V pokutovém území se dostal k míči Valášek a poslal Poličnou do vedení 1:0. O deset minut později napřáhl z dobrých 35 metrů Kleindorf a jeho výstavní bomba může kandidovat za gól roku. Přesně trefená šibenice – 2:0. Domácí hráli v pohodě a byli jasně lepším týmem. Definitivně srazit na kolena mohli soupeře záhy, když střela Kleindorfa již mířila do sítě, ale aktivní Žilinský ji v ofsajdovém postavení tečoval. Branka neplatila a hosté ožili. Ve 28. minutě se na hranici šestnáctky nejlépe orientoval Filgas a krásnou placírkou vstřelil kontaktní branku – 2:1. Ve 42. minutě bylo vyrovnáno. Domácí obrana v pokutovém území srazila pronikajícího Kremela a nařízenou penaltu proměnil Filgas – 2:2.

Druhý poločas začali domácí náporem, již ve 48. minutě hostující obránci předvedli na Kleindorfa výstavní šlapák a domácí kopali penaltu. Němec ale poslal míč málem do Bublíkovy pálenice. Záhy unikl Příleský a mířil jen do boční sítě. V 58. minutě si dovolil Kleindorf v pokutovém území parádní kličkovanou a přiťukl Kundrátovi. Jeho valašské bodlo mířilo přesně do šibenice. V jednoduchosti je krása – 3:2. Za čtyři minuty přišla další fotbalová lahůdka matadorů. Nepovedený centr Kleindorfa přistál u zcela volného Fröhlicha. Jeho zasekávačka neměla chybu, stejně jako přihrávka na zcela volného Kundráta – 4:2. V 65. minutě se hosté mohli dostat do hry, ale centr Kremela Filgas tentokrát placírkou poslal nad branku. Poslední čtvrthodina se hrála za převahy hostů a v 78. minutě vstřelili kontaktní branku. Střelu Machýčka tečovali obránci a oblouček zaplul za Petrnkova záda – 4:3. Drama se nekonalo, obrana Poličné hrála s přehledem a Bystřice jen nakopávala dlouhé míče. Žádná šance nepřišla.

BRANKY: 12. Valášek 1:0, 22. Kleindorf 2:0, 28. Filgas 2:1, 42. Filgas pen. 2:2, 58. I. Kundrát 3:2, 62. I. Kundrát 4:2, 78. Machýček 4:3.

SESTAVY: POLIČNÁ: D. Petrnek – Žarlok, Valášek, Palička, Němec – Příleský, Fröhlich, T. Marek, I. Kundrát, Zeidl – Kleindorf (64. Černoch), Žilinský (62. Ryszka). VAL. BYSTŘICE: Maleňák – Vašek, Lazor, Basel, M. Vanduch – Kremel, Filgas, Machýček, Růžička (46. D. Vanduch) – Marák, Vrábel. ROZHODČÍ: Zubek – Drozd, Škrobák. DIVÁKŮ: 200.

JANOVÁ – VAL. MEZIŘÍČÍ B 0:2 (0:1)

Hosté při prvním vážnějším průniku změnili stav na ukazateli skóre. Ve 22.minutě Ondruch téměř z brankové čáry překvapil domácího Sedláčka i své spoluhráče centrem, který skončil za jeho zády – 0:1.Domácí zahrozili až ve 32.minutě, když po Sacherově standardní situaci nadvakrát zachraňoval hostující gólman Vondrák.V 37. mi­nutě domácí Měrka po narážečce se Zbrankem v tutové šanci mířil jen těsně vedle tyče. O pět minut později Měrka opět vypálil, avšak tentokrát jen do bránícího protihráče. Po rychlém protiútoku se na druhé straně vyznamenal brankář Sedláček,který vytáhl těžkou střelu Labaje z pětadvaceti metrů konečky prstů ze šibenice na roh.

Po změně stran začali aktivněji domácí. Hosté se k protiútokům dostávali jen ojediněle. Od 63.minuty hráli hosté o deseti hráčích po vyloučení Ondrucha za kritiku rozhodčího. Domácí neúnavně dobývali hostující branku,v 66. minutě si se Sacherovou střelou poradil brankář Vondrák. V 74. minutě Vyškovského bomba z dvaceti metrů minula šibenici. Filip Trlica střílel z úhlu těsně mimo,v 84. minutě se trestný kop Blažka otřel o pravý horní růžek hostující branky. Konečný výsledek zápasu tak stanovil hostující Výmola Martin, který po brejku do otevřených zadních řad zvýšil na 0:2.

BRANKY: 22. Ondruch 0:1, 86. Výmola 0:2.

LHOTA U VS. – VKK B 2:0 (1:0)

Hosté přijeli na Lhotu s otevřeným hledím a rovnou měrou přispěli k vysoké kvalitě tohoto klání. Domácí celek však přeci jen disponuje větší útočnou kvalitou, a to rozhodlo. K tahounům Lhoty v tomto utkání patřila trojice Orság, Daniel Zgarba a Zeťák. Posledně jmenovaný předvedl nejprve exkluzivní lob, aby v 58. minutě stál na konci individuální akce Zgarby. Utkání se povedlo také Petru Orságovi, jehož levačka zatápěla hostující defenzívě.

BRANKY: 21. Zeťák 1:0, 58. Zeťák 2:0.

VAL. POLANKA – PR. BEČVA 4:1

Úvod Polance vyšel. Centrovaný míč brankář Jurajda vyrazil k nohám L. Trčky, kterého v pokutovém území srazil obránce hostí a již ve druhé minutě se kopala penalta. Tu s přehledem proměnil Gergela – 1:0. Polančané dále hráli kombinační fotbal a dočkali se dalších branek. Nejdřív přízemní centr Fichtela dotlačil do sítě Řezníček a pak přihrávku Gergely mazácky uklidil k tyči J. Filgas – 3:0. Bečvané nerezignovali, pořád se snažili hrát pohledný fotbal.

Začátek druhého poločasu měl podobný scénář jako ten první. Tentokrát byla nařízená penalta za zákrok na pronikajícího Fichtela a Gergela si připsal i druhý zásah z pokutového kopu – 4:0. Domácí si pestrou hrou vypracovali ještě několik šancí, ale brankovou síť již nerozvlnili. Hosté korigovali stav v 65. minutě zásluhou Lukáše Křenka – 4:1.

BRANKY: 2. Gergela 1:0, 17. Řezníček 2:0, 28. Jan Filgas 3:0, 50. Gergela 4:0, 65. Lukáš Křenek 4:1.

ZAŠOVÁ – PODLESÍ 1:2 (1:2)

Domácí celek neunesl tíhu role týmu, který má potvrdit dobrý vstup do sezony. Naopak Podlesí se překvapivou výhrou zvedá z bodové letargie. Na kdyby se nehraje, ale domácí forvard Brňovják měl do 5. minuty jednu se svých superšancí proměnit. Zašovou porazila její bývalá opora a střelec Tydlačka. Dvěma přesnými dorážkami zabalil svému novému týmu na cestu domů plný ranec bodů. Za Zašovou se prosadil únikem a přesným zakončením Martinek. Vše podstatné se událo v prvním poločase. Podlesí v tom druhém své těsné vedení ubránilo. Domácí bojovali alespoň o bod, ale stali se obětí herní křeče.

BRANKY: 10. Tydlačka 0:1, 27. Martinek 1:1, 37. Tydlačka 1:2.

KELČ – MÍŠKOVICE 3:3 (2:2)

Domácí nepotvrdili roli favorita a jako by nechali vzpomenout na loňský ročník, kdy ještě jako lídr skupiny rozdávali jako dobrosrdečný Jánošík body potřebným. Tentokrát se ale nervózně působící hráči Kelče alespoň do zápasu vrátili a vyválčili bod. První poločas patřil z domácí strany Martinu Pastrnkovi, který vždy tahal za pilku ve prospěch domácích, ale hosté dali zapomenout na své postavení v suterénu tabulky a vždy jednobrankové manko na soupeře smazali. Domácí může mrzet hlavně branka na 2:2. Kdy se nepochopitelně rozestoupila zeď při přímém kopu. Po přestávce do 75. minuty měli domácí velkou převahu, ale žehrali na chabou koncovku. Hosté v oné minutě podnikli smrtící brejk a závěr zápasu se proměnil na honbu alespoň za ziskem jednoho bodu. Vyrovnávací branka byla ušmudlaná, ale zasloužená. V 88. minutě po rohu vystřelil Petr Minář, brankář míč vyrazil pouze k nohám svého obránce a od něho se kulatý nesmysl k velké radosti domácích došoural za brankovou čáru. Kelč si rozhodně tento zápas nezasloužila prohrát.

BRANKY KELČE: 7. Martin Pastrnek 1:0, 33. Martin Pastrnek 2:1, 88. Petr Minář 3:3.