V uplynulém týdnu jsme si opět vyzkoušeli zápasový rytmus úterý - sobota, ale tentokrát jsme stoprocentně úspěšní nebyli.

V úterý nás čekal poslední zápas skupinové fáze tureckého poháru, ve kterém jsme měli doma třetiligový Bayburt.

Fotbalový kemp Michala Kadlece 2015
4. ročník letního fotbalového kempu reprezentanta Michala Kadlece se uskuteční ve dvou turnusech:
30.6 – 5. 7.2015
a 5.7. – 10.7.2015.

Letošní ročník je určen pro hráče narozené v letech 2001–2008 (pro ročníky 2007 a 2008 je možnost ubytování rodičů na ubytovně).

Více informací na www.fotbalovykemp.uh.cz

Tak jak se stalo v posledních týdnech pravidlem, nastoupil jsem v pohárovém utkání v základní sestavě, byť po dlouhé době zase na místě levého obránce.

Právě na tomto postu je momentálně v klubu značná marodka a tak mě trenér vrátil na tento post.

Dozvěděl jsem se to těsně před samotným utkáním, ale žádný problém jsem necítil. Přece jen už mám něco odkopáno i na tomto postu, takže nebylo těžké znovu stereotypy spojené s tímto herním postem oprášit.

Navíc nám zápas jednoznačně vyšel. Přestože hraje Bayburt o dvě soutěže níže, zase tak špatný soupeř to nebyl. Mám ještě v živé paměti zápas na jejich stadionu, kde jsme sice vyhráli 3:1, ale cesty za touto výhrou nebyla vůbec jednoduchá.

Pro Bayburt byl dvojzápas s Fenerbachce událostí roku a možná i historie. Navíc se jim v ligové soutěži daří a jedou na vítězné vlně. Do Istanbulu je tak přijelo podpořit na sedm tisíc fanoušků a na našem stadionu vytvořili výbornou atmosféru.

Fotbalově jsme je ale jednoznačně přejeli. Zahráli jsme velmi dobře a to bez ohledu na to, jestli proti nám stál prvoligový nebo třetiligový soupeř.

I přes výhru 5:0 jsme na prvenství ve skupině nedosáhli, protože Kayserispor si výhrou na Altinordu prvenství pohlídal.

Další fáze se už hraje vyřazovacím způsobem na jedno utkání, a protože jsme ve skupině skončili druzí, musíme k osmifinále na hřiště vítěze skupiny F a tím je prvoligový Rizespor.

Nečeká nás lehký zápas, ale pokud zopakujeme výkon ze zápasu s Bayburtem máme určitě velkou šanci postoupit do čtvrtfinále.

V lize jsem z lavičky sledoval naši domácí remízu s Trabzonsporem, který patří v lize k těm silnějším mužstvům.

Bezbranková remíza asi odpovídá průběhu utkání, ale pro nás jsou to jednoznačně ztracené body. Snad nám v cestě za obhajobou titulu nebudou chybět.

V dalším utkání na Gaziantepsporu možná dostanu také ligovou šanci.

O problémech na levé straně obrany jsem už mluvil a navíc Erkin „vyfasoval" v utkání s Trabzonem čtvrtou žlutou.

Z Istanbulu vás zdraví Michal Kadlec