KRAJSKÝ PŘEBOR

VKK – BORŠICE 2:4 (0:2)

Výsledek je pro domácí krutý, neboť v úvodu zápasu soupeře jasně přehráli. V 5. minutě pálil těsně vedle Štuler, o deset minut později stejný hráč hlavičkoval také mimo. Ve 25. minutě měl první gól na kopačce Vrážel, ale míč mu utekl. Hosté poprvé zahrozili dělovkou Činčaly, Sváček míč vytáhl na roh. Po půlhodině se hosté poprvé prosadili. Po rohovém kopu mířil přesně Šustr – 0:1. Domácí byli v šoku. A i když dali gól, bylo to 0:2. Do vlastní branky mířil neomylně kapitán Mikula – 0:2. Druhý poločas byl pro diváky hodně atraktivní. Domácí chtěli vstřelit kontaktní branku, ale hosté byli nebezpečnější. Činčalova dělovka zatřásla břevnem. Po hodině hry překvapil domácího brankáře střelou téměř z poloviny hřiště Kopčil. Míč doplachtil do levé šibenice – 0:3. Karlovjané se dostali do hry o deset minut později. Štuler z trestného kopu dal naději – 1:3. Tlak domácích graduje. V 87. minutě Škrobák krásným volejem zajistil drama – 2:3. Jenže zkušení hosté jej odmítli. Mladý Zeť prohrál hlavičkový souboj a Konrád zkušeně zakončuje – 2:4.

BRANKY: 70. Štuler, 87. Škrobák – 32. Šustr, 39. Mikula vlastní, 60. Kopčil, 88. Konrád.

VKK: Sváček – Štuler, J. Mikula, Zeť, Maliňák – Vašut, Haničák, Surovec, Melichařík – Škrobák, Vrážel (46. Haas).

BYSTŘICE P.H. – KATEŘINICE 2:1 (2:0)

Kateřiničští se ještě kochali pohledem na Hostýn a již prohrávali 1:0. Již ve 2. minutě jim přišel centr z křídla a domácí útočník dorážku proměnil. Totéž se opakovalo ve 20. minutě – 2:0. Trenér Zbranek málem přišel o hlasivky, ale podařilo se mu spící tým probudit. Hra se vyrovnala. Brejk Novosada chytil domácí gólman, Kuzníkova pumelice z trestného kopu lízala šibenici. Domácí si v závěru vytvořili dvě šance, které zlikvidoval pozorný Ruman. Hra hostů se zlepšila po obrátce. Trochu jim ublížil rozhodčí, když neponechal výhodu Novosadovi, který dal gól. Z trestného kopu nic nebylo. Kontaktní branka Kotrly přišla pozdě, byla 85. minuta. Domácí vítězství takticky udrželi.

BRANKA: 85. Kotrla.

KATEŘINICE: Ruman – M. Olšák, Kuzník, Kamas (40. Žamboch), Ondra – Cahlík (70. Hořelka), Novosad (82. Kovaříček), Kotrla, Kašpar, Sacher – Peredarjuk.

UH. BROD – VIGANTICE 6:1 (1:0)

Broďané nastupovali v roli favorita a úlohu potvrdili už v úvodní minutě. Odražený míč poslal R. David technickou střelou do vigantické svatyně. V dalším průběhu domácí kontrolovali hru, získali územní převahu, ale do vyložené šance se v první půli už nedostali. Brankáře Blablu ohrožovali jen střelami z uctivé vzdálenosti, které si cestu mezi tyče nenašly. Hosté se dostali k jedinému vážnému ohrožení branky domácích jen ve 42. minutě, kdy z trestného kopu Štreita šel míč těsně vedle Ondrůškovy branky. Po přestávce si příznivci domácích po dlouhé době přišli na své. Domácím se hra dařila a v úvodní desetiminutovce třikrát vyzráli na obranu hostí; ve 46. min. se prosadil opět R. David, v 52. min. Solařík a v 56. Frühauf. Po hodině hry se hostující Štreit blýskl krásným volejem, ale to bylo ze strany hostí vše a Broďané ještě dvěma góly Vojtka uzavřeli konečné skóre.

BRANKY: 1., 46. R. David, 80. a 84. Vojtek,52­. Solařík, 56. Fruhauf – 60. Štreit

VIGANTICE: Slovák – Kožušník, Kučera, Z. Vokáč, Ondřej – Vičan, Mydlo, Štreit, Gálik – Mičkal, Zetocha. Střídal: Náměstek.

PROVODOV – VSETÍN 1:3 (0:2)

Žádný úvodní nápor ze strany domácích se nekonal. Vsetínští zcela drželi krok a byli to právě oni, kteří si vytvořili první šanci. V 8. minutě našel lobem Mucha nabíhajícího Luhového, který však ztroskotal na hranici velkého čtverce na obránci Bůžkovi. Domácí kontrovali ve 13. minutě, kdy střelu Chalupy z bezprostřední blízkosti vyrazil nohama brankář Sedlák. A přišla 19. minuta, kdy vsetínští poprvé v nové sezoně a po dlouhých 379 odehraných minutách, si mohli zakřičet gól. Po nádherné akci z pravé strany a následném centru Luhového střílí Mucha vedoucí branku. Téměř podobná situace se opakovala o dvě minuty později, kdy znovu Luhový, tentokrát přesnou přihrávkou za domácí obranu, vybídl T. Němce k tomu, aby technickým obstřelením domácího gólmana poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Příležitost ke kontaktní brance se domácím naskytla v 31. minutě, kdy nejprve Slončíkovu střelu vyrazil před sebe Sedlák a dorážku Hnila téměř z brankové čáry vykopl Hurtoň. Další šanci hostů neproměnil mladý Trlica. V závěru první půle Muchovu dělovku zlikvidoval brankář Máčala. Do druhé půle vstoupili lépe domácí, začal úřadovat Ulman. Ve 49. minutě se po jeho slalomu zatřásla tyčka. Jenže v době největšího náporu utekl domácí obraně Mucha, předložil T. Němcovi a Rakovi svěřenci nechtěli věřit – 0:3. Domácí ale zbraně nesložili. Brankář Sedlák a celá obrana byla pod dělostřeleckou palbou. Ulman mířil dvakrát do tyče a břevna. Do černého se trefil až v 81. minutě po vyšachování celé obrany. Vsetín ale houževnatým a bojovným výkonem nečekané vítězství udržel.

BRANKY: 81. Ulman – 21. a 60. T. Němec, 19. Mucha.

VSETÍN: Sedlák – Orság, Jantoš, Hurtoň, N. Němec – Zimek (88. Vrablík), T. Němec, Doležel, Trlica (71. Pfeiler) – Mucha, Luhový (80. Ryza).

HOLEŠOV – 1. VALAŠSKÝ FC 2:0 (0:0)

Vše podstatné v první půli se odehrálo do patnácté minuty. Dvakrát se ve výborné pozici objevil domácí Křenek a jednou Olša. Ani jednomu se však střelecky nevedlo a hostující brankář Majer udržel čisté konto. Hra se pak vyrovnala, ani jeden celek se do vážné šance nedostal, až v závěru půle nebezpečně střílel Křenek. Tentýž hráč se dostal hned v úvodu druhé půle do velké šance, ale sám před gólmanem se neprosadil. Územní převaha domácích byla korunována až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě akci Roubalíka zakončil Marek a v 73. minutě se prosadil střelou z hranice šestnáctky Münster.

BRANKY: 71. Marek, 73. Münster.

1.VFC: Majer – Šimek, Balejík, Bortl, Žitník – Drda, J. Maléř, P. Maléř, Drápala – M. Maléř, Karban. Střídal: Talpa.

DALŠÍ ZÁPASY: Vlachovice – Luhačovice 5:4, Slušovice – Chropyně 1:7.

1. Uh. Brod 5 5 0 0 14:3 15
2. Boršice 5 4 0 1 14:6 12
3. Vel. Karlovice 5 3 1 1 11:7 10
4. Provodov 5 3 1 1 15:12 10
5. Bystřice p. H. 5 3 1 1 7:4 10