Vedení klubu naplánovalo pouze zimní turnaj na Vsetíně, kde tým dva zápasy nesehrál, ve třech si se slabými soupeři pohrál jako kočka s myší a jediným přínosem snad byl zápas s domácím divizním konkurentem. „Posilu máme jedinou. Ze Vsetína přichází Tomáš Chuchma. Věříme, že budeme na jaře lepší, uzdravili se Kučera se Štulerem," říká k minimu změn sekretář klubu Jaroslav Valián.

Velké Karlovice sehrály dva vložené zápasy se slovenskou Korňou a Unií Hlubina, kterou trénuje jejich bývalý kouč Radek Malina. Do mediální pozornosti se klub dostal také kvůli dluhům za neuhrazené faktury vůči FAČR. Ty by měly dosahovat částky kolem 90 000,– Kč. „K tomu se zatím nebudeme vyjadřovat. Jednání odvolací komise FAČR se uskuteční snad 24. března," vysvětluje Jaroslav Valián.

Klubu na samotném chvostu tabulky hrozí odečet třech bodů. Navíc v prvním jarním kole doma přivítá silné Petřkovice. „Pokud nebudou proti klimatické podmínky, chtěli bychom hrát. Týden před zápasem jsme dvakrát na našem stadioně trénovali," dodává sekretář klubu Jaroslav Valián. Velké Karlovice to budou mít na jaře se záchranou velmi těžké.

Pravděpodobná sestava: Sváček – Martin Pavelka, Mikula, Štuler, Ondřejka – Vašut, Hegar (Kučera), Chuchma, Podešva – Škrobák, Jan Pavelka.

Výsledky přípravy

Korňa 1:2, Unie Hlubina 3:4, Prlov 9:1, Ratiboř 11:0, Lhota u Vsetína 6:1, Vsetín 1:0.