HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI KRAJSKÉHO PŘEBORU

VIGANTICE

Modrá hvězda se posledním zápasem a vítězstvím na Vsetíně dostala v tabulce pravdy na nulu a plní předsezonní ambice – umístit se do 5. místa.

K úplné spokojenosti chybí tři body z utkání s Holešovem. V tomto domácím zápase Vigantice spálily snad deset brankových příležitostí a nebodovaly. Ofenzivní fotbal postupně natáhl diváky do ochozů. Venku se Vigantice spíše hledaly. Postupně i tam se herní projev zlepšoval. Vliv na výsledky měla i celkem pravidelná absence trojice hráčů Kučery, Bolcka a Zdeňka Vokáče. Proti jejich účasti na utkáních byly pracovní důvody. Modrá hvězda po celý podzim sázela na kolektivní výkon.

Nadstandardní výkony podali Pavel Gálik a Jakub Mičkal, kteří měli velmi stabilní formu. Po zranění se vrátil postupně do sestavy Radim Vokáč. Někdejší vynikající kanonýr se nyní pokusí plně začlenit do zimní přípravy týmu. Na pozici trenéra končí Radek Malina, proti jeho působení jsou opětovné pracovní důvody. Na uvolněný trenérský post je několik kandidátů. Pozitivní vliv na chod kabiny měl příchod bývalého ligového hráče Radima Kučery, který předal spoluhráčům cenné zkušenosti. Týmy nastupující proti Viganticícm se chtěly na svého soupeře díky jeho přítomnosti na hřišti pořádně vytáhnout.

VKK

V. Karlovice + Karolinka se po podzimu umístil na 7. místě tabulky krajského přeboru se ziskem 20 bodů za 6 výher, 2 remízy a 5 proher, skóre 25–20. Spokojeni jsou v klubu pouze se začátkem sezony, kdy hráli v kompletní sestavě a dařilo se jim i na hřištích soupeřů. Dovezli tři body z Luhačovic a bod z Vigantic. Postupem času se i jim nevyhnula zranění, či pracovní zaneprázdněnost hráčů. Šest hráčů studuje na školách mimo okres, nestíhají trénovat, a to se projevuje na jejich hře. Na druhou stranu ale mohou dát šanci mladým dorostencům, které postupně začleňují do sestavy. Michal Podešva dal za A mužstvo 3 góly a patří mezi nejlepší střelce. Spokojenost je s hrou obrany, která dala skoro polovinu našich branek, především ze standardních situací. Nejlepším střelcem je Martin Štuler, obránce, s pěti brankami. Hra zálohy a útoku je jako na houpačce. Doma hrají dobře, ale venku je to horší. Chybí jim větší nasazení a vůle po vítězství, což se podepisuje na venkovních výsledcích. Tyto nedostatky se budou snažit odstranit během zimní přestávky. Chystají se hrát zimní turnaj na Vsetíně a jsou domluveny dva zápasy s Novým Jičínem. Pokud bude přístup všech hráčů jako z kraje podzimu, má tým na to hrát o špici krajského přeboru.

KATEŘINICE

Nepříliš vydařená uplynulá sezona donutila vedení klubu k zamyšlení, aby ta 15. v pořadí bez přestávky v krajském přeboru byla tou vydařenější. A zatím se daří. Kateřinice jsou nejlépe postaveným týmem Valašska – páté v pořadí. Ze Vsetína se do týmu vrátil Tomáš Kašpar a hlavně zkušenost přinesl Miroslav Kamas, který se vrátil k aktivní kariéře hráče a zároveň trénuje rezervní tým. V klubu jsou spokojeni, jak funguje sloučení se Semetínem. Trenérem je Milan Zbranek. Miroslav Kamas zajišťuje návaznost a spolupráci obou týmů v Kateřinicích. Na pozici brankáře byl jistotou Marián Zimek, který ale po konci podzimní části ukončil svou kariéru a klub již nyní jedná o jeho náhradě. Střelci Jiřímu Válkovi bylo umožněno hostování ve vyšší soutěži, působil v divizním Brumově. Kateřinice nedaly žádnému soupeři v domácím prostředí šanci na bodový zisk. V útoku začal nastupovat bývalý obránce Kuzník, a to se vyplatilo. Ten spolu s dalšími odchovanci Peredarjukem a Kotrlou táhli tým střelecky. V klubu se příchodem strategického sponzora stabilizovala situace. Dojde k posílení a Kateřinice si také mohou dovolit 4denní soustředění v Brumově v rámci zimní přestávky.

VSETÍN

Příčin, proč je Vsetín na chvostu tabulky a dal jen sedm podzimních branek, je více. Ta největší je ale špatná tréninková morálka hráčů. Odchod hlavního sponzora do Zlína způsobil konec trenéra Straky a odchod Kašpara, Čumy a Švacha. Nový lodivod Petr Vaculík nastupoval k týmu těsně před začátkem nové sezony do nelehké situace. Vsetín má sedm hráčů studujících vysokou školu a jedna účast na tréninku pro krajský přebor nemohla logicky stačit. I když Vsetín překvapivě vyhrál s notnou dávkou štěstí v Provodově, další výraznou stopu po podzimu v soutěži zatím nezanechal. Cílem pro jaro je záchrana. Petr Vaculík počítá s nějakou tou posilou ze Slovenska. v týmu zůstávají legionáři Bezák s Jantočem. A hlavně budou zabudováváni talentovaní dorostenci, které v létě čeká přechod do kategorie dospělých.

1. VALAŠSKÝ FC

Trenér Petr Maléř je nespokojen pouze s poslední domácí porážkou s Bystřici pod Hostýnem. Jinak mladý celek Rožnova byl opět štikou krajského přeboru. V rámci finančních možností klubu byl kádr patnácti hráčů velmi omezen. Trenér si vyhlíží posily z řad mladých hráčů z okolních oddílů, kteří se chtějí prosadit ve vyšší soutěži. Trefou do černého byly příchody Karla Drdy ze Zubří a Martina Fiuráška z Prostřední Bečvy. Mladý tým působil plný sebedůvěry, sázel na fotbalové a kolektivní pojetí. Nedobrou finanční situaci klubu by mohla na jaro zlepšit zvýšená podpora ze strany města, které vidí, jak dobře pracuje Rožnov s mládeží a hlavně to, že odchovanci poté nekončí v jiných klubech či úplně s aktivní činností, ale nastupují za první tým v krajském přeboru.

Autor: Martin Němec