1. B TŘÍDA

JANOVÁ – HUTISKO 2:1 (2:1)

Hosté z Hutiska-Solance nechali doma registrační průkazy, ale vše perfektně zvládli, zápas tak začal včas. K prvnímu zakončení akce se dostali domácí ve 12. minutě, kdy hlavička Ondřeje Šimčíka skončila v náručí hostujícího brankáře Basela.V rozmezí 16. a 17. minuty hosté zahrávali třikrát rohový kop, z nichž však nic nevytěžili. Taktéž o chvíli později na druhé straně trestný kop domácího Chrásteckého zlikvidoval hostující gólman. V 37. minutě rozehrál domácí Trlica Filip nakrátko trestný kop a Vojtíšek z dobrých 28 metrů se trefil přízemní střelou k tyči – 1:0. Pět minut před přestávkou hosté při jednom z centrů do velkého vápna zahráli rukou a domácí Měrka se z penalty nemýlil – 2:0. Janovjané ale dvougólový náskok do přestávky neudrželi, hosté po rozehrání ihned založili útočnou akci a po hrubce stoperů snížil na 2:1 Klimek. Ve druhém poločase po pauze domácí Sedláček musel zasahovat po jedovaté střele Baroše, domácí obrana ustála i následnou skrumáž. Po rychlém protiútoku domácích Orság D. z malého vápna spálil vyloženou tutovku. Stoper Mišun z Janové musel odstoupit pro zranění a bylo to znát. Sedláček musel několikrát předvést svoje brankářské kvality, zejména Barošova šance přímo volala po vyrovnání. Domácí srdnatě bojovali, Trlica Filip nepříjemně zakončoval těsně vedle tyče Baselovy branky. Hezkou střelou z voleje se ukázal i jeho bratr Trlica Ant., kterou Basel nadvakrát zlikvidoval. V 72. minutě vykázal hlavní rozhodčí za nemístnou kritiku hostujícího trenéra Vokáče z lavičky a následně byl vyveden i pořadatelskou službou mimo sportovní areál. Utkání tak dostalo v závěru nervózní nádech. Blízko k vyrovnání stavu měl kapitán hostů Křenek Roman v 83. minutě, když domácí beci zbytečně faulovali a z ideální pozice mu jeho dobře mířenou střelu přes zeď Sedláček konečky prstů s námahou vyrazil na roh. Domácí Janová si vítězství nenechala vzít a po kruté prohře v Jablůnce z penalty v samotném závěru utkání zaslouženě získala důležité tři body.

BRANKY: 37. Vojtíšek, 40. Měrka – 41. Klimek.

F. LHOTA – JABLŮNKA 2:0 (1:0)

V 19. minutě se po straně odhodlal k dlouhému sólu Chmela a svou kvalitu potvrdil vedoucí brankou – 1:0. Ještě více byl vidět v domácím dresu navrátilec z Valašských Příkaz Josef Kuriš, který kvůli pracovní vytíženosti mohl až nyní v nové sezoně nastoupit za Francovu Lhotu. Ještě v prvním poločase měl jednu šanci na zvýšení domácího vedení. Po přestávce se mu podařilo skórovat v 83. minutě, kdy ze strany chytře přeloboval hostujícího brankáře – 2:0. Francovka tak potvrdila, že její postavení mezi nejlepšími celky soutěže zatím není náhodné.

BRANKY: 19. Chmela, 83. Josef Kuriš.

V. POLANKA – HRACHOVEC 0:4 (0:3)

Utkání nabídlo od prvních minut kombinační fotbal na obou stranách. První rozvlnění sítě přišlo už ve 3. minutě, ale Vaculín se radoval předčasně, když jeho radost odmítl uznat rozhodčí Škrobák a celou situaci posoudil jako postavení mimo hru. Polančané měli brankovou příležitost v 5. minutě, Polách uvolnil Davida Ondru, který ještě poslal míč Gergelovi, ale Kocanda se překonat nenechal. V 9. minutě zahrávali domácí standardní situaci a Filgas trefil břevno Kocandovy brány. První branka utkání přišla ve 29. minutě, radovali se hosté, když se Vrána objevil zcela nepokrytý před Kolínkem a dopravil míč do sítě – 0:1.

Polančané se museli hned v následující minutě smířit s dvoubrankovým mankem, když Kolínka překonal Orság, kterému se míč odrazil od rozhodčího – 0:2. Do konce první půle udeřil Hrachovec ještě jednou, tentokrát se do samostatného úniku dostala čerstvá posila hostí z Juřinky Štěpán a nedal Kolínkovi šanci – 0:3. Domácí mohli korigovat ve 44. minutě, ránu Gergely však Kocanda zneškodnil.

Ve druhé půli se znovu orazítkovalo břevno a znovu to měli na svědomí domácí hráči, konkrétně Gergela, míč se pak odrazil k Davidu Mačkovi, ale ani on bránu netrefil. Hosté zahrozili v 54. minutě, Orság vyzval ke skórování Vaigla, který bránu přestřelil. V 63. minutě přišla šance polanského Polácha, Kocanda znovu úspěšný a ihned z protiútoku přidal čtvrtou branku Štěpán – 0:4. Polančané se snažili o čestný úspěch, Gergela společně s Poláchem rozebrali obranu hostí, ale druhý jmenovaný se neprosadil. V 85. minutě napálil tyč Kolínkovy brány Vaculín, a když se v závěru na druhé straně netrefil Lukáš Trčka, bylo definitivně jasné, že Hrachovec setrvá na první příčce i po 7. kole I. B třídy.

BRANKY: 29. Vrána, 30. Orság, 42. a 64. Štěpán.

CHORYNĚ – HOVĚZÍ 2.2 (2:2)

První poločas byl v Choryni zajímavější toho druhého. Do 28. minuty byli hosté lepším celkem. Hned ve 2. minutě skončil v šibenici Podmolovy branky trestný kop Hromady – 0:1. Ve 4. minutě trefil Luboš Hadvičák tyč hostující branky a dorážející Mácha minul nepochopitelně odkrytou branku. V 8. minutě vyrazil Podmol těžkou střelu Šrámka s pomocí břevna. V 10. minutě šel sám na Podmola Loučka, ale stejně jako on, tak také ve 14. minutě v totožné situaci Zádilský na domácího brankáře nevyzráli. V 15. minutě vyrazil hostující brankář Kašpar střelu Tvrdoně. Ve 22. minutě mířil po centru Zavada nad. Ve 28. minutě se po centru Máchy prosadil hlavou Luboš Hadvičák – 1:1. Ve 35. minutě šel sám na Kašpara Mácha, ten jeho střelu vyrazil na roh. Sám Mácha zahrál následně přesný míč opět na hlavu Luboše Hadvičáka – 2:1. Ve 38. minutě z náhodné akce srovnalo Hovězí po tečovaném vysokém míči Zádilského na 2:2. Po přestávce se toho mnoho zajímavého nedělo. Až v 75. minutě Žlebek a v 78. minutě Jiří Hadvičák mohli ze vzduchu zařídit, že všechny body zůstanou doma, ale ty se dělily.

BRANKY: 28. a 35. Luboš Hadvičák – 2. Hromada, 38. Zádilský.

ZAŠOVÁ – H. LIDEČ 2:0 (0:0)

Domácí důležité utkání z hlediska bodů na konci tabulky zvládli perfektně. Zašové se podařilo odčinit debakl z Ratiboře. V 9. minutě se po akci Melichaříka ocitl velmi dobře hrající Chlevišťan sám před brankářem, ale minul. Ve 22. minutě trefil Chlevišťan po kombinační akci tyč a Melichařík mířil z dorážky do brankáře. Ve 24. minutě se odhodlal Chlevišťan ke krásné střele z dálky, ale hostující brankář se vyznamenal. V 35. minutě rozjel ze strany hezkou akci Holiš, ale Vilém opět selhal. V 38. minutě mohli jít do vedení hosté, ale Hadaš předvedl dobrý reflex. V 50. minutě se Zašová konečně dočkala. Melichařík trefil v šanci tyč, ale Galuška hlavou otevřel skóre – 1:0. V 63. minutě mohlo být srovnáno, ale hosté mířili z jedenácti metrů nad. V 67. minutě padlo definitivní rozhodnutí. Holišovu individuální akci dokonal v podobě druhé branky Melichařík – 2:0. Hosté se s dirigentem Seidlem tlačili za kontaktní brankou, ale domácí bránili po zbytek zápasu na jedničku.

BRANKY: 50. Galuška, 67. Melichařík.

LHOTA U VS. – RATIBOŘ 1:0 (0:0)

Podruhé stačila Lhotě na všechny body jediná branka. V prvním poločase to byl slabý fotbal. Zaujala jen 30. minuta a kolmice Vaška na Jakuba, po které druhý jmenovaný trefil tyč hostující branky. Ve druhém poločase si domácí vytvořili po rohových kopech několik nadějných závěrů, ale pořád se čekalo na branku. Až v 80. minutě faulovala hostující obrana v pokutovém území Valcháře a Doležel proměněnou penaltou rozhodl zápas – 1:0.

BRANKY: 80. Doležel.

V. PŘÍKAZY – LIDEČKO 1:4 (0:2)

Po pěti výhrách v řadě spadli domácí v derby z hrušky zpátky na zem. K zápasu od začátku přistoupili špatně a Lidečko od prvních minut udělovalo domácím lekci z útočného fotbalu. Ve 3. minutě se krásně z přímého kopu trefil z dvaceti metrů Martinek – 0:1. V 9. minutě se domácí obrana neobtěžovala zastavit Aleše Číže, který se nadechl k úchvatnému sólu od půlky hřiště, a to také přesně zakončil – 0:2. Po přestávce chtěli domácí vsítit do 60. minuty kontaktní branku, ale neměli na to požadovanou kvalitu. Až v 70. minutě slavil brankou Ryza na 1:2. Příkazy prostřídaly, zcela otevřely hru ve snaze dospět k vyrovnání. To byla voda na mlýn pro rychlíka Kovačíka, který v 78. a 89. minutě dvakrát zakončil gólově rychlé protiútoky a domácí šli do kabin s třígólovým domácím debaklem.

BRANKY: 70. Ryza – 3. Martinek, 9. Aleš Číž, 78. a 89. Kovačík.

1. Hrachovec 7 6 1 0 19:5 19
2. Franc. Lhota 7 5 1 1 18:6 16
3. Val. Příkazy 7 5 0 2 23:12 15
4. Ratiboř 7 4 0 3 17:12 12
5. Lidečko 7 3 1 3 19:14 10
6. Jablůnka 7 3 1 3 9:8 10
7. Lhota u Vs. 7 3 1 3 8:13 10